Skocz do zawartości

Nowa obudowa (NZXT?)


Recommended Posts

Witam

W niedługim czasie będę zmieniał sprzęt, budę chciałbym kupić wcześniej. Na pewno będzie w niej siedział minimum rtx 2070 super i do tego zależnie co będzie cenowo rozsądniejsze w danym momencie ryzen 3700x lub i7 8700K/9700k.

 

PC niestety stoi w salonie, więc zależy mi na maksymalnej ciszy, buda musi być więc przestronna i przewiewna. Wpadła mi w oko obudowa od NZXT H700 https://www.nzxt.com/products/h700i-matte-black-red

W planach mam zamontowanie Dark Rock 4 Pro lub Krakena x62. Obudowa wygląda na sporą, wymiary DR4P to 163mm, wg specyfikacji ta obudowa pozwala na zamontowanie chłodzenia CPU nawet do 185mm. Pytanie też, co lepiej się w niej sprawdzi, AiO od tego samego producenta co obudowa, czy DR4P. Nie bardzo łapię też kwestię przednich wiatraków obudowy, z testów wynika, że jednak najlepiej montować AiO od CPU na przodzie obudowy, lepsze temperatury się wtedy uzyskuje, czy jak zamontuję chłodnicę na przodzie, to oznacza demontaż tych 3 wiatraków które są oryginalnie z obudową? Może więc jednak mimo wszystko lepsze będzie chłodzenie powietrzem, 2 ciche wiatraki od DR4P i do tego 3 na przodzie obudowy powinny chyba dać radę?

Link to post
Share on other sites

Skrzynka stoi pod biurkiem i nie bardzo mam jak ją stamtąd zabrać, stąd tez wolałbym uniknąć montowania na topie, od przodu zdecydowanie lepszy nawiew będzie, bo jest otwarta przestrzeń. Po zdjęciach gdzie widać montaż AiO od grafiki wydaje mi się, że nie trzeba demontowac tych wiatraków z obudowy, byłoby fajnie. Znalazłem zdjęcia obudowy w wersji H500 gdzie kraken jest montowany na froncie bez problemów, więc chyba tutaj tez powinno to zadziałać, chociaż wolałbym być pewien. Używając DR4P szkoda byłoby "zagracać" przestrzeń w obudowie, o estetyce nie wspominając, chociaż to ponoć mega ciche chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

A coś równie ładnego, praktycznego i do tego przewiewnego i gdzie bez problemu upakuję krakena x62? I żeby była solidnie wykonana, jestem starej daty i wkurzają mnie te obecne pudełeczka z cienkiego aluminium, masz wrażenie, że wystarczy się o nie oprzeć i zgniotą się jak puszka po piwie. Nie zależy mi na wodotryskach i rgb, najlepiej dość minimalistycznie.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Fractal Design Meshify C - jakosc za rozsadna cene. Obudowa ceniona przez wielu forumowiczow. Ladna i przewiewna a do tego bez zbednych bajerow rgb. Inna to cooler master serri H500M bardzo przewiewna, masz rozne rodzaje od standardowej h500, poprzez h500p and premium h500m. Te juz drozsze wiec bralbym tą meshify C.

 

Jest jeszcze Silverstone Primera SST-PM02 w dwoch wersjach. 

Specyfikacje mozna zobaczyc tutaj (w ogole polecam ten sklep, maja bardzo duzy wybor i mozna poczytac w szczegolach o specyfikacji wszystkiego co tam sprzedaja): 

 

https://www.overclockers.co.uk/silverstone-primera-sst-pm02b-g-midi-tower-gaming-case-black-ca-44b-sv.html

 

Video z montazu: https://www.youtube.com/watch?v=RDo2jVd1tPE

 

Edit: 

Dodaje do wgladu Meshify C: https://www.overclockers.co.uk/fractal-design-meshify-c-blackout-midi-tower-case-black-tempered-glass-ca-07f-fd.html

 

Tutaj jeszcze ciekawa corsair iCUE 220t:  https://www.overclockers.co.uk/corsair-icue-220t-airflow-rgb-midi-tower-smart-case-black-tempered-glass-cc-9011173-ww-ca-24v-cs.html

W niej zamontujesz krakena x62 tylko na przodzie, u gory jedynie kraken x52 (2x120=240m).

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O, bardzo fajna ta Silverstone Primera SST-PM02, wygląda na full metal, bardzo podoba mi się ułożenie zatok dyskowych obu rodzajów, no i jest dostępna w kolorze white, co mi bardzo pasuje, nie widać tak kurzu. W tym przypadku kraken pójdzie jednak na górę, mam nadzieję, że dobry przeciąg w środku załatwi sprawę. Dzięki bardzo za podpowiedź.


Albo jeszcze chwile pomarudzę. ;)

Który zestaw byście wybrali:

Fractal Design Meshify S2 + Fractal Design Celsius S36

SilverStone PM02 + Kraken x62

Link to post
Share on other sites

Też się jednak ku tej opcji skłaniam. Nie wnikałbym pewnie, gdybym nie przyuważył, że SilverStone jest jednak troszkę mała, szczególnie jeśli brać pod uwagę ewentualnego przejścia na chłodzenie CPU powietrzem w przyszłości, DR4P ma wysokość 163mm, a ta obudowa niby mieści max 167, dosłownie na styk, ciasno strasznie się robi.

Meshify S2 wygląda naprawdę przestronnie: Support for water-cooling radiators up to 420 mm in the top, 360 mm in front, and 280 mm in the base, a do tego CPU cooler max height 185 mm, więc całkowicie bezstresowo można zamawiać każde chłodzenie, jeśli S36 się nei sprawdzi lub z jakichkolwiek innych powodów przyjdzie je zmieniać. Czekam na wypłatę i zamawiam. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...