Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Z powodu padającego GTX 780, który wymaga systematycznych wizyt w piekarniku chciałbym zaktualizować trochę swój zestaw komputerowy

 

MOBOAsRock Fatal1ty H87 Performance 

 

CPUIntel Core i5-4670K 

COOLER: SilentiumPC Fortis 2 

 

GPU: Gigabyte GeForce GTX 780

 

RAMCrucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9

HDDSeagate 1TB

CASEZalman Z3 Plus

PSUXFX 550W

 

Powodem jak wcześniej wspomniałem jest już nie do końca sprawny gytx 780 oraz obudowa, która się praktycznie rozleciała.

 

Planowałem wymienić:

Obudowa: Fractal design focus G

Karta graficzna: RTX 2060 (nie wiem jeszcze którego producenta)

Dołożyć ssd: tutaj też nie wiem co, ale chciałbym temat załatwić możliwe jak najtaniej.

 

I tutaj moje pytanie do was czy taki zabieg ma sens? Ewentualnie czy warto coś jeszcze zmienić? Chciałbym żeby starczyło to jeszcze na parę lat i pociągnęło wieśka na ultra w fullHD.

 

Wszelkie, nawet krytyczne opinię są prze ze mnie mile widziane xD .

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

4670k na pewno ciągnie Wieśka;p Gorzej z nowymi AAA. Cyberpunk, RDR2 itp. Nie powinno być źle ale 2060 może się trochę nudzić, ale jakieś RT czy wysokie AA i wyciągniesz z gpu i cpu wszystko co się da. Zawsze możesz zejść z postprocessingiem czy inny setting które wchodzi mocno na cpu. Ogólnie teraz jest dobry moment na upgrade. Ram tani, reszta też w sumie. Tak to możesz poczekać na ryzena na jakimś AM5? czy Intela 7nm;p

Link to post
Share on other sites

4670k na pewno ciągnie Wieśka;p Gorzej z nowymi AAA. Cyberpunk, RDR2 itp. Nie powinno być źle ale 2060 może się trochę nudzić, ale jakieś RT czy wysokie AA i wyciągniesz z gpu i cpu wszystko co się da. Zawsze możesz zejść z postprocessingiem czy inny setting które wchodzi mocno na cpu. Ogólnie teraz jest dobry moment na upgrade. Ram tani, reszta też w sumie. Tak to możesz poczekać na ryzena na jakimś AM5? czy Intela 7nm;pm

generalnie chciałbym zmienić całość, ale mój budżet to na ten moment max 2k, a niestety grafa musi iść na pierwszy rzut :/ . Z prockiem będę kombinował jakieś oc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...