Skocz do zawartości

Grafika dla Ryzen 3600 ~ 1800 zł


Recommended Posts

Witam, I etap modernizacji zakończony można powiedzieć sukcesem. 

Obecnie poszukuję karty do zestawu:

Ryzen 5 3600, 16 GB, chieftec cft-600-14cs ( zasilacz idzie do wymiany, na jaki, zależy od karty )

 

monitor UWHD 2560x1080

 

Gry najczęściej odpalane: 

WOT, Wiedźmin 3, Forza, Project cars 2, GTAV, FS19, ETS2

 

Nie ukrywam, że chciał bym zagrać w jakieś nowsze tytuły. 

 

Problem w moim przypadku jest taki, że mieszkam za granicą. I mam trochę ograniczony wybór. 

 

Są 2 opcje, albo drogo:

ASUS GeForce RTX 2060 Super Dual EVO

Sapphire RX 5700 XT Pulse 8GB OC

 

bądź taniej, czasem może zjechać w opcjach troszkę w dół. 

Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G

GeForce GTX 1660 Dual EVO 6GB

 

 

nie mam jakiś wielkich wymagań co do karty, ma być dobra i tyle.

 

Link do sklepu. Już jest zaznaczony oddział w którym będę kupował. 

https://www.netonnet.no/art/datakomponenter/skjermkort?page=1&pageSize=24&filter=113642768

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie obawiam się, że 1660 będzie za słaba, nawet po maksymalnym OC. Zawsze mogę zjechać trochę z ustawianiami. Ale to taka karta na styk. Jednak cenowo najbardziej mi odpowiada. Na RT mi nie zależy. 

 

Jeszcze trochę czasu na kupno karty mam. I zastanawiam się ewentualnie nad 

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G

 

Jest sporo tańszy, a na ekstremalnie cichym chłodzeniu mi nie zależy. 

 

https://www.netonnet.no/art/datakomponenter/skjermkort?page=1&pageSize=24&filter=113649263&sortOrder=20&sortBy=1

 

Z tego wybieram gdybym miał zamawiać do sklepu. 

Link to post
Share on other sites

1080ti na tle 2070s, czy 5700xt to nei wiem czy dobry deal. Martwić się czy nie padnie i gw. krótsza, czy nie była męczona w koparce... Tu masz spokój, zawsze 14dni na zwrot i pełną gw.

W dodatku z tego co się orientuję, to za te lepsze wersję 1080 ti ludzie wołają jak za nowe 2070S, więc słaby deal.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że za 2 koła tylko za jakieś 1500-1800.

Gtx 1080 Ti jest bardziej wydajny niż 2070 Super

Sam widzę jak niektórzy ludzie wyceniają sobie te karty

Pamiętam, że ktoś za zwodowanego gtx 1080 ti chciał 3500 zł lub za Strixa 2500 a za tyle ludzie już sprzedają rtx 2080.

 

A tak w ogóle to ktoś po fajnej cenie sprzedaje nowe 2080' tki

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2080-duke-8g-oc-CID99-IDBPYxy.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że za 2 koła tylko za jakieś 1500-1800.

Gtx 1080 Ti jest bardziej wydajny niż 2070 Super

 

Na allegro bardzo ciężko dostać cokolwiek sensownego z GTX 1080ti poniżej 2000zł - jak już to jakieś z krótka gwarancją albo pokoparkowe. IMHO zarówno 1080ti jak i 2070 Super mają wystarczająca wydajność do 1440p (do 4k są za słabe) i poświęcając kilka FPS w tradycyjnych grach postawiłbym na nową kartę na gwarancji ze wsparciem RT które gdzieniegdzie daje już teraz naprawde fajne efekty (Metro, Control). A (czy fani AMD tego chcą, czy nie ) gry będą systematycznie iść w ray tracing w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. 

Karty szukam nowej. Tutaj mam 30 dni na zwrot nawet jak kupię od ręki w sklepie. 

 

Allegro i OLX dla mnie odpada, nie mam możliwości. 

 

Najbardziej skłaniam się do 2600 super albo 5700 w ostateczności 5700xt. Jednak wybór w kartach AMD jest bardzo mały. 

 

Dzisiaj jeszcze dokładniej zagłębię się w poszczególne modele 2600S. 

 

Tak na szybko zapytam 550W zasilacz starczy do Ryzen 5 3600 i 2600S ? 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz będę dopiero kupował bo mój staruszek już nie da rady :) 
 

Corsair vs550 v2 około 220 zł

Be Quiet system power 9 500W około 260 zł

Corsair VS650 około 260 zł

Corsair CX550 około 290 zł

CM MWE Gold 550 full modular około 340 zł

 

Między tymi wybieram, większego wyboru nie ma. Nie ukrywam, że wolał bym jak najtaniej kupić, bo mam jeszcze inne dużo większe wydatki :) 

 

Mocno zastanawiam się nad 

Sapphire RX 5700 XT Pulse 8GB OC

 

Jednak jej wygląd przyprawia mnie o zwrócenie śniadania :D 

Link to post
Share on other sites

Sam szukałem 1080ti w dobrej kasie minimum z roczną gwarancją lecz nie znalazłem.

Dorwalem ostatnio 2070tke Aorus Extreme półroczna w okolicach 1700zl.

Wzrost wydajności względem 1080tki to koło 7-10fps.

 

Jeśli chodzi o RX 5700XT to trzeba położyć więcej niż 1800zl aby kupić fajna cicha wersję.

Link to post
Share on other sites

Na allegro bardzo ciężko dostać cokolwiek sensownego z GTX 1080ti poniżej 2000zł - jak już to jakieś z krótka gwarancją albo pokoparkowe. IMHO zarówno 1080ti jak i 2070 Super mają wystarczająca wydajność do 1440p (do 4k są za słabe) i poświęcając kilka FPS w tradycyjnych grach postawiłbym na nową kartę na gwarancji ze wsparciem RT które gdzieniegdzie daje już teraz naprawde fajne efekty (Metro, Control). A (czy fani AMD tego chcą, czy nie ) gry będą systematycznie iść w ray tracing w przyszłości.

Fpsy...
Link to post
Share on other sites

Wstępnie padło na zasilacz CX550 i do tego Sapphire 5700XT Pulse. Mam miesiąc czasu na zwrot, więc może coś innego ciekawego pojawi się w sklepach. Karta z wyglądu brzydka, ale wypada trochę lepiej od 2600 Super zależnie od tytułu. 

 

Jak nie podpasuje, to zwrócę. Ze względu, że mam trochę czasu mogę po testować sprzęt. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...