Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

21:9 Ultrawide dla gracza; UWQHD i wincyj herz'ów

3440x1440 21:9 gaming; monitor dla gracza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów
  • Miejscowość:Mazury

Napisano 08 październik 2019 - 22:36

Kusi mnie jednak opcja przyjanuszowania i kupno

https://www.x-kom.pl...arny-100hz.html

Sam już nie wiem.

VA wcale nie ma lepiej z tego co widzę. Zresztą czytałeś recki które 1234567890 wrzucił? W drugim art. na 3str. bodajże masz zdjęcia z blb tego monitora, wygląda masakrycznie, to moje ledwie widoczne rożki przy tym to pikuś.

Ale też pytanie co komu i przy jakich ustawieniach siedzi. Mój Dell o ile pamiętam dotarł z fabrycznie ustawionymi jasnością i kontrastem na 75% i wtedy faktycznie blb jest większy, ale też niewiele. Ludzie robią zdjęcia blb np przy jasności na 90% i to jeszcze w ciemnym pomieszczeniu. Qrczę, no kto używa monitora przy takich parametrach? Filmik który nagrałem z moim blb robiłem przy 37% jasności, po dłuższym kontakcie z monitorem jeszcze zmniejszałem i obecnie mam na stałe ustawione jedynie 20% i jest to max jaki jest potrzebny, także w dzień, nie męczy oczu, kolory są naturalne! Po co mam więc robić jasność na 90% i zdjęcia monitora i uwydatniać blb, kiedy nigdy takich parametrów nie ustawie, bo wypalają oczy? Niektóre monitory faktycznie mają przegięte blb i oglądanie ciemnych scen to masakra, ale wydaje mi się, że w wielu przypadkach odczucie jest mocno subiektywne i to, co jednemu będzie przeszkadzało, innemu może niekoniecznie.

Tak na koniec jeszcze, patrze po Twoim rigu i się zastanawiam, dlaczego mając taki sprzęt i możliwości chcesz januszować na monitorze, który to przecież chyba jest najważniejszy z tego wszystkiego, bo skoro monitor będzie lipnie wyświetlał obraz, to po co ta reszta taka wypasiona? Ja tez nie po to kupowałem taki monitor, żeby teraz kupować do tego jakiś lipny sprzęt, dlatego jeszcze czekam z zakupem reszty, bo skrzynka którą chcę do tego monitora wychodzi mi w przybliżeniu 6-7k. Stać Cię na grafikę za 5k, a monitor chcesz kupować najtańszy? Nie rozumiem podejścia kompletnie, gdzie tu logika? Imo ten LG wydaje się parametrami najsensowniejszy i cenowo też dość przyzwoity, ja bym go spróbował. Jak mój teść mawia, tanie mięso psy jedzą.

• 2

Spoiler

#22 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 09 październik 2019 - 09:26

To co mówisz to najprawdziwsza prawda. Tylko w przypadku sprzętu dostajesz to za co płacisz. 2080TI była absurdalnie droga to fakt. Ale za to oferowała bezkompromisowe osiągi i to co ma w specyfikacji to spełnia.

Z monitorami widzę jest inaczej - wygląda na to że nie istnieje u producentów ŻADNA kontrola jakości - płacimy ponad jedno średnie miesięczne wynagrodzenie za produkty które nie wiadomo czy nie będa "krwawić" podświetleniem, świecić sobie w najlepsze po narożnikach matrycy, a i prędkość odświeżania nie jest gwarantowana!! I żaden wybór nie jest w stanie zagwarantować że będzie dobrze! I konsumencie męcz się z odsyłaniem i zamrażaniem 4k zł. Zastanawiające jest to że w telewizorach takich kwiatków nie ma, tylko Janusze świata monitorów próbują wyr....ć klientów. Naprawdę ciekawe jest że takie podejście jest na rynku tolerowane.

Stąd tez moja rozkmina że jak zapłacę mniej za tańszy monitor od MSI łatwiej będzie przełknąć ewentualne wady które na 90% się pojawią... 

