Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam czy taki zestaw wystarczy mi do gry w 144hz  full hd ?

 

gry typu BF 5,cod MW, Assasins creed 

 

  • Procesor : i7 6700k 4GHZ
  • Grafika : MSI Geforce GTX 1080 Gaming X
  • RAM : 2 x 16 GB Corsair DDR4 Vengeance LPX 
  • Dyski: 2 x SSD M.2 Samsung 850 Evo 250 + 500
  • Chłodzenie CPU: wodne SilentiumPC RGB 240 
  • Płyta główna: ASRock Z270 Gaming k6 fatality
  • Obudowa: Armis AR5X TG RGB 
  • Zasilacz: Corsair CX 750M
Edytowane przez PessTa
Link to post
Share on other sites

Ogólnie kupowanie teraz 4rdzeniowych procków mija się z celem...

 

Imo może być bottleneck ze strony procka, nawet po OC. 4rdzenie/8wątków to teraz mało(szczególnie w AC:Odyssey, BF V) by utrzymywać wysoki fps w multi. 8700k 6/12 Intela odjeżdża temu prockowi dosyć solidnie. No i nic lepszego nie wsadzisz do tej platformy...

 

Do gierek nawet 8600k/9600kf albo ryzen 3600 jest lepszy no i masz możliwość wsadzenia tam już 8rdzeni.

Link to post
Share on other sites

W BF powinien okolice 140 fps'ów robić, ale może czasami zaliczać dropy, więc bym raczej się nie nastawiał, ze zawsze tyle będzie. O Assasinach zapomnij. Tak nawet topowe procki po OC robią ledwo 100fps. 6700k będzie wypluwał coś pomiędzy 60-70 fps, bo mocniejszy 7700k w testach robi średnio 74.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_assassin_s_creed_odyssey_pc_grecka_tragedia?page=0,11

 

Pytanie kajtka jest nie bezzasadne. Warto sobie przemyśleć taki zakup, bo jeżeli cena jest dobra, to dla samego bo jak cena dobra, to CPU tragiczny nie jest i w tym zestawie będzie ok, ale jak ktoś krzyknął tyle ile ludzie maja w zwyczaju wołać za takie używki to często bardziej opłaca się złożyć coś na ryzenie.

Link to post
Share on other sites

Cena zła nie jest, nie mniej mało komu jest potrzebne aż 32GB ramu i jak pisałem to wszystko jest na starej platformie, a cpu za długo nie pożyje, i praktycznie zerowy możliwy upgrade(dlatego w miarę ok cena). Do 4K to gpu będzie za słabe-chyba, że 30fps Cię zadowala...

 

Do 4k przede wszystkim potrzebujesz mocnej grafiki: minimum 2070s(2500zł), by mieć 60fps w natywnej rozdziałce 2080s(3500+), a najlepiej to 2080Ti(ponad 5k). 2070s z cheatowaniem przy skalowaniu rozdziałki... może to zadziałać;P

 

CPU to 6c przynajmniej. Ogólnie nowa puszka bez gpu by wyszła najtaniej ~2500

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Za 4000zł zł masz nowy i wydajny zestaw, który ogarnie FHD https://proline.pl/koszyk/0d8cd39b

 

Ryzena 3600, CPU mocniejszy od tej i7, RX 5700, 16GB RAM w Dualu z dużym potencjałem OC, SSD 512GB na NVMe z radiatorem, do tego całkiem przewiewna buda z piwnicą, PSU na DC-DC z zapasem mocy.

Jedyne co to napisz by sklep zrobił CI update biosu na płycie.

Link to post
Share on other sites

Za 4000zł zł masz nowy i wydajny zestaw, który ogarnie FHD https://proline.pl/koszyk/0d8cd39b

 

Ryzena 3600, CPU mocniejszy od tej i7, RX 5700, 16GB RAM w Dualu z dużym potencjałem OC, SSD 512GB na NVMe z radiatorem, do tego całkiem przewiewna buda z piwnicą, PSU na DC-DC z zapasem mocy.

Jedyne co to napisz by sklep zrobił CI update biosu na płycie.

Ok, to mam jeszcze jedno pytanie. Polecicie do tego zestawu monitor nie zakrzywiony 144hz full HD 24 cale(bo mój stary monitor też ma 24cale,chciałbym używać dwóch i żeby to jakoś wygladalo) max 700zl.

Ok, to mam jeszcze jedno pytanie. Polecicie do tego zestawu monitor nie zakrzywiony 144hz full HD 24 cale(bo mój stary monitor też ma 24cale,chciałbym używać dwóch i żeby to jakoś wygladalo) max 700zl.

