Skocz do zawartości

Proszę o sprawdzenie zestawu - Adobe Photoshop, Gry


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Bardzo proszę o zerknięcie na zastaw i jeśli ktoś uważa że coś jest źle dobrane będę wdzięczny za rady.

Przede wszystkim czy chłodzenie jest dobre czy zmieści się w tej obudowie.

 

Wybrałem Intela - nie chcę AMD. Zależy mi by było cicho i bezawaryjnie. Mam obecnie I5 750 od 2010 r. I komputer chodzi bez najmniejszego problemu. Stary składałem sam i ten też zamierzam.

Dyski 3.5 i SSD mam z poprzedniego komputera.

 

Cel: Obróbka zdjęć Adobe Photoshop, gry typu War Thunder, Wiedźmin, GTA 5

Monitor EIZO 1920x1200 pix.

 

1. Procesor Intel Core i5-9600KF - wybrałem wersję KF nieco tańsza rozumiem że nic nie tracę ?

2. Płyta główna MSI MPG Z390 GAMING PLUS

3. MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5

4. Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15 - obecnie mam 16 gb i zupełnie wystarcza

5. Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W

6. Obudowa Nzxt S340 Midi Tower

7. Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe

8. Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - zależy mi by było cicho (pokręcać nie będę)

9. Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5

10. System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM

 

Całość około 4000 zł

Link to post
Share on other sites

Ten zestaw za bardzo nie nadaje się do gier, ani do obróbki zdjęć. Obróbka foto w samym PS?, ręce opadają.

To ma być stricte pod PS'a i okazyjna granie czy na odwrót?

 

 

 

Procesor Intel Core i5-9600KF - wybrałem wersję KF nieco tańsza rozumiem że nic nie tra

Tracisz iGPU. które ma 9600K.

 

 

 

łyta główna MSI MPG Z390 GAMING PLUS

Słabe MOBO, w tej kwocie Z390 Gaming X, ale ale...

 

 

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - zależy mi by było cicho (pokręcać nie będę)

Jak nie będzie OC to zakup 9600KF to zupełnie poroniony pomysł, tak samo jak wrzucanie Grandisa bo tu z Ferą za stówkę będzie cicho.

 

 

 

Wybrałem Intela - nie chcę AMD. Zależy mi by było cicho i bezawaryjnie.

Sęk w tym, ze taki Ryzen 3600 na dodatkowe wątki, boxowy całkiem niezły cooler w komplecie i jest tańszy, a wydajność w PS bez większych różnic. 

 

Zwykła S340 ma pleksi, które rysuje się od samego patrzenia, jeśli już nowsza H500 albo i Phantkes P400A.

Link to post
Share on other sites

Ten zestaw za bardzo nie nadaje się do gier, ani do obróbki zdjęć. Obróbka foto w samym PS?, ręce opadają. To ma być stricte pod PS'a i okazyjna granie czy na odwrót?

Obrabiam w Capture One i LR ale najwięcej w PS cc robię to od 11 lat więc wybacz ale wiem co robię.

Tracisz iGPU. które ma 9600K.

A po co mi zintegrowany układ graficzny skoro i tak będę miał kartę

Jak nie będzie OC to zakup 9600KF to zupełnie poroniony pomysł, tak samo jak wrzucanie Grandisa bo tu z Ferą za stówkę będzie cicho

Który wentylator dokładnie ?

Sęk w tym, ze taki Ryzen 3600 na dodatkowe wątki, boxowy całkiem niezły cooler w komplecie i jest tańszy, a wydajność w PS bez większych różnic.

Sęk w tym że na tym forum jest masa postów że coś nie halo z ryzen 3600 napięcia skaczą wntylatory szaleją nie dziekuję za 4 kl na sek Edytowane przez Radzik100
Link to post
Share on other sites

 

 

A po co mi zintegrowany układ graficzny skoro i tak będę miał kartę

 

70 zł różnicy a kiedyś może się przydać. Awaria GPU, wymiana GPU, stream, akceleracja QSV przy np obróbce video.  

Z Ryzenem 5 3600 jest już wszystko ok. Bolączki nowego produktu są za nami - biosy, nowa Agesa. 

 

Zakup 9600K przy braku chęci OC kompletnie dojechany. 

Jaki masz ten swój SSD? SX 8200 Pro 512 na katalogi Ci styknie? 

Nie zapychasz 16 GB DDR4? Scratch nie leci pod dysku systemowym?

Link to post
Share on other sites

70 zł różnicy a kiedyś może się przydać. Awaria GPU, wymiana GPU, stream, akceleracja QSV przy np obróbce video.  

Z Ryzenem 5 3600 jest już wszystko ok. Bolączki nowego produktu są za nami - biosy, nowa Agesa. 

 

Zakup 9600K przy braku chęci OC kompletnie dojechany. 

Jaki masz ten swój SSD? SX 8200 Pro 512 na katalogi Ci styknie? 

Nie zapychasz 16 GB DDR4? Scratch nie leci pod dysku systemowym?

 

hmm...

 

To mam prośbę czy może mi ktoś z was zaproponować zestaw do około 4000 zł.

Proc, płyta,zasilacz, obudowa, pamięć, dysk m2 (lub dwa jeden na system drugi na obrabiany materiał wystarczy mi myślę 2x 256gb), chłodzenie (ciche) i nie chce nic tam kręcić itp.

 

Photoshop plus gry od czasu do czasu - gry typu War Thunder, Wiedźmin 3. rozdz. 1920x1200

 

Pamięć wirtualną mam wyłączoną i nigdy nie widziałem większego wykorzystania niż 10 gb.

Edytowane przez Radzik100
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...