Skocz do zawartości

Która listwa do tego zestawu?


Recommended Posts

Zabezpieczyć czy podpiąć do jednego gniazdka? Bo niestety te listwy nie zabezpieczą niczego poza samopoczuciem.

 

Oczywiście jeśli masz nową/sprawna sieć elektryczną to wystarczy.

 

Jeśli są jakieś problemy, to jakies minimum (posługujac sie Twoim wyborem sklepu):

 

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-brennenstuhl-przedluzacz-przeciwprzepieciowy-premium-line-4-gniazda-czarny-3m-1156004824-3333260/

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

To pytasz w końcu o zasilacz czy o listwę?

 

To wszystko co podlinkowałeś to praktycznie jeden pies. w tym budżecie niczym to się za bardzo różnić nie będzie poza ilością i typem gniazd.

 

Jak chcesz coś porządnego to >150 pln, 

https://www.conrad.pl/p/listwa-zasilajaca-z-ochrona-przepieciowa-brennenstuhl-premium-protect-line-60000-a-1391000607-zacze-bezpieczne-ilosc-613692

 

Tylko czy tego potrzebujesz do szczęścia to nie wiem - masz częste awarie sieci czy coś w tym stylu?


A i o ile jeszcze nie zamówiłeś tego zestawu to prawie w ten samej cenie masz focus golda.

Link to post
Share on other sites

Zabezpieczyć czy podpiąć do jednego gniazdka? Bo niestety te listwy nie zabezpieczą niczego poza samopoczuciem.

 

Oczywiście jeśli masz nową/sprawna sieć elektryczną to wystarczy.

 

Jeśli są jakieś problemy, to jakies minimum (posługujac sie Twoim wyborem sklepu):

 

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-brennenstuhl-przedluzacz-przeciwprzepieciowy-premium-line-4-gniazda-czarny-3m-1156004824-3333260/

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Czemu nie zabezpiecza niczego proszę o uzasadnienie?

Nie chcę wydawać aż tyle pieniędzy poniżej 100 zł coś polecisz?

To pytasz w końcu o zasilacz czy o listwę?

 

To wszystko co podlinkowałeś to praktycznie jeden pies. w tym budżecie niczym to się za bardzo różnić nie będzie poza ilością i typem gniazd.

 

Jak chcesz coś porządnego to >150 pln, 

https://www.conrad.pl/p/listwa-zasilajaca-z-ochrona-przepieciowa-brennenstuhl-premium-protect-line-60000-a-1391000607-zacze-bezpieczne-ilosc-613692

 

Tylko czy tego potrzebujesz do szczęścia to nie wiem - masz częste awarie sieci czy coś w tym stylu?A i o ile jeszcze nie zamówiłeś tego zestawu to prawie w ten samej cenie masz focus golda.

O listwę pomyliło mi się.

Czym się różnią te listwy te co ja podałem i co ty podałeś?

A coś poniżej 100zł?

Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamiec nie myli, to po otwarciu jednej z podlinkowanych przez Ciebie listw brakowało jednego istotnego elementu - warystora. Wiec nawet nie wiem przed czym ta listwa ma chronić i przede wszystkim jak...

 

Najważniejsza kwestia to czy masz awarie sieci czy tylko dmuchasz na zimne.

Bo jesli z prądem masz wszystko ok, to listwa ZASILAJĄCA, to dobra nazwa do wskazanych przez Ciebie, w zupełności wystarczy. Jeżeli masz częste awarie, aktywacje na tablicy rozdzielczej, to lepiej kup coś porządnego i działajacego, a najlepiej napraw sieć.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Najpierw to Ty powiedz o co Tobie konkretnie chodzi. Dlaczego chcesz "zabezpieczać" PC. Masz jakieś skoki napięcia, awarie, zaniki?

Czy tak chcesz tylko profilaktycznie?

 

Jeśli opcja nr 1. to UPS ale poczciwy kosztuje trochę a najtańszy badziew nie nadaje się do niczego.

 

 

 

A coś poniżej 100zł?

 

https://allegro.pl/oferta/listwa-przeciwprzepieciowa-brennenstuhl-4-gniazda-7760481929?offerId=7760481929&inventoryUnitId=VZl4G9moBkBtIPTXqkYe6g&adGroupId=YWI2OWE1M2MtNTM4OS00MDg4LTk2OWYtMDNiMjdkZWQ5YmZlAA&campaignId=YjVjYWU5NTUtODJjNy00MTgwLThiNmItYmViYWE2ZTJiNmJlAA&sig=ff83552bd2b893473e2df9906b51e5b0&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=G%C5%82o%C5%9Bniki&gclid=EAIaIQobChMIlKi3q72C5QIViON3Ch0f1QIIEAQYAyABEgLsb_D_BwE

Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamiec nie myli, to po otwarciu jednej z podlinkowanych przez Ciebie listw brakowało jednego istotnego elementu - warystora. Wiec nawet nie wiem przed czym ta listwa ma chronić i przede wszystkim jak... Najważniejsza kwestia to czy masz awarie sieci czy tylko dmuchasz na zimne. Bo jesli z prądem masz wszystko ok, to listwa ZASILAJĄCA, to dobra nazwa do wskazanych przez Ciebie, w zupełności wystarczy. Jeżeli masz częste awarie, aktywacje na tablicy rozdzielczej, to lepiej kup coś porządnego i działajacego, a najlepiej napraw sieć. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Co jest rozumiane przez awarie sieci?

