Skocz do zawartości

Problem z Kartą Graficzną


Recommended Posts

Witam, ostatnio zobaczyłem że mój komputer chodzi co raz wolniej i nie jest w stanie utrzymywac niektórych gier na niskich ustawieniach. Zobaczyłem w panelu NVIDIA że mój komputer jest połączony tlko z procesorem a nie z kartą graficzna.Posiadam laptopa gamingowego (GEFORCE GTX 960M I PROCEK I5) JEST TO LAPTOP OD ASUSA ROG natomiast mój kolega ma podzespoły w kompie praktycznie takie same jak ja i gry chodza mu płynnie na każdych możliwych ustawieniach. https://iv.pl/image/GrNSCfa ------tam gdzie w linku który podałem wyświetlacz laptopa który jest oznaczony kolorem zielony jest on na procesorze i tu jest problem bo wydaje mi sie ze powinien być on podpięty do karty graficznej gtx 960 spytałem sie kolegi i własnie on ma tak jak pisze. Z góry przepraszam za mało sensowny tekst wrazie co prosze pytac wyltumacze. Dzienki :D

Edytowane przez haqu6502
Link to post
Share on other sites

Wszystko masz ok. To, że wyświetla Ci się, że korzysta ze zintegrowanej grafiki nowi o tym, że ekran laptopa czyli, Youtube, programy i lżejsze gry korzystają z tej grafiki. Gdy włączysz wymagające programy albo gry to system sam przełącza na kartę dedykowaną, czyli e tym przypadku GeForca. Musisz sprawdzić czy masz aktualne sterowniki chociaż to bym sprawdził na końcu. Pierw wyczyść komputer ze zbędnego syfu i sprawdź jakie programy uruchamiają się przy starcie systemu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W panelu sterowania nvidii przejdz do zakladki "zarzadzanie ustawieniami 3D" i wybierz "procesor nvidia o duzej wydajnosci".

 

Wszystko masz ok. To, że wyświetla Ci się, że korzysta ze zintegrowanej grafiki nowi o tym, że ekran laptopa czyli, Youtube, programy i lżejsze gry korzystają z tej grafiki. Gdy włączysz wymagające programy albo gry to system sam przełącza na kartę dedykowaną, czyli e tym przypadku GeForca. Musisz sprawdzić czy masz aktualne sterowniki chociaż to bym sprawdził na końcu. Pierw wyczyść komputer ze zbędnego syfu i sprawdź jakie programy uruchamiają się przy starcie systemu. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Może i tak ale to mozliwe zeby te gry tak słąbo chodziły np pubg na najgorzych ustawieniach 30fps max dziwne 

Może i tak ale to mozliwe zeby te gry tak słąbo chodziły np pubg na najgorzych ustawieniach 30fps max dziwne. ale ogolnie to jest dziwne bo moj kolega ma odwrotnie caly czas ma to na G force ja nawet jak odpalam gre to nic sie nie zmienia a przestawic recznie tego nie moge to co powiedzial kolega wyzej zeby dac procka o duzej wydajnosci to pomoglo ale to nie powinno byc tak chyba ze gra na procesorze tylko odrotnie mi sie wydaje ? 

 

Link to post
Share on other sites

Wszystko wychodzi na to, że grafika dedykowaną się nie uruchamia. Ona korzysta z technologii Optimus? Jeśli tak, to problem jest taki sam jak miałem kiedyś pomogło tylko postawienie sytemu od nowa. Skopała coś aktualizacja i sterowniki od grafiki nie chciały współpracować.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Daj screena w ktorym oknie to przestawiles ? 

A jak laptop sie zachowuje przy wlaczonym caly czas zasilaczu ?

Oczywiscie w opcjach zasilania w panelu sterowania masz wlaczona wysoka wydajnosc zamiast oszczedzania energii ?

Przestawiłem tak samo jak mówiłes i jest lepiej ale mam wrazenie ze dalej jest cos nie tak tu masz linka https://iv.pl/image/GrNXvzb gdzie dokladnie sa te opcaje zasilacza o których mówisz bo nie moge znalesc 

Wszystko wychodzi na to, że grafika dedykowaną się nie uruchamia. Ona korzysta z technologii Optimus? Jeśli tak, to problem jest taki sam jak miałem kiedyś pomogło tylko postawienie sytemu od nowa. Skopała coś aktualizacja i sterowniki od grafiki nie chciały współpracować. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapat

Spoko ale te ułożenie które wysyłałem  czyli wyświetlacz laptopa powinien byc w tym miejscu w którym jest bo z tego co wiem mozna go przesowac a ja nie moge kolega ma wlasnie odwrotnie i wszystko mu dobrze smiga ma GeForce 970 wiec roznica nie duza jezeli chodzi o karte :D

Dodam jeszcze ze z 1rok temu mialem naprawe klawiatury poniewaz zostala zalana oddalem to informatykowi specjaliscie i naprawił jest jakas szansa ze karta nie została dobrze podpięta ??? Komputer karte wykrywa ale nie moge jej zamienic 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...