Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem prędkości Archer C7

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dissowsky

Dissowsky
  • Bywalec

• 122 postów

Napisano 05 październik 2019 - 19:45

Siemanko, załatwiłem sobie internet światłowodowy w budynku wielorodzinnym 700 Mb/s, sam zakupiłem router Tp-Link Archer C7 i prędkość do kablu nie przekracza 500 Mb/s, a Wi-Fi dosłownie obok routera na 5Ghz nie przekracza 150Mb/s. Panowie, którzy mi montowali to wszystko powiedzieli, że po Wi-Fi będzie słabiej, ale że tak? I po kablu też tak średnio? Druga kwestia to zasięg w mieszkaniu, nie sięga do najbardziej oddalonych pokoi, czy mogę kupić dodatkowy router i podłączyć go kablem do tego "głównego" Archera, żeby zasięg był tak samo dobry jak przy głównym? 

Z góry dzięki, pozdro 

• 0

CPU: i7 4770k  

GPU: GTX 1070 Ti  

MOBO: ASRock Z87 Fatal1ty Preformance  

RAM: Kingston 2x4 GB

PSU: Corsair RM 750

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7558 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 05 październik 2019 - 20:12

Jaka karta WiFi? Do czego jest podłączony router? Jak mierzysz prędkość?

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Dissowsky

Dissowsky
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 122 postów

Napisano 05 październik 2019 - 20:18

Po kablu testowałem na macbooku i karcie zintegrowanej na płycie głównej, ASRock Fatal1ty i tu osiąga 500-550Mb/s, na zewnętrznej 300Mb/s w sensie na PCI, a po wifi testuję na Macbooku Pro 2019, iPhone 8Plus, Samsung S8+.
Testy na speedtest.net.
Router jest podłączony RJ45 bo tego modemu czy jak to nazwać co światłowód do niego wchodzi. 

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7558 postów

Napisano 06 październik 2019 - 10:13

Podłącz się bezpośrednio kablem do urządzenia dostawcy i wtedy sprawdź prędkość,  to odpowie na pytanie czy łącze ma deklarowaną wydajność. Upewnij się, że w trakcie testu nic nie obciąża łącza (ściąganie w tle itp). Co do WiFi to testy na telefonach to słabe kungfu. Na Macach się nie znam, natomiast w standardzie 802.11ac i pełnym zasięgu powinieneś wyciągnąć zdecydowanie więcej niż 150Mbps.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 Dissowsky

Dissowsky
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 122 postów

Napisano 08 październik 2019 - 10:14

Sprawa wygląda tak, podłączyłem się bezpośrednio do modemu czy routera od światłowodu, i na speedteście jak robię test na mojego dostawcę jest tak samo np 500Mb/s / 500Mb/s, a jak SpeedTest sam wybierze serwer jakiś inny w Rzeszowie Voice Net czy coś to jest 700Mb/s na 200Mb/s, po wifi na laptopie z Windowsem dosłownie obok routera Tp-Link gdzie karta sieciowa zestawiła się na 1Gb/s prędkości sa takie same, na serwer dostawcy Skyware jakieś 300Mb/s na 500Mb/s a na inny 700Mb/s na 300Mb/s np, w umowie mam 700/140Mb/s, może konfiguracja jest źle zrobiona? Sam już nie wiem.

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7558 postów

Napisano 08 październik 2019 - 15:16

Np dobra, piszesz że obok routera masz 700/200 czyli wszystko ok.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych