Skocz do zawartości

Stary ale może jeszcze jary - potrzebna pomoc przy liftingu.


Recommended Posts

Właśnie jestem po obserwacji karty podczas gry.
Ghost Recon Breakpoint (1680x1050 Ultra) utrzymują się klatki w okolicach 30fps a na ustawieniach Wysokich około 40fps. Więc póki co nie podłączałem monitora o wyższej rozdzielczości.
GPU chodzi na 98-100%, dysk talerzowy zipie tak samo a procesor pracuje w granicach 60-70%
Nie dokładałem jeszcze RAM do komputera (mam dalej 8GB).
Jestem laikiem w temacie ale patrząc, na to, ze karta pracuje na 100% a procesor na 65 (średnio), odnoszę wrażenie że RX 580 (4GB) podcina skrzydła procesorowi.

Nie wiem też co z dyskiem, czy do wymiany na np. SDD czy jak dołożę RAM do komputera na 16GB To czy dysk odsapnie i nie będzie przycinał mi w grze?
Zastanawiam się czy nie powinienem wymienić grafiki z 4GB na 8GB lub w ogóle na jakiś inny model.

 

Co o tym myślicie?

...co ja mam o tym wszystkim myśleć? ;)
 

Edytowane przez Milicja Obywatelska
Link to post
Share on other sites

HDD to przeżytek , kupuj jak najszybciej SSD w ogóle inny komfort korzystania z komputera . lepsze to jak większa ilość ramu  .

Czyli proc ma jeszcze zapas w tej grze i w tej rozdzielczości .

Wersja 8gb rx580 nic tu nie zmieni , musiał byś kupić mocniejszą kartę jeśli chodzi o tą grę .  Ale to z 50% więcej kasy aby odczuć różnicę .

Link to post
Share on other sites

 

 

HDD to przeżytek , kupuj jak najszybciej SSD w ogóle inny komfort korzystania z komputera

Na SSD mam postawiony system a na kilku talerzach resztę :)
Aż 50% powiadasz... dużo.
Poczekam może ktoś podrzuci jakąś alternatywną grafikę i teraz już nie musi być to Radeon ale biorę pod uwagę także  Nvidia.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz użycie pamięci RAM jako całości z systemem? Przy 8GB lepiej nie odpalać w tle przeglądarki z YouTube i innymi stronami.

 

Wiadomo, że gra z SSD nieporównywalnie szybciej się wczytuje. Choć ja Breakpointa miałem od razu na SSD, więc nie wiem jak HDD wpływa na ewentualną płynność czy doczytywanie się gry w trakcie.

 

Pograłem trochę w Ghost Recona Breakpoint. Vega przeważnie trzyma 60FPS na ustawieniach bardzo wysokich (wahania 5-10 w zależności od gęstości akcji). Patrząc na jakość oprawy graficznej nie znajduję wytłumaczenia dlaczego zajęte jest ponad 7GB VRAM

 

obraz.png

 

Link to post
Share on other sites

https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/tom-clancys-ghost-recon-breakpoint/18737

 

Uważam że pilnie jest potrzebne ustandaryzowanie wymagań gier bo to co się teraz wyprawia to jakaś szopka. Wg Ubishitu rekomendowany sprzęt to taki który pozwala pograć w 1080p na medium w 30fps. Śmiech na sali (przez łzy), ciekawy jestem jak to cudo działa na R9 280x albo gtx 960. W 720p na low da się pograć?

 

EDIT

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/VdUsMRFcEUMMouyLnQ3tnL.png

 

Do komfortowego pogrania w 1080p na ultra ze stabilnymi 60fps potrzeba min. rtx 2060 / rx5700. Oczywiście sparowanych z mocnym procesorem i 16gb ram

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest OK. Karta ma pracować na 100% a procesor dobrze gdy ma rezerwę mocy. Wszystko pracuje poprawnie.
 

No tak tylko, że nie gram w FullHD a w 1860x1050 dlatego się zmartwiłem.
Nie chciałbym wchodzić w pułap cenowy RX5700 czy RTX'a (choć w drugim kompie za kilka miesięcy będę zmieniał grafikę z 1060 na coś ze wspomnianych) ale chciałbym cieszyć się wysokimi detalami na 1080p w rozsądnych cenach :)

Link to post
Share on other sites

Ja trochę inaczej ci doradzenie. Jeśli masz kasę na Vega 56 to kup ta kartę ten procesor da radę spokojnie pociągnąć ta kartę będą gry chodzić lepiej jak na rx580 czy 570 i to zdecydowanie lepiej. Dlaczego? Dla tego że większość gier b siedzi na grafice a nie procesorze. Ja sam miałem do nie dawna i7 3770 z gtx 1080 i banglało to zacnie. Trochę się nudził w FHD , ale budził się w 2 k i już pracował pełną parą. W Takim kombo w FHD fps nigdy nie spadał poniżej 60 klatek na detalach ultra, w grach w które grałem. Teraz zmieniłem na Ryzena 1700 i jakoś specjalnie lepiej nie jest zwłaszcza miejscach które siedzą na karcie graficznej, wydać poprawę tam gdzie siedzi na procesorze lokacja. Generalnie spokojnie kupuj Vege 56, Gtx 1660 ti , czy Rtx 2060.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Ghost Recon Breakpoint (1680x1050 Ultra) utrzymują się klatki w okolicach 30fps a na ustawieniach Wysokich około 40fps.

 

według pclaba RX 580 w wersji 8GB w tej grze ( przy ustawieniach Ultra FHD ) osiąga 36-40FPS czyli trochę więcej niż u Ciebie, ale to dlatego, że oni w platformie testowej użyli i7 8700K @4,9Ghz oraz 16GB RAM 3200Mhz więc logiczne, że osiągi osiągi są trochę lepsze

Twoje ~30FPS przy i7 2600 i 8GB 1333Mhz jest realne i moim zdaniem wyniki się zgadzają

 

ogólnie kupiłeś kartę za 750PLN i masz wydajność taką jaką pozwala ta karta, jeśli chcesz lepszych osiągów to trzeba zainwestować w mocniejszy sprzęt i tyle

 

najlepiej potestuj jeszcze inne gry i sprawdź czy przyrost na tle RX 460 jest widoczny

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

No dobra, minęło trochę czasu, karta "przetestowana" niejednokrotnie.

Generalnie poprawa względem poprzedniczki bardzo duża. Owszem na najwyższych ustawieniach w Breakpoint nie gram ale wystarczyło obniżyć to i owo i jest dobrze.
Właściwie chyba nie będę inwestował już w tę jednostkę i w takim zestawieniu jak pisałem na początku z tym, że z grafiką RX580 komputer będzie już do końca swoich dni. No chyba, że dziecku kupię 5700, testowo podłącze do siebie :D i okaże się, ze warto ją sobie zostawić, to i RAMu dołoże do 16GB  :D

W każdym razie dziękuję za pomoc.

Kto wie, może komuś innemu też przydadzą się informacje z naszej dyskusji.

 

Póki co, szczęśliwego Nowego Roku Wam życzę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...