Skocz do zawartości

Płyn ala Mayhems Aurora


Recommended Posts

Cześć, z racji iż wypadłem trochę z obiegu LC kieruje to pytanie do Was. Zamierzam zbudować trochę wystawowy komputerek z cieczą i chciałbym spróbować magicznego płynu Mayhems Aurora 2. Pamiętam niestety, że przy bardziej skomplikowanych ukladach te drobinki się osadzały i całość traciła swój efekt.

Czy przez te kilka lat coś zmieniło się w tej kwestii? Wyszły jakieś nowe, lepsze płyny z tymi drobinkami które są mniej awaryjne?

 

Link to post
Share on other sites

Nic wielkiego się tu nie zmieniło. Aurora nadal nie jest płynem do użytku domowego i prędzej czy później będzie powodować problemy. Niestety ale rozmiar cząsteczek musi być zupełnie inny jeśli płyn ma odbijać światło w taki sposob jak aurora. To nie to samo co dużo drobniejsza zawiesina w pastelach. Jak chcesz kompa z "szamponem" jedyną opcją jest prosty loop i gotowość na jego bardzo systematyczne czyszczenie. Inne firmy nic w tej materii nie wymyśliły. 


Byłem jednym z beta testerów Aurory drugiej generacji i miałem ją w układzie przez 3 miesiące. U mnie nie zasyfiła układu mimo dwóch chłodnic i zwodowania zarówno CPU jak i GPU nie mniej jednak przy czyszczeniu układu po tym teście widziałem lekkie osady na oringach w złączkach i w martwych punktach (przy spuście). 

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam auroe od 3 tygodni i efekt jeszcze jest zadowalający, minialnie słabszy jak po zalaniu. 

 

Z tego co zauważyłem to auroa bardziej lubi gdy chłodnice są na płasko, bo gdy wcześniej miałem układ z chłodnicami w pionie to efekt ginął w oczach. Ponoć według chłopaków z pc squad na odzyskanie efektu aurory należy upuścić trochę płynu i zapowietrzyć na nowo układ aby bąbelki powietrza pobudziły nieaktywne drobiny arurory. Sam jeszcze nie testowałem tego, ale mam w planie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...