Skocz do zawartości

Wymiana zajechanej Kinzu v3


Recommended Posts

Siemanko. Przyszedł czas na zmianę mojej starej myszki SteelSeries Kinzu v3 na coś nowego. Szukam czegoś bardzo podobnego bo aktualna bardzo mi odpowiada. Chodzi mi głównie o wagę i wytrzymałość (pare dobrych lat mam tą kinzu v3). Nie zamykam się na inne firmy niż SteelSeries lecz Razer odpada. Przereklamowany :) 

Link to post
Share on other sites

Eksperymentując.

 

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://bit.ly/2YB2jNa
Klik zapewniają Omrony D2FC-F-K, o wydumanej żywotności 50 milionów kliknięć.
"Feeling", jest poczciwy, znamienną cechą wielu modeli serii "Kone", jest charakterystyczny

przycisków głównych.
Implementacja D2FC-F-K wyjątkowo mnie nie weseli, jest zupełną apoteozą, optowałbym za prozaicznymi, acz charakternymi D2FC-F-7N, o żywotności 20 tudzież 10 milionów kliknięć, oraz za implementacją wariantu japońskiego - D2FC-01-F, szczególnie spotykanego w niezdarnych myszach Asusa.
Enkoderem został gloryfikowany ALPS - kapitalne, nadrzędne i nieco wrażliwe enkodery, odwdzięczające się świetną pracą - szczeble są dosadnie zaakcentowane, chybkie przewijanie jest naprawdę gładkie, przyprawione subtelnym terkotem.
Przewód jest niestety skazą, jest to moja reprymenda pod adresem Roccata - niegiętki, obecny, nagminnie implementowany w mnogiej liczbie modeli, niezmiernie miło byłoby ujrzeć ewolucję modelu "Pure", która chyba tak właściwie jest w trakcie debaty - Roccat onegdaj zapytał o usprawnienia wspomnianego.
Ślizgacze są cholernie dobre, absolutnie bez negatywów.
Roccat to przede wszystkim jakość komponentów, bardzo raduje mnie fakt, iż drugoplanowe mikro-przełączniki, to pełnoprawne konstrukcje TTC - nie znajdziemy tutaj antypatycznych mikro-przełączników Tactile.
 

Myszy, które z pewnością Cię zainteresują; Glorious Model O-, Endgame Gear XM1, CM MM710 - postaram się opisać je w dniu jutrzejszym.

 

Recenzja modelu MM710 - https://bit.ly/2LHmVPH.

Świeży "batch", okazał się relanium na wiele problemów związanych z chybotliwymi przyciskami głównymi, mimo wszystko wciąż można otrzymać mysz z tą wadą, jakość wytłoczeń Cooler Mastera jest wyjątkowo rachityczna.

Link to post
Share on other sites

Upominam Cię proszę, byś skrupulatniej tworzył wpisy, rozbuduj swoją wypowiedź i uzasadnij wybór.

Glorious Model O, to bliźniacze kontury Zowie FK1 - nisko osadzony "scrollwheel", jest uporczywy dla osób korzystających z chwytu "fingertip", oznacza to również, iż myszy jest dalece odmienna w zestawieniu wraz z modelem Kinzu V3.

Jakość odlewów dla Gloriousa, jest przeciętna - nie jest to mysz wykonana kunsztownie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...