Kupca na mój monitor już mam z tym że będzie wypłacalny "po wypłacie" :) Więc wyboru muszę dokonać najpóźniej na początku listopada.

Użytkownik joker5513 edytował ten post 09 październik 2019 - 09:28

• 0

Intel Core i7 9700K@ 5,1 GHz; 1,32V :D :o ; Thermalright Macho rev. B; MSI Z390 MPG Gaming Edge AC; Zotac RTX 2080 TI AMP; 16 GB DDR4 G.SKill Ripjaws @3200MHZ CL16; Samsung 970 EVO256GB NVME; Crucial MX500 SSD 1000GB; Samsung Evo 850 SSD 500GB; WD Caviar green 2TB; WD Elements 3 TB; Seasonic Focus+ Gold 850W; Fractal Desgin Define R4; MSI Optix MPG341CQR

PS4 PRO

#23 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 09 październik 2019 - 10:50

Mi to mówisz? 4 miesiące chyba nie mogłem się zdecydować na konkretny model, nie wspominając o fakcie, że cały czas tutaj kilka osób w tym samym momencie wybierało/kupowało monitor i wrzucali zdjęcia z blb, bad pixeli itp kolejnych sztuk. :/ Nerwicy już dostawałem, bo co się zacząłem ku któremuś modelowi skłaniać, to zaraz szlag trafiał całą koncepcję bo ktoś np wrzucił fotkę z 2 zwróconych modeli z wadami. Podjąłem jednak ryzyko, cena za monitor powyżej 3k to już zaczyna być kosmos, ale nie żałuję, efekt wow jest i monitor kupuje się na lata, więc warto chyba podjąć ryzyko i mieć coś naprawdę fajnego, szczególnie jeśli się ma mocny PC. Gdyby Ci nie zależało na tych Hz to wybór byłby o wiele prostszy, ale z drugiej strony wtedy nie ma nic sensownego w 21:9, a 27" 16:9 porządny już masz. Niektórzy tutaj wielokrotnie wymieniali monitory i z tego co zrozumiałem to chyba w ramach jednego sklepu to robili nie czekając na zwrot gotówki, tylko poświęcali czas na odesłanie i przesłanie nowego. Zdaje się z tego co pamiętam to chyba większość w xkomie zamawiała. W ostatnich miesiącach było tutaj kilka wątków odnośnie 21:9, poszukaj i możesz pogadac z tymi co wymieniali na priv, to polecą gdzie kupić żeby nie było problemu z wymianą.

Problem zasadniczy jest jedne, mówimy tutaj o monitorach gameingowych, czyli odświeżanie >75Hz i tutaj jest zasadniczy problem. Monitory 60-75Hz nie cierpią na takie problemy jak te gameingowe, dlatego w swoim nie widzisz takich problemów. Kontrola jakości jest, tylko obawiam się, że po prostu proces technologiczny musi być jakiś problematyczny, skoro wszystkie typy monitorów gameingowych borykają się z problemem podświetlenia. Rozwiązaniem pewnie byłoby np oled, tylko cena pewnie byłaby jeszcze 2x wyższa, kto by to wtedy kupił. TV nie muszą mieć takich wyśrubowanych technologicznie parametrów jeśli chodzi o odświeżanie. Może po prostu poczekaj, wchodzą coraz to nowe modele, obecny sprzęt masz całkiem niezły, może za kilka miesięcy wyjdzie w końcu coś solidnego. Trudno powiedzieć i doradzić. :(

• 1

Spoiler

#24 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 09 październik 2019 - 11:26

Niektórzy tutaj wielokrotnie wymieniali monitory i z tego co zrozumiałem to chyba w ramach jednego sklepu to robili nie czekając na zwrot gotówki, tylko poświęcali czas na odesłanie i przesłanie nowego. Zdaje się z tego co pamiętam to chyba większość w xkomie zamawiała. W ostatnich miesiącach było tutaj kilka wątków odnośnie 21:9, poszukaj i możesz pogadac z tymi co wymieniali na priv, to polecą gdzie kupić żeby nie było problemu z wymianą.

