Skocz do zawartości

Czym zabezpieczyć ten zestaw?


Recommended Posts

Wystarczy dobra listwa z filtrem przeciwprzepięciowym, zabezpieczona warystorem lub diodami transilowymi.

No i najważniejsze, to zmień zasilacz np na Seasonic Focus Plus Gold 550w. Jest sporo lepszy od tego SPC.

No i dokładając dosłownie 100 zł możesz zmienić kartę na mocniejszą, czyli Radka 5700 XT.

Link to post
Share on other sites

Sporo lepszy od supremo fm2? W czym? To już lepiej kupić imo Corsair RMX, który ma lepsze wahania na dynamicznych obciążeniach i jest cichszy. Bitfenixy tj. whisper i formula też bardzo dobre opcje w swojej cenie.

 

Co do listwy to się zgadzam, jednak brakuje testów owych, więc ciężko znaleźć która jak działa. Z najtańszych bodaj Acar jest renomowany.

Edytowane przez Bubbles
Link to post
Share on other sites

Wystarczy dobra listwa z filtrem przeciwprzepięciowym, zabezpieczona warystorem lub diodami transilowymi.

No i najważniejsze, to zmień zasilacz np na Seasonic Focus Plus Gold 550w. Jest sporo lepszy od tego SPC.

No i dokładając dosłownie 100 zł możesz zmienić kartę na mocniejszą, czyli Radka 5700 XT.

Proszę o propozycję jakiejś dobrej listwy.

A dlaczego zmienić na ten zasilacz? W czym lepszy?

Ten 5700 XT jest tylko o około 5 fps lepszy.

A ja wolę nvidia.

Sporo lepszy od supremo fm2? W czym? To już lepiej kupić imo Corsair RMX, który ma lepsze wahania na dynamicznych obciążeniach i jest cichszy. Bitfenixy tj. whisper i formula też bardzo dobre opcje w swojej cenie.

 

Co do listwy to się zgadzam, jednak brakuje testów owych, więc ciężko znaleźć która jak działa. Z najtańszych bodaj Acar jest renomowany.

Czy dostanę jakąś propozycję listwy?

Ja jakieś 4 lata temu kupiłem jedną z listw polskiego Lestara i nic się nie dzieje. Właściwie kupiłem 1 do blaszaka a drugą do tv.

 

 

https://www.morele.net/wyszukiwarka/0/0/,,,,,,,,,,,,/1/?q=lestar

Poproszę o konkretną propozycję listwy?

Link to post
Share on other sites

Proszę o propozycję jakiejś dobrej listwy.

A dlaczego zmienić na ten zasilacz? W czym lepszy?

Ten 5700 XT jest tylko o około 5 fps lepszy.

A ja wolę nvidia.

Czy dostanę jakąś propozycję listwy?

Poproszę o konkretną propozycję listwy?

Listwy Lestara o oznaczeniu LF mają filtr przeciwzakłóceniowy i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (do pewnego stopnia przed np. wyładowaniem atmosferycznym) oraz bezpieczniki szybkie 10A (warto dokupić przy okazji, typowe miniaturowe rurkowe F). Z tym że LFT mają jeszcze filtrowanie gniazdka telefonicznego, nie wiem po co w dzisiejszych czasach.

LF2001 mają największe termistory. Ale za to LF2005/LFT nowsze i mają kontrolkę uziemienia.

Ja kupiłem 2005. I chyba taką wybierz.

A długość kabla czy podświetlenie włącznika to już kwestia potrzeb.

No i wszystkie mają długą gwarancję.

http://www.lestar.pl/pl/produkty/listwy_zasilajacofiltrujace/listwy_zasilajaco_filtrujace/listwy_przeciwprzepieciowe_emirfi_3l?all=1

https://www.morele.net/komputery/akcesoria-zasilanie-i-kamerki/listwy-zasilajace-22/,,,,,,,p,0,,,,/1/?q=lf2005

https://www.morele.net/komputery/akcesoria-zasilanie-i-kamerki/listwy-zasilajace-22/,,,,,,,p,0,,,,/1/?q=lft2005

 

Taka ciekawostka. Producent chyba zabezpiecza się "na wszelki wypadek" pisząc o obciążalności 460W na gniazdko. Czyli 460x5=2300. Bo tak dobrane są bezpieczniki dla całej listwy. Ale na pojedyncze gniazdko spokojnie można podłączyć całe możliwe obciążenie.

Edytowane przez derunim
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...