Skocz do zawartości

[5000zł] Jaki laptop 17' i7-9750H/16GB/512SSD/1660Ti ? z ''porządnym'' chłodzeniem


Recommended Posts

Witam,mam zamiar kupić laptopa w najbiższym czasie,najlepiej do końca pażdziernika lub lub poczatek listopada. Miałem zamiar kupić Lenovo Legion Y540 w cenie 4,999 na xkom, ponieważ taki budżet mam na laptopa,lecz niestety wczoraj podniesiono mu cene na xkom o 200pln w góre, (łacznie 300 odkad pojawił sie na stronie sklepu) . Laptop ogółnie mi sie podoba, jedną sztuke jakiś czas temu kupiłem swojej dziewczynie na studia i do niedzielnego grania,z tym ze w wersji 8GB ram 256SSD. Laptop spisuje sie w porządku,w uzywaniu poza grami jest bezgłosny, natomiat jak sie wlaczy gre juz jest gorzej,jedni piszą ze u nich pod obciazeniem jest wogole tak samo jak poza grą inni ze troche go slychac.. u mojej dziewczyny natomiast dość intensywnie w GTA V online( mam wrazenie ze może coś nie tak z jakims sterownikiem czy coś i że może mogłby dzialac jednak ciszej bo wielu ludzi jednak pisze ze jest cichy w grach). A Wiec wracajac do tematu, zastanawiam sie albo nad Legionem własnie ktory aktualnie kosztuje 5200, lub czy warto dołozyć do HP OMEN 17, z tą roznica ze jest tam ekran 144Hz. Pytanie czy warto dolozyc juz te 800zł do 144Hz? czy moze ten Omen ma procz ekranu lepszy uklad chlodzenia? przesiadam sie z PC,wiec układy chłodzenia w laptopach lenovo,czy hp sa mi obce,a może ktorys z tych dwóch może własnie ma lepszy układ chłodzenia i wyroznia sie nim lepiej niz matryca 144Hz

Link to post
Share on other sites

Zależy co rozumieć pod pojęciem cichy? Laptopy do gier są z reguły głośne pod obciążeniem, bo to zamknięta konstrukcja. Wszystko zależy od temperatury otoczenia, dostępu powietrza do laptopa, częstotliwości zmiany pasty termalnej na podzespołach i regularnego czyszczenia.

 

Co do matrycy 144Hz, to moim zdaniem za 800 PLN nie warto.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...