A to mnie zaskoczyłeś że sytuacja zwrot i wymiana na inny egzemplarz jest możliwa w obrębie jednego sklepu... I oni się na to godzą? Ciekawe... Trudno na początku listopada czeka mnie batalia i próba cierpliwości.

• 0

Intel Core i7 9700K@ 5,1 GHz; 1,32V :D :o ; Thermalright Macho rev. B; MSI Z390 MPG Gaming Edge AC; Zotac RTX 2080 TI AMP; 16 GB DDR4 G.SKill Ripjaws @3200MHZ CL16; Samsung 970 EVO256GB NVME; Crucial MX500 SSD 1000GB; Samsung Evo 850 SSD 500GB; WD Caviar green 2TB; WD Elements 3 TB; Seasonic Focus+ Gold 850W; Fractal Desgin Define R4; MSI Optix MPG341CQR

PS4 PRO

#25 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 09 październik 2019 - 12:39

Tutaj masz jeden z wątków z czasu kiedy ja stałem przed decyzją o wyborze: http://forum.benchma...71hubmiprz-blb/

Spróbuj uderzyć może na priv do DB88KZ czy kingisdead oni chyba trochę tego wymieniali, więc mogą coś pomóc, zresztą wypowiadający się tutaj zlomer z tego co pamiętam tez niejeden model wymieniał.

• 1

Spoiler

#26 zlomer

zlomer
  • Amator

• 37 postów

Napisano 09 październik 2019 - 13:53

A to mnie zaskoczyłeś że sytuacja zwrot i wymiana na inny egzemplarz jest możliwa w obrębie jednego sklepu... I oni się na to godzą? Ciekawe... Trudno na początku listopada czeka mnie batalia i próba cierpliwości.

X-kom wymieniał mi monitor wzięty na firmę, 5 razy była to wymiana bezgotówkowa lub oni mi zwracali lub dopłacałem tylko różnicę między modelami. Cała wysyłka na ich koszt więc straciłem tylko czas na umawianie się z kurierami. Niestety przy tych gabarytach nie ma możliwości zwrotu lub odbioru w sklepach.

Za szóstym razem zrobiłem zwrot to też bez problemu oddali kasę, tylko już za wysyłkę musiałem zapłacić sam.

Generalnie, jeżeli o to chodzi o wymiany, to mają u mnie wielki plus, niestety do wszystkich monitorów miałem jakieś ale.

Siódmą sztukę zamówiłem w sklepie dla idiotów (500pln taniej) i tutaj od razu trafiłem dobry egzemplarz, w temacie wymiany się nie wypowiem.

Polecam za każdym razem gdy coś wysyłasz lub odsyłasz robić dokumentację na wypadek zjebania czegoś przez kuriera.

Ja nagrywam filmik od wyłączenia sprawnego monitora do całkowitego zapakowania, możesz też robić zdjęcia.

Użytkownik zlomer edytował ten post 09 październik 2019 - 13:57

• 0

#27 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 09 październik 2019 - 16:36

Zamówienie złożyłem na ten oto monitor:

https://www.mediaexp...1cqr,id-1430282

Upewniłem się dodatkowo na infolinii czy ewentualnego zwrotu mogę dokonać w salonie w którym dokonam odbioru osobistego. Pani potwierdziła (w XKOM był dostępny tylko kurier co mnie nie urządza). Trzymajcie kciuki i zmówcie po 3 zdrowaśki żeby przyszedł porządny egzemplarz :) Cena boli ale cóż - jak wyżej mówił dimmiu musi krawat pasować do marynarki :)

Dziękuję koledzy za konstruktywną dyskusję i porady!

• 1

PS4 PRO

#28 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 09 październik 2019 - 17:14

Daj znać jak się sprawuje, ciekaw jestem tych nowych monitorów na VA. Powodzenia, ale myślę, że to dobry wybór i będzie dobrze. :)

• 0

Spoiler

#29 k0zik

k0zik
  • Gaduła

• 376 postów

Napisano 09 październik 2019 - 21:06

Daj koniecznie znać jak wrażenia.
  • 0

#30 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 10 październik 2019 - 18:56

Dojechał

Pierwsze primo - chyba zostaje. BLB praktycznie niewidoczne, w każdym razie nie w stopniu który by mnie irytował...

