Skocz do zawartości

Długie uruchamianie


Recommended Posts

Witam

Na wstępie zacznę od opisu problemu .. Jakiś czas temu gdy wyłączałem komputer z poziomu Windowsa to system się zamykał monitor przechodził w stan uśpienia natomiast jednostka cały czas pracowała. Próbowałem restartować komputer i wejść do biosu, ale niestety się nie dało. Odłączyłem komputer od zasilania prądu z gniazdka poczekałem parę minut i wyłączał się normalnie, ale.. podczas uruchamiania logo płyty głównej które do tej pory pojawiało się raptem na 2 sekundy teraz zanim system się uruchomi widnieje około 20 sekund. Zauważyłem też, że podczas uruchamiania w "Mój Komputer" od czasu do czasu nie pojawia się DVDRom, w "Dodaj urządzenia" robię wyszukaj i go dodaje..Generalnie gdy odłączę komputer z prądu i ponownie uruchomię to logo znowu znika po chwili, lecz ponowny restart komputera to kolejne 20 sekund wyświetlania loga płyty głównej.

 

Mój zestaw

B450 Tomahawk, Ramy HyperX 3333 mghz (16gb) , Rtx 2070 Armor, Ryzen 7 2700

 

Może kwestia aktualizacji bios ??

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem już wcześniej, bez zmian. Ale zastanawia mnie jeden fakt .. Kiedyś w starym kompie miałem podobnie .. wtedy odłączyłem wszystkie usb z tyłu jednostki i problem robiła karta sieciowa wifi tplinka. . teraz też podłączyłem ją pod inne gniazdo i komp włącza się normalnie .. i nawet internet juz jest po włączeniu komputera.. gdzie od jakiegoś czasu zanim neta załapało to trochę minęło.

Link to post
Share on other sites

Być może coś się musiało zwiesić. Odłączenie i ponowne wgranie sterowników załatwiło sprawę. Tak to jest z tymi tplinkami .. częste rozłączanie internetu, oraz czasem gdy uruchomi się komp karta sieciowa jest nieaktywna.. trzeba od niej podłączyć kabelek i wtedy działa. Miałem tak z innym modelem 722n ...i z tym jest podobnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...