Skocz do zawartości

Warto dołożyć ramu?


Recommended Posts

Witajcie,

 

Moja konfiguracja to i5 8500, GTX 1060, 8 GB 2666Mhz (2x4gb), Gigabyte B360M HD3, Termaltake Smart SE. Czy warto w moim przypadku dołożyć (kupić nową, 16 GB pamięć)? Czy będzie to miało wpływ na wydajność w grach? Obecnie gram w gry z serii AC, Far Cry, Forze 4, czekam na nowego NFS i GRIDA. Jeśli tak to jakie pamięci wybrać? Taktowanie max 2666Mhz?

Link to post
Share on other sites

Mi wystarczało 4gb :) jakiś miesiąc temu weszły mi dwie aktualizacje - windowsa i gry. No i niestety musiałem wrócić do 8gb.

Odpowiem jeszcze autorowi.

Jeśli liczysz na wzrost fps to niestety po dodaniu ramu nic się nie zmieni. Większa ilość ramu zapewni ci płynność gry jeśli oczywiście zostanie wykorzystana. Gra wymagająca 8gb nawet odrobinkę nie przyspieszy na 16gb.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ogólnie wydajność zostanie taka sama jeśli gra bierze np 6Gb z 8GB. Ale kiedy zacznie się kręcić wokół 7,5GB mogą zacząć pojawiać się dropy, lub niższy fps, oczywiście co innego jeśli masz np słabsze gpu to możesz ich nawet nie odczuć. Nie mniej wówczas kiedy gra zapełni pamięć i zacznie korzystać z wirtualnej(ssd/hdd) = dropy/freezy gry.

Link to post
Share on other sites

 

 

A gdzie podziali się znawcy którzy kłócili się że 8GB wystarczy

 

To, że "5" gier korzysta z większej ilości ramu nie oznacza od razu "must have". Poza tym logiczne, że z czasem wymagania rosną. 

 

 

 

 

 

Czy będzie to miało wpływ na wydajność w grach?

 

 

Po dołożeniu ramu szału się nie spodziewaj. Forza potrafi coś więcej wziąć i tu jakaś różnicę może zauważysz. Sam mam 16GB ale tylko z tego powodu, że często mam odpalone inne aplikacje w tle oprócz gry jak np. przeglądarka z kilkoma kartami. Osobiście na Twoim miejscu wolałbym odłożyć tą kasę na lepszą kartę graficzną jeśli celujesz tylko w gry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...