Drugie primo - WOW jakie to bydle wielkie

Trzecie primo - WOW już nigdy nie chce monitora 60Hz

Czwarte primo - w porównaniu z 4K na 27 calach widać jednak downgrade jakościowy względem poprzedniego monitora. To samo jeżeli chodzi o kolory  - IPS'a jednak nic nie dogoni...

Postaram się później wieczorem porobić jakieś foty i skrobnąć coś więcej.

Piąte primo - kolor czarny jest wreszcie czarny bez srebrnej poświaty

• 0

PS4 PRO

#31 skapskiadi

skapskiadi
  • Gaduła

• 485 postów

Napisano 10 październik 2019 - 19:24

Daj jeszcze znać jakie osiągi w grach na takim sprzęcie przy takiej rozdziałce i odświeżaniu ;)

• 0

i7 8700k   |   NZXT Kraken X62   |   ASUS Z370-A PRIME   |   Seasonic 650W Focus Plus

MSI Armor GTX 1080   |   G.Skill TridentZ RGB 3200MHz 2x8gb   |   Phanteks P400S
AIM SC808   |   HyperX Cloud Alpha   |    Logitech G305    |    HYPERX Alloy FPS RGB

SSD Transcend 512GB M.2 PCIe NVMe    |    ASUS ROG XG258Q 240Hz + LG 29UM57

#32 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 10 październik 2019 - 21:36

Po 2 godzinach użytkowania:

• Pobawiłem się ustawieniami i udało mi się kolory doprowadzić do stanu prawie takiego jak na moim poprzednim IPS'ie - jestem mega zadowolony
  • Czarny kolor na tym monitorze jest naprawdę czarny
  • 144Hz to jest to - nawet scrollowanie stron internetowych i tekstu powoduje uśmiech na twarzy
  • Poprzedni monitor wygląda przy nim jak liliput :)
  • 4K mnie trochę rozpieściło - widać w grach że pixeli mniej gęsto...
  • Mimo to mega płynność animacji i "kinowe" wrażenia z gry biją na głowę poprzedni monitor
  • To szerokie pole widzenia w grach :) Loving It :)
  • Co do BLB to go prawie wcale nie widzę - jedno z poniższych zdjęć wykonałem w ciemnym pomieszczeniu - ani nie potrafię tego poprawnie uchwycić, ani nie mam porządnego aparatu (tylko telefon). Jak dla mnie jest więcej niż ok. Na żywo wygląda (może minimalnie poza prawym dolnym rogiem) na oświetlony równomiernie. Reasumując - mogę z tym żyć i zostawiam ten egzemplarz.

Kilka Fotek:

https://zapodaj.net/...35ca62.jpg.html

https://zapodaj.net/...e44137.jpg.html

https://zapodaj.net/...b329e9.jpg.html

https://zapodaj.net/...ccf0eb.jpg.html

https://zapodaj.net/...d4a0de.jpg.html

Co do osiągów to wiadomo FPS'ów przybyło - W wieśku było 70-80 klatek; teraz jest 100-110;  Resztę podam jutro - zmachany dziś już jestem i idę spać :)

Edit:

Może jeszcze jedno zdjęcie z podświetleniem matrycy - specjalnie zwiększyłem jasność prawie do maksa (normalnie aż pali po oczach) - oceńcie sami jak dla mnie świeci równomiernie.

https://zapodaj.net/...b7e249.jpg.html

Użytkownik joker5513 edytował ten post 10 październik 2019 - 22:12

• 0

PS4 PRO

#33 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 10 październik 2019 - 22:56

Nie nazwałbym tego downgradem, bo 4k i 27" to nie jest zbyt naturalne połączenie. Ppi może zachwycać, ale skalowalność, czcionki, interfejs, itp. to nie idzie ze sobą w parze, osobiście nigdy nie kupiłbym 27" z taką rozdzielczością.

