Skocz do zawartości

Problemy z AC Origin


Recommended Posts

Witajcie,

niestety spotkałem się ze spadkiem FPS w grze do nawet kilku. Nakładka NVIDIA experience pokazuje wtedy 50 kilka klatek, czasami 40 kilka, a wbudowany program diagnostyczny pokazuje spadek do kilku klatek. Przez co gra jest niekomfortowa. Mieliście podobnie? Po za tym gra działa w 60 klatkach na sekundę tylko na niskich lub bardzo niskich ustawieniach. Moja konfiguracja to i5 8500, GTX 1060, 8 GB 2666mhz, Termaltake Smart SE 530W.

 

Dodam, że w innych grach nie mam takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym od usunięcia driverów programem Display driver uninstaler i wgranie nowych na czysto. AC origins jest bardzo wymagający względem CPu ale na I5 8400 mimo wszystko nie powinno dochodzić do spadków do kilku FPS.

 

BTW gra zainstalowana na HDD czy SSD? Seria AC ogólnie słabo spisuje sie gdy zainstaluje sie ją na talerzaku - czasem coś sie tam doczytuje. U siebie od kiedy wywaliłem starego twardziela i zastąpiłem go 1TB SSD sytuacja uległa znacznej poprawie.

 

U Ciebie nie pomaga też 8GB ram'u - jak na dzisiejsze czasy to już trochę przymało. Sprawdź jak wygląda użycie pamięci. Jeżeli jest zapchana masz odpowiedz na swoje przycinki...

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

 

 

Seria AC ogólnie słabo spisuje sie gdy zainstaluje sie ją na talerzaku - czasem coś sie tam doczytuje. U siebie od kiedy wywaliłem starego twardziela i zastąpiłem go 1TB SSD sytuacja uległa znacznej poprawie.

Chyba w ładowaniu gry od początku bo żadnej różnicy nie ma w samej grze,sprawdź i wtedy pisz.

Link to post
Share on other sites

Usunąłem, niestety bez rezultatu. W centrum Aleksandrii jest jeszcze gorzej. FPS cały czas wariuje i wacha się nawet do 30. Mam rozumieć, że tak musi być i jest to normalne, i na moim sprzęcie nie pogram komfortowo w ten tytuł?

Przeskanowałem komputer Malwarebytes, Adwcleaner i po wykryciu i usunięciu 5 zagrożeń liczba klatek uległa ustabilizowaniu. Jeśli są spadki to tylko nieodczuwalne i sięgają około 5 klatek. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...