Skocz do zawartości

Problem prędkości Archer C7


Recommended Posts

Siemanko, załatwiłem sobie internet światłowodowy w budynku wielorodzinnym 700 Mb/s, sam zakupiłem router Tp-Link Archer C7 i prędkość do kablu nie przekracza 500 Mb/s, a Wi-Fi dosłownie obok routera na 5Ghz nie przekracza 150Mb/s. Panowie, którzy mi montowali to wszystko powiedzieli, że po Wi-Fi będzie słabiej, ale że tak? I po kablu też tak średnio? Druga kwestia to zasięg w mieszkaniu, nie sięga do najbardziej oddalonych pokoi, czy mogę kupić dodatkowy router i podłączyć go kablem do tego "głównego" Archera, żeby zasięg był tak samo dobry jak przy głównym? 


Z góry dzięki, pozdro 

Link to post
Share on other sites

Po kablu testowałem na macbooku i karcie zintegrowanej na płycie głównej, ASRock Fatal1ty i tu osiąga 500-550Mb/s, na zewnętrznej 300Mb/s w sensie na PCI, a po wifi testuję na Macbooku Pro 2019, iPhone 8Plus, Samsung S8+.
Testy na speedtest.net.
Router jest podłączony RJ45 bo tego modemu czy jak to nazwać co światłowód do niego wchodzi. 

Link to post
Share on other sites

Podłącz się bezpośrednio kablem do urządzenia dostawcy i wtedy sprawdź prędkość,  to odpowie na pytanie czy łącze ma deklarowaną wydajność. Upewnij się, że w trakcie testu nic nie obciąża łącza (ściąganie w tle itp). Co do WiFi to testy na telefonach to słabe kungfu. Na Macach się nie znam, natomiast w standardzie 802.11ac i pełnym zasięgu powinieneś wyciągnąć zdecydowanie więcej niż 150Mbps.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, podłączyłem się bezpośrednio do modemu czy routera od światłowodu, i na speedteście jak robię test na mojego dostawcę jest tak samo np 500Mb/s / 500Mb/s, a jak SpeedTest sam wybierze serwer jakiś inny w Rzeszowie Voice Net czy coś to jest 700Mb/s na 200Mb/s, po wifi na laptopie z Windowsem dosłownie obok routera Tp-Link gdzie karta sieciowa zestawiła się na 1Gb/s prędkości sa takie same, na serwer dostawcy Skyware jakieś 300Mb/s na 500Mb/s a na inny 700Mb/s na 300Mb/s np, w umowie mam 700/140Mb/s, może konfiguracja jest źle zrobiona? Sam już nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...