Moim zdaniem monitor wygląda dobrze i to fajna sztuka, nawet jeśli to jest blb co widać, to dobrze się rozłożyło, bardzo równomiernie, brak plam i jaśniejszych punktów wyróżniających się mocno na tle pozostałej powierzchni, nie powinno tutaj nic drażniąco prześwitywać. Ustaw sobie jasność i kontrast jakiego będziesz używał na co dzień, dodaj do tego nawet z 20% i pograj w ciemne gry, pooglądaj filmy z paskami, filmy z ciemnym tłem, jeśli nic Cię nie drażni i nie przyciągają wzroku żadne jasne przebicia, to znaczy że jest ok. Ryzyko, że przy wymianie trafisz gorszy model jest niestety dość spore. Fajnie, gratki i niech dobrze służy, jak trochę pograsz i pooglądasz kinowe filmy w 21:9, to gwarantuję Ci, że do 16:9 nie wrócisz. :) W temacie który Ci podrzucałem wyżej ktoś zamieścił fajną grafikę, warto się zastosować. ;) --> http://puu.sh/lDz83/b31a64b5e3.png

A propos jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi, powiedz czy MSI daje jakiś soft do swoich monitorów? Konkretnie chodzi mi o obsługę split screen, niestety Dell nic nie ma swojego, LG ponoć ma całkiem niezły soft. Są co prawda programy pokroju Display Fusion, czy Aqua Snap, no ale to już trzeba wydać dodatkowe parę $. :(

• 1

Spoiler

#34 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 10 październik 2019 - 23:50

Heh... Miałem iść spać ale nie dałem rady. W COD WWII zawsze dostawałem baty. Myślałem że to kwestia miernego skilla. Okazało się że miałem po prostu monitor do życi :) Teraz radzę sobie całkiem całkiem.

Optymalna dla mnie jest jasność 35% - ustawiłem na 70% i ja tam nic źle świecącego nie widzę :) Monitor zostaje :)!! I nigdy więcej 16:9 - jak ja mogłem na tym pracować.

W Shadow of TR w 4k było 40-60fps (wszytko na maxa rtx + dlss) w 3440x1440 jest około 65-80fps

Dimmiu coś tam jest dostępnego od Msi. Sprawdzę Ci jutro po południu jak wrócę z roboty.

Użytkownik joker5513 edytował ten post 10 październik 2019 - 23:36

• 0

PS4 PRO

#35 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 11 październik 2019 - 08:01

Ludziom się wydaje często błędnie, że te ultra wide to mają jakąś kosmiczną rozdzielczość i potrzeba karty jak do 4k, a przecież tak naprawdę, to po prostu bardzo szeroki 27" wqhd, jak policzyć ilość pixeli, to jeszcze sporo tu do 4k brakuje, a jakość, wielkość monitora i wrażenia są naprawdę mega. Moim zdaniem 21:9 to bardzo niedoceniany segment monitorów. I bardzo rozsądna alternatywa zamiast 3 monitorów obok siebie, zarówno cenowo, wydajnościowo jak i wyglądem, chyba że ktoś się bawi w sim racing, no ale tam są też większe panoramy. :) To, że wchodzą takie tańsze modele jak ten MSI który chciałeś pierwotnie wziąć za niewiele ponad 2k to bardzo dobrze, może się to przyczyni do popularyzacji tej wielkości matryc i będzie większy wybór na rynku.

• 0

Spoiler

#36 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 11 październik 2019 - 08:14

Muszę przyznać że masz rację, Naprawde robi wrażenie. Dobrze że wziąłem ten model wyżej - nawet pomijając lepszy ekran, ta podstawa z pełną regulacją też jest nieoceniona:) Jak przyszedłem dziś do pracy i usiadłem przed 24 calowym 16:9 TN to przeżyłem niezły szok :) Jakby patrzeć przez dziurkę od klucza.

Zapomniałem dodać że gsync czy tam adaptive sync działa bezproblemowo. Żadnego tearingu czy innych denerwujących przypadłości.

