Skocz do zawartości

problem z msi 280 duke


Recommended Posts

Witam

od pewnego momentu zauważyłem dziwne zachowanie wentylatora/wentylatorów na mojej karcie. Kiedys dobijając do 76stopni wentylatory rozkręcały sie do 100%. pare dni temu zauważyem że już od 73 wkręcają sie na 100%. Nie da sie tego nigdzie zmienić. msi afterburner nie reaguje. czasami jest tak że jeden kręci sie na maxa a inne tak jak ustawiłem na wykresie np pierwszy 100% a inne tak jak w ustawieniach np 60%. Nie rozumiem pracy tych wentylatorów ale cos ewidentnie jest nie tak.

 

Dodam że jeśli jest poniżej 72stopni to wszystko co ustawiłem w msi afterburnerze działa normalnie i moge dowoli zmieniac obroty.

 

Dając ustawienia fabryczne tak samo rozkręcają sie do maxa te wentylatory przy około 72-73 stopniach.

 

najchętniej zmieniłbym paste ale tam jest plomba. Msi robi problem na gwarancji z tego powodu?

Dodam jeszcze ze kiedys temperatura tak od ponad 60stopni do 70 powolutku sobie rosła. Teraz potrafi po uruchonieniu gry wskoczyc bardzo szybko na 73stopnie i wentyle kreca sie na max. Wszystko wskazuje ze pasta ktora ma jux rok jest do zmiany. Tylko nie wiem czy gwarancje strace czy nie

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to jak nie wyjące cewki to artefakty i 92 stopnie na rdzeniu, co przy chłodzeniu jakie posiada jest jakimś żartem, ale ja zawsze mam takie szczęście do GPU od MSI.


Mimo że termin 14 dniowego zwrotu minął, bo karta była w serwisie ponad 2 tygodnie to sklep zgodził się oddać pieniądze.

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wg mnie czeka Cię RMA na kartę. Mam ten sam problem z Asusem dual 2080ti i skończyło się na wysłaniu karty. Sugeruję nie grzebać - zresztą msi ma dość dobre forum gdzie możesz poczytać ile takich problemów jak Twój tam się pojawia. Jak sprawdzałem ostatnio to OGROMNA ilość. Padają 2080 i 2080ti i to praktycznie każda (strixy asusa, trio msi) - czytałem że to problem z jakimś czujnikiem - przepastowanie nic nie da bo karta mimo niskich temperatur nie reaguje na ustawienia. 

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
Witam

od pewnego momentu zauważyłem dziwne zachowanie wentylatora/wentylatorów na mojej karcie. Kiedys dobijając do 76stopni wentylatory rozkręcały sie do 100%. pare dni temu zauważyem że już od 73 wkręcają sie na 100%. Nie da sie tego nigdzie zmienić. msi afterburner nie reaguje. czasami jest tak że jeden kręci sie na maxa a inne tak jak ustawiłem na wykresie np pierwszy 100% a inne tak jak w ustawieniach np 60%. Nie rozumiem pracy tych wentylatorów ale cos ewidentnie jest nie tak.

 

Dodam że jeśli jest poniżej 72stopni to wszystko co ustawiłem w msi afterburnerze działa normalnie i moge dowoli zmieniac obroty.

 

Dając ustawienia fabryczne tak samo rozkręcają sie do maxa te wentylatory przy około 72-73 stopniach.

 

najchętniej zmieniłbym paste ale tam jest plomba. Msi robi problem na gwarancji z tego powodu?

Dodam jeszcze ze kiedys temperatura tak od ponad 60stopni do 70 powolutku sobie rosła. Teraz potrafi po uruchonieniu gry wskoczyc bardzo szybko na 73stopnie i wentyle kreca sie na max. Wszystko wskazuje ze pasta ktora ma jux rok jest do zmiany. Tylko nie wiem czy gwarancje strace czy nie

Stracisz, o dziwo mam tę samą kartę i nie mam z nią żadnych problemów poza piszczącymi cewkami.

Link to post
Share on other sites

Sam kiedyś posiadałem GTX 1060 od MSI, model Armor a następnie Gaming. Ich odpowiedź zależy od osoby, na którą się trafi. Raz piszą tak a raz inaczej... Swoją drogą, również zmieniłem pastę i dodałem termopady na kościach GDDR5 - Armor został ich pozbawiony. Temperatury rdzenia aż tak się nie zmieniły ale pamięci (co nie dziwi) już tak. Oszczędzanie na czym tylko się da.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...