Link to post
Share on other sites

 

 

A co powiecie o takim zestawie
 

 

no nie....  Panie, jak na patrzę to nawet nie chce mi się podliczać, poza tym która specyfikacja jest aktualna? bo w tej aukcji są dwie.

Gdzieś tu ktoś ostatnio podrzucał jakieś możliwe zestawy a alle poszukaj w tym dziale, bo to mi zajeżdża amatorszczyzną.

 

"2666 16-18-18 Czarny z radiatorami!!" - które sobie można w... wyrzucić do kosza, bo są zbędne i gdzie 2666 do R5 3600

 

"Windows 10 PL 64-bit z kluczem cyfrowym wyłącznie do użytku domowego."  :o  :rotfl: - bez komentarza.

 

Karta graficzna GeForce RTX 2070 SUPER 8GB GDDR6 192BIT HDMI/DP/DVI-D jaka?... bo to istotne! dużo bardziej niż radiatory na ramie 2666!

Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój z tym zestawem. Specyfikacja napisana tak by cię nabić w butelkę na dzień dobry.

 

Na zdjęciu obudowa ibox, a w spcyfikacji Bandit (to nie model, tylko marka), po chwili druga specyfikacja i tam jeden z modeli ibox, więc w zasadzie nie wiesz co będzie i równie dobrze może być jakiś shit Bandita za 90zł (i pewnie będzie). Nie widadomo jakie gpu, więc można śmiało założyć, że najtańszy model jaki akurat się znajdzie w hurtowni. Dysk w jednej tabeli bez modelu, w drugiej SX6000. Zasilacz w jednej tabeli o marce kompletnie mi nieznanej, nawet google go nie znajduje w sposób mogący jednoznacznie potwierdzić co to, w drugiej SPC Vero - w zasadzie nie wiesz który z nich będzie. 

 

Ktoś ostro miesza, raz podaje jedną specyfikację, raz drugą. Za chwilę się okaże, że te opisy w ogóle są z czapy. Może ktoś po prostu ma bardzo niechlujny szablon aukcji, ale jak dla mnie typowy przykład dlaczego nie kupuje się gotowców na allegro.  

Link to post
Share on other sites

WYDAJNIEJSZY NIŻ WSZYSTKIE i7 !!!!!!

Kłamstwo już na samym początku  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: Resztę ładnie wypunktowali koledzy wyżej. Na allegro nie ma co kupować zestawów bo to gówna opakowane w kolorowe papierki i sprzedawane jako cukierki. Czasem trafi się przemyślany zestaw za rozsądne pieniądze ale to kropla w morzu gówna.

 

EDIT: W sumie to można powiedzieć o większości gotowych zestawów bo z tego co widzę to duże sklepy też nie kwapią się przeważnie żeby napisać dokładny model grafiki, dysku czy zasilacza a to bardzo istotne informacje.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

 

 

duże sklepy też nie kwapią się przeważnie żeby napisać dokładny model grafiki, dysku czy zasilacza a to bardzo istotne informacje.
 

 

Dla ciebie, czy dla mnie tak, ale dla 50% społeczeństwa które i tak nie ma pojęcia co te wszystkie cyferki i nazwy oznaczają już nie bardzo. Kolejne 30% wie tyle, że 2070 jest mocniejsze od 2060 i że musi być minimum "16 GIGA RAMU" oraz "DYSK SSD 512", a I7 jest lepsze od i5. Ale dalej nie mają pojęcia o jakości zasilaczy, wpływu taktowania pamięci, czy tego, że dysk dyskowi nie równy. O rozeznaniu w możliwościach poszczególnych płyt głównych nie wspominając, bo w tym nie łapie się nawet wielu bywalców tego forum, co często widać w ich wypowiedziach czy pytaniach, oraz tematach gdzie próbują wmawiać komuś, że trzeba wybrać mobo za 800zł żeby zestaw w ogóle jako tako działał.

 

Wiele sklepów widząc jak to wygląda zamiast silić się na pakowanie możliwie najlepszych podzespołów w danym budżecie zwyczajnie wpycha do zestawów to co im akurat zalega na magazynie i nie ma za bardzo szans się sprzedać jako podzespół w detalu, bo podzespołów laicy sami zazwyczaj nie wybierają. I wszystko ok, jak sklep nie podaje szczegółowej specyfikacji by móc zamiast RAM'u danego producenta pakować jakiś pierwszy lepszy 3000CL16 jaki akurat ma pod ręką, albo zamiast jednego przyzwoitego zasilacza pakuje drugi, bo akurat tamte się skończyły. Gorzej jak przerodziło się to w patologię jak na allegro, gdzie się świadomie nie podaje konkretnych modeli by sobie klient nie mógł wygooglować testu z czym ma do czynienia, lub zapytać na forum i dowiedzieć się, że to shit, czy znaleźć zasilacz na czarnej liście.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...