Skocz do zawartości

Sapphire RX 590 NITRO + [Problem]


Recommended Posts

Procesor. FX-8350

 

 

Z tym procesorem to sie nie spodziewaj że nowa grafika będzie fruwać. FX'y to chyba największy fuckup w historii nowożytnych CPU.

 

Dla pewności usuń stare sterowniki programem display driver uninstaller, ale cudów bym sie nie spodziewał. Platforma do zmiany.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jaka poprzednia była karta?

Druga sprawa twój procesor jest za słaby dla tej karty ;)

Poprzednia była Sapphire R9 270x 4gb. Przedukując internet tak właśnie myślałem ze procek nie wyrabia, nie ma sensu kombinować ze sterownikami ? 

 

P.S Dodawałem ten post przez telefon i widzę ,że zdublowało temat. Sorry za spam.

 
Link to post
Share on other sites

Czy jest czy nie jest podkręcony i pomimo słabego CPU powinna być widoczna różnica a nie zmiana na  gorzej (przynajmniej tak pisze autor).

Dlatego @Autorze zrób to co Ci mówią  + Odpal MSI afterburner i zobacz co się dzieje z obciążeniem GPU i CPU podczas gry a do tego sprawdź wszystkie temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dziś zrobię drugie podejście usunę sterowniki programem. Zainstaluje na nowo, Woczraj tak zrobiłem z moja stara karta i tak jak by ożyła. Np. W GTA V miałem ok. 30 fps tak po wczorajszym zabiegu miałem 50-60fps w niektórym przypadkach nawet 70fps. Ale również odpale MSI afterburner.

 

 

 

 

 

 

Usunąłem sterowniki przez DDU z opcją (montaż nowej karty). Efektu brak, jednak będzie to co wspomnieli koledzy wyżej. Odpaliłem grę użycie CPU ~70% użycie GPU:~ 1% (czasami wskoczy wyżej ale to dosłownie na chwilkę, karta praktycznie nie pracuje.)

Edytowane przez maly10
Link to post
Share on other sites

 

 

Efektu brak, jednak będzie to co wspomnieli koledzy wyżej. Odpaliłem grę użycie CPU ~70% użycie GPU:~ 1% (czasami wskoczy wyżej ale to dosłownie na chwilkę, karta praktycznie nie pracuje.)
 

 

Tutaj się trochę przysadzę :)  bo większość "kolegów wyżej" wyżej sugerowała jak jeden, że masz kupę CPU i w tym upatrywała problemu.

 

j/w jakie jest pochodzenie tej karty? zgraj logi z afterburnera i wrzuć nam tutaj. 

Dalej - masz możliwość sprawdzić ją w innej konfiguracji? podaj też numer biosu.

Link to post
Share on other sites

Karta nowa prosto ze sklepu. Nie mam gdzie indziej jej sprawdzić. Gdzie mogę sprawdzić nr. biosu?

 

A co może być przyczyną ,że tak się dzieje na starej karcie graficznej https://m.youtube.com/watch?v=o-wJ4-eAAWw

Filmik mam takie sam problem jak przedstawiony jest w filmie 2:44 zaczyna się ten objaw. Często jest tak że takie ścięcie z dźwiękiem są chwilowe. A czasem staje tak ,że muszę zrobić reset. Częściej są takie chwilowe zacięcie rzadko jest tak ,że muszę się ratować resetem.

Link to post
Share on other sites

Co masz za zasilacz? 700W dużo nie mówi, 700w to może być równie dobrze akyga;p

 

Poprzednie gpu pobierało 180W i to chyba rebrand 7870(2012). rx590 to jednak nowsza konstruckja(2016-2018), ale pobór 225W stock. 590 to bardzo mocno podkręcona 580 i może być czuła na wszelakie tętnienia napięć itd...

 

Na szybko możesz spróbować ograniczyć power draw karty(daj -20, -10% power target) lub najlepiej sprawdź napięcia 12V na zasilaczu multimetrem. Jak tutaj

 

 

///Ogólnie swego czasu miałem podobnie z rx480 na platformie intela 4670k, gdzie z87 extreme 4 była winna. Chociaż gtx 1060 działał na niej a rx480 działał na innym sprzęcie, tylko powodowała niestabilność systemu akurat na tej płycie...(żyła przez 3lata z 280x) prawdopodobnie lekko padnięte zasilanie z pci-e.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Ok. Wrócę wieczorem i sprawdzę. Zastanawiają mnie jeszcze te zacięcia obrazu i dźwięku od czego to może być.(na starej karcie się tak dzieje r9 270x 4gb). Może to jeszcze jakiś inny podzespół jest uszkodzony?




Zapis afterburnerem.

https://www.szybkiplik.pl/download/47486bc2e83280367d9eaa0bf8e96395.html


I jak? Logi coś mówią? Edytowane przez maly10
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...