Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze ;) Cały zestaw do 7-8k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam chciałem prosić o pomoc i ocenę tego co wybrałem. Starałem sie wybierać z listy propozycji stworzonej przez Kajtka. Potrzebuje całe pudło plus monitor i peryferia max 7-8 tys.

Poniżej zamieszczam to co udało mi sie stworzyc ;) Mam dylamat miedzy amd a intel i to samo z grafika na tym (procek plus karta) mozna troche uciac :) Ma to byc komputer do pracy jak i gier( najnowsze tytuly,wot,cyber,wiesiek).

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc bede wdzieczny za jakies wskazowki.

Oczywiscie nie musi to byc sztywny zestaw jaki jest nizej, jesli bedzie cos fajnego za 5-6 to byloby super ;)

 

https://www.x-kom.pl/lista/3mxpbjdmb

Edytowane przez rodzyn92
Link to post
Share on other sites

zdecyduj się bo intel na płycie dla amd nie będzie działał i na odwrót. POPRAW TO

 

Do 9700k asrock z390 extreme 4 lub drożej aorus z390 elite/pro i fortis 3 może być za słaby (zależy czy oc itp)

 

Przy msi b450 gaming + max ryzen 3600 ewentualnie 37000x

 

Zasilacz weź 650 seasonica, przy meshify c - przedni wentylator dajesz na top i dokup 2x140 na przód.

Link to post
Share on other sites

Ok, jestem zielony w temacie :) Staralem sie bazowac na tym co bylo :) Wiem, ze duzo osob teraz idzie w ryzen ale nie wiem jak to sie ma do gier itp. Ten zestaw planuje na ladnych pare lat dlatego chcialbym wszystko dobrac zeby za rok lub dwa nie wymieniac podzespolow ;) Patrząc po tych plytach ktore blednie wybralem koszty juz przekraczaja 9 tys ;) Robi sie lekko zaporowo..Dziekuje za uwagi

A jakies dobry zestaw z intelem i5 lub na amd do 5-6k? Razem z monitorem i peryferiami jestescie w stanie cos poradzic lub mnie ukierunkowac? Kilka klatek nie robi roznicy chodzi mi o plynnosc rozgrywki i pracy 


Stworzyłem jeszcze taki zestaw 1K tanszy i bazowany na polecanych z forum ? Proszę o ocene: https://www.x-kom.pl/lista/qs3orf072 . Myślę, że mozna cos podziałać jeszcze przy karcie jakąś porównywalną ale z tańszej półki cenowej, moze cos z amd  :)

Edytowane przez rodzyn92
Link to post
Share on other sites

Ten build w poście wyżej jakiś dziwny tj. Co robi zasilacz Prime za 600zł przy 3600+2060s i monitor 1440p@144hz va. Z danym monitorem pasuje bardziej dojście do grafiki 2070s kosztem właśnie tego PSU(na 550W focus+ lub BQ systempower 9 500-600W) z ciut gorszą obudową SG1-TG(z frontu mesh) i płytą główną za 400zł(gigabyte B450 aorus elite). Razem to 350-450zł mniej.

 

Za 5-6k. Może być potrzebne zejście do RX5700, bez sprzętowego wsparcia RT. Za 1700zł jest gigabyte 5700 w 3xfan. Spoko gpu tylko szkoda, że ma tylko 8pin zasilania. Czyli ostrożne modowanie gpu do 5700xt... granica to 225W, wyżej będzie niebezpiecznie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Monitor i peryferia 2000zł, zostaje 5200zł na PC pod szkło WQHD 144Hz jeśli ma być to w kwocie zestawu wyżej.

 

https://proline.pl/koszyk/7bc96216

Ryzen 3600 + RTX 2070S, RAM z lepszym potencjałem OC, SSD z radiatorem, dużo bardziej opłacalny PSU z 10 letnia gwarancją, buda Phanteksa z meshowym frontem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...