Brak co jakiś czas prądu czy miganie żarówek czyli skoki napięcia czy coś innego jeszcze?

Proszę o propozycję jakiejś listwy która ma wszystkie zabezpieczenia za około 100zł

Proszę o wytłumaczenie czym się różnią te listwy co ja podałem od tych co ty podałeś?

Najpierw to Ty powiedz o co Tobie konkretnie chodzi. Dlaczego chcesz "zabezpieczać" PC. Masz jakieś skoki napięcia, awarie, zaniki?

Czy tak chcesz tylko profilaktycznie?

 

Jeśli opcja nr 1. to UPS ale poczciwy kosztuje trochę a najtańszy badziew nie nadaje się do niczego.

 

 

 

 

https://allegro.pl/oferta/listwa-przeciwprzepieciowa-brennenstuhl-4-gniazda-7760481929?offerId=7760481929&inventoryUnitId=VZl4G9moBkBtIPTXqkYe6g&adGroupId=YWI2OWE1M2MtNTM4OS00MDg4LTk2OWYtMDNiMjdkZWQ5YmZlAA&campaignId=YjVjYWU5NTUtODJjNy00MTgwLThiNmItYmViYWE2ZTJiNmJlAA&sig=ff83552bd2b893473e2df9906b51e5b0&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=G%C5%82o%C5%9Bniki&gclid=EAIaIQobChMIlKi3q72C5QIViON3Ch0f1QIIEAQYAyABEgLsb_D_BwE

 

Czyli ta listwa z allegro jest lepsza od tych co ja podałem?

 

Co jest rozumiane przez awarie sieci?

Brak co jakiś czas prądu czy miganie żarówek czyli skoki napięcia czy coś innego jeszcze?

Proszę o propozycję jakiejś listwy która ma wszystkie zabezpieczenia za około 100zł

Proszę o wytłumaczenie czym się różnią te listwy co ja podałem od tych co ty podałeś?

Link to post
Share on other sites

Listwy/przedłużacze które podałeś mają tylko bezpiecznik i wyłącznik. Dobra listwa powinna mieć minimum kilka kondensatorów, dwa dławiki i kilka warystorów. W praktyce chyba wszystkie w miarę przyzwoite zasilacze są wyposażone w taki "filtr" Tanie listwy nie chronią więc jeśli koniecznie chcesz listwę która przed czymś zabezpieczy to musisz wydać trochę więcej niż 100zł. Inną sprawą jest czy rzeczywiście potrzebujesz dobrą listwę. Zdarzają się u Ciebie awarie sieci? Tzn. Przerwy w dostawie, skoki napięcia itd.

Często polecane są Acar i Lestar serii lt.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Listwy/przedłużacze które podałeś mają tylko bezpiecznik i wyłącznik. Dobra listwa powinna mieć minimum kilka kondensatorów, dwa dławiki i kilka warystorów. W praktyce chyba wszystkie w miarę przyzwoite zasilacze są wyposażone w taki "filtr" Tanie listwy nie chronią więc jeśli koniecznie chcesz listwę która przed czymś zabezpieczy to musisz wydać trochę więcej niż 100zł. Inną sprawą jest czy rzeczywiście potrzebujesz dobrą listwę. Zdarzają się u Ciebie awarie sieci? Tzn. Przerwy w dostawie, skoki napięcia itd.

Często polecane są Acar i Lestar serii lt.

Skoki napięcia mogą się zdarzać raz na jakiś czas.

Jaką listwę polecisz?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Skoki napięcia mogą się zdarzać raz na jakiś czas.

Jaką listwę polecisz?

?

 

Listwy/przedłużacze które podałeś mają tylko bezpiecznik i wyłącznik. Dobra listwa powinna mieć minimum kilka kondensatorów, dwa dławiki i kilka warystorów. W praktyce chyba wszystkie w miarę przyzwoite zasilacze są wyposażone w taki "filtr" Tanie listwy nie chronią więc jeśli koniecznie chcesz listwę która przed czymś zabezpieczy to musisz wydać trochę więcej niż 100zł. Inną sprawą jest czy rzeczywiście potrzebujesz dobrą listwę. Zdarzają się u Ciebie awarie sieci? Tzn. Przerwy w dostawie, skoki napięcia itd.

Często polecane są Acar i Lestar serii lt.

żadnej konkretnej 

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...