Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[5000zł] Jaki laptop 17' i7-9750H/16GB/512SSD/1660Ti ? z ''porządnym'' chłodzeniem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ksiadz3d

ksiadz3d
  • Amator

• 26 postów

Napisano 09 październik 2019 - 14:39

Witam,mam zamiar kupić laptopa w najbiższym czasie,najlepiej do końca pażdziernika lub lub poczatek listopada. Miałem zamiar kupić Lenovo Legion Y540 w cenie 4,999 na xkom, ponieważ taki budżet mam na laptopa,lecz niestety wczoraj podniesiono mu cene na xkom o 200pln w góre, (łacznie 300 odkad pojawił sie na stronie sklepu) . Laptop ogółnie mi sie podoba, jedną sztuke jakiś czas temu kupiłem swojej dziewczynie na studia i do niedzielnego grania,z tym ze w wersji 8GB ram 256SSD. Laptop spisuje sie w porządku,w uzywaniu poza grami jest bezgłosny, natomiat jak sie wlaczy gre juz jest gorzej,jedni piszą ze u nich pod obciazeniem jest wogole tak samo jak poza grą inni ze troche go slychac.. u mojej dziewczyny natomiast dość intensywnie w GTA V online( mam wrazenie ze może coś nie tak z jakims sterownikiem czy coś i że może mogłby dzialac jednak ciszej bo wielu ludzi jednak pisze ze jest cichy w grach). A Wiec wracajac do tematu, zastanawiam sie albo nad Legionem własnie ktory aktualnie kosztuje 5200, lub czy warto dołozyć do HP OMEN 17, z tą roznica ze jest tam ekran 144Hz. Pytanie czy warto dolozyc juz te 800zł do 144Hz? czy moze ten Omen ma procz ekranu lepszy uklad chlodzenia? przesiadam sie z PC,wiec układy chłodzenia w laptopach lenovo,czy hp sa mi obce,a może ktorys z tych dwóch może własnie ma lepszy układ chłodzenia i wyroznia sie nim lepiej niz matryca 144Hz

• 0

#2 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 359 postów

Napisano 10 październik 2019 - 09:03

Zależy co rozumieć pod pojęciem cichy? Laptopy do gier są z reguły głośne pod obciążeniem, bo to zamknięta konstrukcja. Wszystko zależy od temperatury otoczenia, dostępu powietrza do laptopa, częstotliwości zmiany pasty termalnej na podzespołach i regularnego czyszczenia.

Co do matrycy 144Hz, to moim zdaniem za 800 PLN nie warto.

• 0

#3 Blest

Blest
  • Zapaleniec

• 1134 postów
  • Miejscowość:O-ka

Napisano 13 październik 2019 - 21:17

Zerknij na msi gl63 z i7 9750h i GTX 1660ti. Ma matrycę 120hz i możliwość sterowania wentylami, po OC GPU i UV CPU całkiem nieźle chodzi i jest przy tym w miarę cichy 45-47 db.
  • 0

#4 mi.37

mi.37
  • Gaduła

• 292 postów

Napisano 14 październik 2019 - 08:21

800zł za matryce 144hz to wedlug mnie zdecydowanie zbyt wygorowana cena.

• 0

#5 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 359 postów

Napisano 14 październik 2019 - 09:38

Jeszcze jedno

mam zamiar kupić laptopa w najbiższym czasie,najlepiej do końca pażdziernika lub lub poczatek listopada.

To już chyba lepiej poczekać na Black Friday. A nuż coś się trafi taniej/lepiej?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych