Skocz do zawartości

Telefon do 2000 zł. Czy Xiaomi ma konkurencję?


Recommended Posts

Wymagania: 

-ponadprzyzwoita jakość zdjęć - robię przede wszystkim zdjęcia na wykładach/konferencjach (raczej słabe oświetlenie, często z zoomem) - dobrze jakby było coś potem widać.

-ponadprzyzwoita jakość muzyki - słuchanie podcastów (na słuchawkach bezprzewodowych/głośniku) to poza przeglądaniem internetu główne zajęcie telefonu w moim przypadku. 

-bateria pozwalająca na utrzymanie funkcjonowania cały dzień

-rozsądne rozmiary - telefon noszę w kieszeni

-płynne działanie bez zawieszania, przy wielu zadaniach na raz.

-system - raczej android. 

 

Budżet tak jak w tytule. Ewentualnie rozważę małą dopłatę, jeśli na prawdę będzie warto. W grę wchodzi tylko nowy telefon, bez abonamentu (jestem zadowolony z karty).

 

Wiem, że tematów "do 2 tys" i filmów/tekstów na ten temat było sporo. Z większości z nich, jako faworyt wyłaniał mi się Xiaomi Mi 9. Jedak 3 z 5 cech na których mi zależy (zdjęcia, dźwięk) oceniane są tam dość przeciętnie. Pytanie tylko czy w tej cenie można wymagać czegoś więcej? 

Link to post
Share on other sites

Przy bluetooth telefon ma mały wpływ na jakość dźwięku, nie korzysta się z daca w telefonie a z tego w słuchawkach/odbiorniku. Wpływ ma chip bluetooth który w mi9 jest tym, który proponuje Qualcomm (większość urządzeń ze snapem 855 korzysta z tego samego modułu) Warto zainstalować np. Viper4android, pozwala na mocne dostosowanie dźwięku. Ważne by telefon wspierał aptx/aptx-hd, Xiaomi ma wsparcie. Mi9 spełnia większość wymagań, sprawdź tylko czy jakość zdjęć jest wystarczająca. Bateria powinna wytrzymać dzień bez problemu. Bezprzewodowo ładuje się mocą 20w a po kablu 27w. Mi9t pro nie ma bezprzewodowego ładowania ale ma za to większą baterie i brak notcha.

W tej cenie powinieneś też znaleźć Galaxy s9/+, s10e lub huaweia p20 pro/p30. Ja oczywiście wybrałbym coś od Xiaomi pomimo dobrego aparatu w p30 ze względu na miui.

Edytowane przez filo301
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 

A ja z innej beczki - polecam LG.

 

Ze wszystkiego co przeszło przez moje ręce, najprzyjemniej mi się korzystało z LG.

Ich nakładka na Androida jest po prostu dobrze zrobiona - nie zmienia wiele względem czystego Androida, a to co zmienia to na plus i żeby było bardziej intuicyjnie.

 

Modele:

 

LG V40 ThinQ

Parametry: Topowy model rok temu. Nic dodać nic ująć. Procek 845 zamiast 855 to różnica której raczej nie zauważysz, natomiast kwestia bardziej istotna, to że możesz zostać z androidem 8. Nie wiem jak sprawa z upadate'ami.

Mimo wszystko mój faworyt.

Największa zaleta: Audio: 32-bit Hi-Fi Quad DAC

Wbudowany DAC (dedykowany przetwornik do muzyki) na prawdę robi różnicę. Ja używam wciąż HTC 10 z roku 2016, który także ma DACa i jestem mega zadowolony. A te od LG są ponoć jeszcze lepsze.

 

LG G8S THINQ

Ten nie ma DACa niestety, przymajmniej jack 3.5 zostawili. Ale ma nowszy procek i prawdopodobnie lepszy aparat.

 

LG G7 THINQ

Bardzo dobry model z DACiem na pokładzie. I bardzo już potaniał.

 

#############

 

W tej cenie kupisz też:

 

Google Pixel 3a

 

Czyli prawie to samo to Pixel 3, z różnicami:

- tył obudowy to plastik zamiast szkła (dla mnie plus, nie będzie pajączka przy upadku)

- procesor gorszy

 

Ale to co najważniejsze z Pixela zostaje, czyli pzrede wszystkim:

- ten sam aparat (w większości testów wyszedł jako najlepszy na świecie aparat w smartfonach)

- czysty system od Google i aktualizacje przez kilka lat

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...