Skocz do zawartości

jaka karta do i5 4460


Recommended Posts

Witam , moja karta gtx 730 2 gb dokonała żywotu i teraz poszukuje karty graficznej. Mój procesor to i5 4460 , a zasilacz Antec VP 500W. 

 

Chciałbym, aby karta była w stanie obsłużyć 2 monitory (jeden 144hz freesync, drugi do internetu 21.5 cala jakiś lg) oraz pozwalała komfortowo grać w World of Warcraft. 

 

Chciałem kupić 1070 ale czy nie mam zbyt słabego procesora do tej karty ? Mój budżet to 800.

 

Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania gigabyte GTX970 G1 Gaming mi działała na i5 4670K....teraz mam 1070 ale mogę odstąpić za 600zł mój adres [email protected].

600 zł za gtx970 ?

Chyba żartujesz :D

zdecydowałem się na rx 580 , i teraz moje pytanie czy jest duża różnica między kartami 4gb a 8 gb ? ( w cenie dość spora różnica)

8gb ruszą gry na full detalach w FHD na spokojnie pograsz.

4gb już trzeba ciąć detale.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. Między tymi kartami jest 10-15% różnicy w wydajności, co wynika z szybkości taktowania ram. Było wielokrotnie udowadniane, że w 1080p (rx 580 to nie jest przecież karta do 1440p/4K), przy tej samej szybkości pamięci (VRam w wersji 4GB da się bez problemu podkręcić do 2000 MHz) te karty wypadają identycznie (1-2% różnicy).

 

Testowałem osobiście na modelach Nitro+ (4GB, 8GB).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli cenisz sobie ciszę to bierz wyższe modele, które poleca Rebelmind, jeśli kultura pracy jest dla ciebie nieistotna i nie będziesz bawił się w OC, które w tym modelu i tak jest marne, to w zasadzie każdy model będzie spoko. Ja mam 580-kę od Gigabyte, bieda wersję, i jest dość głośna, tzn. czasami terkocze któryś wentyl, ale szum generowany przez przepływ powietrza jest na znośnym, dla mnie, poziomie, a gpu nie grzeje się powyżej 72 stopni.

Link to post
Share on other sites

Witam , moja karta gtx 730 2 gb dokonała żywotu i teraz poszukuje karty graficznej. Mój procesor to i5 4460 , a zasilacz Antec VP 500W. 

 

Chciałbym, aby karta była w stanie obsłużyć 2 monitory (jeden 144hz freesync, drugi do internetu 21.5 cala jakiś lg) oraz pozwalała komfortowo grać w World of Warcraft. 

 

Chciałem kupić 1070 ale czy nie mam zbyt słabego procesora do tej karty ? Mój budżet to 800.

 

ja mam i5 w wersji K podkręcony do 4,3GHz i spokojnie mi RTX2070 lata bez zastrzeżeń. Jeżeli masz mniej GHz nie ma sensu kupować 2070 tylko albo 1070 albo rtx 2060. Nie pchałbym się w 580 czy 1060 bo cenowo nie ma przeskoku a jednak ilość fpsów jest o 10-15% wyższa

Link to post
Share on other sites

Sensowny 1070 z jeszcze jakaś gw tj 1000+, 2060/6GB ~1300. Używany Rx 580 / Rx 570 4GB tj 550 pln

 

https://allegro.pl/oferta/sapphire-rx-580-pulse-4-gb-ddr5-gw-12-fv23-8506773572

 

+100% do ceny za 40% więcej fps tj mały przeskok cenowy przy sensownym wzroście fps? Oo... :o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...