Skocz do zawartości

Płyta główna pod i7 9700K do OC


Recommended Posts

Zastanawiam się nad i7 9700K oraz płytą główną do tego procesora, która pozwoli go dobrze podkręcić, nie kosztuje dużo oraz nie ma słabych stron. Zastosowanie tylko gry. Pamięci wsadziłbym stare HyperX Savage 2x8GB 3000MHz.

 

W oko wpadło mi 5 modeli:

ASUS PRIME Z390-A  (ok. 830zł)

MSI MPG Z390 Gaming Edge AC (ok. 800zł)

GIGABYTE Z390 AORUS PRO (ok. 800zł)

ASRock Z390 Phantom Gaming 7 (ok. 800zł)

ASUS TUF Z390-PRO GAMING (ok. 750zł)

 

Jakie są wady i zalety powyższych modeli, jak z muzyką, awaryjnością, nie ma przeciwwskazań do solidnego OC i7 9700K?

 

Czy w zbliżonych pieniądzach da się kupić coś ze stajni czerwonych z wyższą w grach wydajnością niż i7 9700K za 1800zł i mobo za 800zł?

 

Wiem, że procesory od AMD często są oceniane jako wydajniejsze i tańsze, jednak nie będę renderował na tym grafiki czy stawiał lokalnie serwera.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad i7 9700K oraz płytą główną do tego procesora, która pozwoli go dobrze podkręcić, nie kosztuje dużo oraz nie ma słabych stron. Zastosowanie tylko gry. Pamięci wsadziłbym stare HyperX Savage 2x8GB 3000MHz.

 

W oko wpadło mi 5 modeli:

ASUS PRIME Z390-A  (ok. 830zł)

MSI MPG Z390 Gaming Edge AC (ok. 800zł)

GIGABYTE Z390 AORUS PRO (ok. 800zł)

ASRock Z390 Phantom Gaming 7 (ok. 800zł)

ASUS TUF Z390-PRO GAMING (ok. 750zł)

 

Jakie są wady i zalety powyższych modeli, jak z muzyką, awaryjnością, nie ma przeciwwskazań do solidnego OC i7 9700K?

 

Czy w zbliżonych pieniądzach da się kupić coś ze stajni czerwonych z wyższą w grach wydajnością niż i7 9700K za 1800zł i mobo za 800zł?

 

Wiem, że procesory od AMD często są oceniane jako wydajniejsze i tańsze, jednak nie będę renderował na tym grafiki czy stawiał lokalnie serwera.

 

Żaden procesor amd w tej cenie nie oferuje wyższej wydajności w grach od intela 9700k, a dodatkowo podkręcony to nawet nie ma co spoglądać na czerwonych. Grafiki 3D nawet jakbyś chciał renderować to renderowanie CPU lepiej zastąpić renderowaniem na GPU. Co do płyt to z wymienionych przez Ciebie w jednym komputerze mam MSI MPG Z390 Gaming Edge AC i i7 9700k podkręcony śmiga aż miło, płyte mam praktycznie od premiery. Dźwięk jak na integrę jest dobry - w grach sprawdza się bardzo dobrze testowałem na kilku headsetach, sprzęt bez problemowy, bios czytelny wszystko bardzo łatwo poustawiać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Osobiście odradzałbym kupno 9700k / kf przy jego obecnych cenach. Mamy połowę października, na horyzoncie majaczy już premiera Comet Lake-S. Jeżeli nie jesteś w tej chwili posiadaczem płyty pod 1151v3 to równie dobrze możesz chwilę zaczekać i kupić coś z 10. generacji.

Link to post
Share on other sites

Osobiście odradzałbym kupno 9700k / kf przy jego obecnych cenach. Mamy połowę października, na horyzoncie majaczy już premiera Comet Lake-S. Jeżeli nie jesteś w tej chwili posiadaczem płyty pod 1151v3 to równie dobrze możesz chwilę zaczekać i kupić coś z 10. generacji.

zabawa w kotka i myszkę :P, ja już dawno wyleczyłem się z czekania na kolejne i kolejne generacje które i tak wzrostu wydajności nie przynoszą dużego, 10  generacja, nowy socket, droższe płyty, co z tego ze procesory może i tańsze będą jak płyty cenowo podrożeją ? niech kupuje 9700k, dużego wzrostu wydajności nie odczuje. Ja w swoim przypadku po długich namysłach kupiłem 9700k i zmienić to zmienię ale za 2-3 lata :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...