• 0

PS4 PRO

#37 k0zik

k0zik
  • Gaduła

• 376 postów

Napisano 11 październik 2019 - 12:50

A nie mieliście tak, że z czasem chciałoby się dłuższego? :) Takie 32:9 na biurku to byłby wypasik ;]

• 0

#38 joker5513

joker5513
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 891 postów

Napisano 16 październik 2019 - 12:17

A nie mieliście tak, że z czasem chciałoby się dłuższego?

Mi wystarczy to co mam :) If you know what I mean :) :P

Update po około tygodniu użytkowania - za sam fakt jak jestem zadowolony z zakupu niech świadczy to że odstawiłem kompletnie PS4 i Days Gone w które całkiem mocno się wkręciłem przed zmianą monitora. :)

Odkrywam na nowo GTA V (wygląda obłędnie z tym szerokim polem widzenia). Również Odyssey, Shadow of tomb raider wyglądają przecudnie.

Do rozmiarów i zakrzywienia przyzwyczaiłem się do 1 dniu użytkowania, odkąd mam ten monitor nie mogę patrzeć na klasyczne 16:9 (w pracy przezywam katusze)...

Nie dysponuje kalibratorem ale ustawiłem sobie kolory suwakami i pokrywają się prawie z poprzednim monitorem z IPS. Dla mnie reprodukcja barw jak na VA stoi na naprawdę wysokim poziomie. Gsync działa idealnie.

Jeżeli ktokolwiek zastanawia się czy warto posiadać monitor 144HZ będąc graczem to niech bez wahania dopłaca. Ja całe życie miałem CRT i monitory 60Hz, teraz czuje się jakbym odzyskał wzrok :)

Jeżeli chodzi o osiągi RTX 2080Ti po średnim OC w 3440x1440:

• Shadow of Tomb Raider - wszystko na max, RTX ultra  i DLSS - 60-90 klatek
  • Wiedźmin - wszystko łącznie z Hair works x8 na maksa - 80-130 FPS
  • GTA V - tu zaskoczenie bo przy wszystkim na maksa potrafi chrupnąć w zalesionych terenach do 50FPS, w mieście grubo ponad 100
  • BFV - w natywnej rozdzielczości nie można włączyć DLSS co skutkuje spadkami miejscami do 44 FPS z DXR i wszystkim innym na ultra. Bez DXR około 100-135 FPS w multi
  • AC Odyssey - 65-90 FPS wszystko na maksa  łącznie z AA i chmurami wolumetrycznymi. 
  • COD WWII - lock na 144FPS w multi :)
  • Ghost Recon Wildlands - wszystko na maksa i benchmark wypluwa średnio 75, minimum 62
  • Metro Exodus - (to dopiero wygląda w panoramie :) ) detale extremalne; DXR na wysokie z DLSS, Hairworks, Physx - 55-90 FPS

• 1

PS4 PRO

#39 dimmiu

dimmiu
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 16 październik 2019 - 22:10

Co do kolorów to poszperaj w necie, można znaleźć profile kolorów pod winzgroze, ludki wrzucają po własnej kalibracjiz uzyciem kolorymetrów. Co prawda każda matryca jest inna i powinna być indywidualnie skalibrowana, ale i tak wydaje mi się, że lepszy taki profil po czyjejś porządnej kalibracji, niż z ustawieniami własnymi "na oko", czy fabrycznymi. Sam korzystałem z: https://www.tftcentr..._profiles.htm#d

• 0

Spoiler

#40 Skylaker

Skylaker
  • Bywalec

• 122 postów

Napisano 18 październik 2019 - 19:51

Jeżeli chodzi o osiągi RTX 2080Ti po średnim OC w 3440x1440:

Czy myślisz, że do RTX 2070 super (na R5-3600) taki monitor ma sens?
Myślałem o kupnie 27" 16:9 (czekam na nadchodzącego ViewSonic Elite XG270QG), ale twoja rekomendacja brzmi zachęcająco...

Syn robi dużo różnych prezentacji, więc ustawienie obok siebie Powerpoint i np. Chrome powinno być chyba dużo wygodniejsze na takim formacie..

Użytkownik Skylaker edytował ten post 18 październik 2019 - 19:52

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3440x1440, 21:9, gaming; monitor dla gracza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych