Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Z uwagi na to, że mój Vertex 4 128 ma już kilka ładnych lat zdecydowałem się na kupno czegoś nowego. Zależy mi na stabilności, niskiej awaryjności. Komputer służy głównie do poruszania się po internecie. Myślałem nad czymś w okolicach 250 zł.Pojemność o jakiej myślę to 250 GB. Zastanawiam się nad Samsungiem 860 EVO sata 3.Nie potrzebuję kosmicznych transferów, bardziej zależy mi na niezawodności.Bardzo bym prosił o opinie dotyczącą wyżej wymienionego samsunga, ewentualnie jakąś propozycję innego dysku czy to pod złącze sata 3, czy jakieś inne.Dodam jeszcze, że na dysku będzie postawiony system windows 7. Kiedyś może 10,może.

Mój sprzęt to :

i5 4690k

EVGA Z97 FTW

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez prosto988
Link to post
Share on other sites

Tam jest nadal ten sam bardzo dobry kontroler co w pro i najlepsze na rynku kostki TLC, więc źle nie jest.

 

Jeżeli mogę się podpiąć pod temat - czy ten Evo w 500 GB będzie dobrym zamiennikiem dla Samsunga 830 256 GB? Mam go i używam od wielu lat, ale robi się i mały, i stary, a dodatkowo za ok. rok będę zmieniał całego kompa, więc szukam czegoś na przeczekanie, co da możliwość wstawienia jako dysk systemowy do obecnego z nieco większym zapasem miejsca.

Link to post
Share on other sites

Alternatywy od samsungów, to schodzenie z niskiej niezawodności. Kojarzysz czy ta płyta wspiera NVMe? Bo nigdzie nie znalazłem info na stronie producenta. Ani w changelog-u bios-ów, a po forach znalazłem stare tematy, gdzie ludzie mieli problemy. 

 

Bo alternatywa, mam rozumieć chodzi ci o coś szybszego, jak SSD M.2 NVMe? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...