Skocz do zawartości

GTX 1660 2 pytania


Recommended Posts

Witam,

od niedawna posiadam w/w kartę i chciałbym się dowiedzieć:

1. czy jest możliwość włączenia wentylatorów na stałe? w momencie uruchamiania, wyskakują chyba na 100% swoich możliwości, ewentualnie znacie jakieś rozwiązanie jak to wyeliminować- bo jest to mega irytujące.

2. nigdy nie kręciłem karty graficznej- czy moglibyście mnie naprowadzić, czym i jak się za to zabrać?

Nie potrzebuję gotowca, jedynie jak tego szukać.

Bo widziałem jakiś program MSI afterburner, ale karta jest od gigabyta.

będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Janusz

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

teraz tylko jeszcze co z tymi wiatrakami.
 

 

Jeśli przy starcie PC wentyle startują na chwilę na maxa to jest to ustawienie biosu tej karty, taki ficzer który ma głównie na celu "przedmuchanie" radiatora z kurzu i w brew pozorom wcale to takie głupie nie jest, aby to wyłączyć trzeba by pogrzebać w biosie.

 

Co do obrotów wentylatorów to można ustawić własną krzywą.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli przy starcie PC wentyle startują na chwilę na maxa to jest to ustawienie biosu tej karty, taki ficzer który ma głównie na celu "przedmuchanie" radiatora z kurzu i w brew pozorom wcale to takie głupie nie jest, aby to wyłączyć trzeba by pogrzebać w biosie.

 

Co do obrotów wentylatorów to można ustawić własną krzywą.

 

na chwilę obecną poradziłem sobie z problemem.

Jednak, zauważyłem jeszcze jedną rzecz.

Gdy bawiłem się krzywą od wiatraków, to powiedzmy przy średnich obrotach, karta dostaje wibracji i jest takich lekko metaliczny odgłos.

czy ten typ tak ma, czy może mam coś wadliwego i to powód do reklamacji?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli przy starcie PC wentyle startują na chwilę na maxa to jest to ustawienie biosu tej karty, taki ficzer który ma głównie na celu "przedmuchanie" radiatora z kurzu i w brew pozorom wcale to takie głupie nie jest, aby to wyłączyć trzeba by pogrzebać w biosie.

To nie ma na celu przedmuchania radiatora z kurzu :)

Często do chłopaków na serwis przychodził gtx1060 Gigabyte (brylował) i Msi .Wentylatory dostawały za niskie napięcie i nie kręciły,czasem pomagało pomóc palcem stąd dla pewności producent podniósł napięcie.

Co do kurzu tak na logikę to wentylator nigdy ci nie przedmucha bo i z czego,chyba że komputer stoi z odkrytym bokiem bezczynnie miesiąc :) albo ktoś ma porządny syf w pokoju. 

Link to post
Share on other sites

GTX 1060 3g od Palita który siedzi w moje stacji roboczej również raz na jakiś czas "przedmuchuje się" na kilka sekund rozkręcają się na maxa - rzadko co kilka godzin.

Wiec jaki byłby inny powód programowania tego?

 

 

 

Gdy bawiłem się krzywą od wiatraków, to powiedzmy przy średnich obrotach, karta dostaje wibracji i jest takich lekko metaliczny odgłos. czy ten typ tak ma, czy może mam coś wadliwego i to powód do reklamacji?

 

Ciężko powiedzieć, niestety te karty pod względem wykonania i jakości materiałów nie błyszczą. Przy określonej częstotliwości robi się rezonans - czy Ci to uznają na gwarancji? ciężko wiedzieć bo może się okazać że cała partia ma "in stock" tego fuzla.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
GTX 1060 3g od Palita który siedzi w moje stacji roboczej również raz na jakiś czas "przedmuchuje się" na kilka sekund rozkręcają się na maxa - rzadko co kilka godzin. Wiec jaki byłby inny powód programowania tego?

Były GTX1060 Palit SJS nie miał nigdy tego i podobnego problemu z wentylatorami,załączył tylko jeden raz wentylatory - przy starcie komputera i to na najniższych obrotach,impuls dostał jak przekroczył te 60° przechodząc z trybu półpasywnego.

Inne karty producentów ich wentylatory wariowały,najwięcej Gigabyte i Msi.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Wszystko rozumiem, ale to troszku dziwne- mimo wszystko, to nie jest mały wydatek i żeby był taki babol?

W ogólnym użytkowaniu to nie przeszkadza, idzie się przyzwyczaić, zwłaszcza że te dźwięki dochodzą w momencie większego obciążenia gpu.

Tylko czy takiej firmie wypada?

Jeszcze jedno pytanie, bo może tutaj jest problem

Jakie napięcie powinna mieć taka karta w normalnym użytkowaniu? przy sprawdzaniu na OCCT nie przekracza 1v, oscyluje między 0.8 a 0.95.

Nawet gdy chwile bawiłem się afterburne'm to max jaki zauważyłem, to było 1.03

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...