Skocz do zawartości

Upgrade z i54670k


Recommended Posts

Cześć,

 

Nadeszła chwila na małą zmianę, bo w OC nie chcę i nie mam czasu się bawić a na szybko więcej niż "Turbo 4.0" nie wycisnę z procka.

 

  • Zastosowanie komputera : net, filmy, trochę biura, gry (FULL HD)
  • Maksymalna kwota : 1500-2000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu miesiąca (Black Friday)
  • Których części potrzebuję : płyta, procek, RAM, zasilacz
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nope
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Benq GW2460 (1920x1080)
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : wszystko w stopce + SSD (Silicon Power 512GB M.2 PCIe NVMe A80)
  • Własna propozycja zestawu : nie mam
  • Inne :

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo wypadłem z obiegu i jedyne co wiem, że pojawił się Ryzen. ;)

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/4d2c41ed

 

Ryzen 3600 na płycie msi b450 a-pro z szybkimi pamięciami 3000cl15 cruciala, jako zasilacz focus+ 550W. W Proline wychodzi 1992zł, jakbyś chciał gdzie indziej może wyjść drożej ale ok. 2k, ew zejdź do zasilacza systempower 9 500W lub pure power 11 500W.

 

Pamięci z dobrym potencjałem OC, ale skoro nie chcesz za bardzo mieszać rozumiem, xmp będzie też ok. Jak kiedyś dokupisz GPU, możesz próbować ich OC, dzięki programom jak Thaiphoon burner+ryzen dram calculator można osiągnąć 3600Mhz cl16. Tydzień temu składałem dokładnie ten sam sprzęt i 3600cl16 daje radę przy 1.40-1.41V.

 

Niestety chłodzenie nie bardzo pasuje do am4kitów

// Zestawy chłodzenia do instalacji których na procesorze AMD Ryzen konieczny jest AM4 Kit:

  • Fera 2 HE1224 (wersja V2)
  • Fera 3 HE1224 (wersja V1 oraz V2)
  • Fortis 3 HE1425 (wersja V1, V2 oraz wersja Malik)
  • Grandis XE1236 (wersja V2)
  • Grandis 2 XE1436

Posiadacze powyżej wymienionych zestawów chłodzenia mogą od 2.03.2017 uzyskać kod rabatowy w wysokości 20 zł na zakup SilentiumPC AM4 Kit pod warunkiem wypełnienia formularza, gdzie należy przedstawić zdjęcie (lub dowód zakupu) chłodzenia SilentiumPC, a także dowód zakupu procesora AMD Ryzen lub płyty głównej z socketem AM4

Edytowane przez dragzor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie... lekko odświeżę temat bo właśnie ślęczę nad zamówieniami i chciałbym zapytać o waszą opinię.

 

Czy biorąc pod uwagę późniejszą wymianę karty graficzki warto wziąć "Seasonic FOCUS Plus Gold 650" zamiast "FOCUS Plus Gold 550"?

Tylko 10 zł różnicy a zapas mocy lekki będzie.

Link to post
Share on other sites

@up tak coś czułem... czyli 550 jest jeszcze tańsza:P... bierz te 650W, nie potrzeba Ci tyle, ale to zasilacz który ma wytrzymać 10l, może najdzie Cię ochota na jakieś prądożerne GPU.

No i zawsze lepiej mieć większy zapas mocy bo pod obciążeniem wentyl tak się nie wkręca.


> ciszej.

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi... obecny zasilacz ma właśnie coś koło 10 lat.

Przed rabatem różnica wynosiła 60 zł, po 50... ale przy 2k to 40 zł jakoś przełknę tym bardziej, że teraz transport jest za free. :)

 

edit: Fortis nie mają na stanie, czy "Arctic Freezer 34 eSports DUO Grey" da radę?

Edytowane przez grande
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...