Skocz do zawartości

Zestaw 6,5k/OC/Gry/Streaming


Recommended Posts

Dzień dobry. Planuję wymienić swój sprzęt na nowy w budżecie do +-6,5k

Monitor full hd 144 hz + drugi dodatkowy 60 hz.

Możliwe amatorskie streamowanie.

 

Póki co złożyłem sobie coś następującego:

https://www.x-kom.pl/lista/cqyq2wmlo

 

Swoją drogą uważacie, że warto wchodzić w nowe x570 czy może wystarczy jakaś płyta na B450 (np. Gigabyte B450 Aorus Pro AM4) lub ewentualnie jeszcze poczekać na nowy chipset B550, który pojawi się zapewne niedługo. Z tego co przeczytałem b450 ma średnie możliwości OC (ale nie wiem czy wszystkie płyty), brak obsługi ramów powyżej 3600hz (co chyba nie jest aż tak ważne bo moje ramy wyżej nie polecą, a nawet jeśli to nie ma takiej konieczności) oraz brak obsługi pcie 4.0, co chyba nie jest aż tak istotne na ten moment. W sumie nie wiem czy coś jeszcze.

 

Zakup raczej na lata.

 

Dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy B450. Zwykłe B450 MSI mają bios flashback. Ostatnio montowałem pc kolegi z R53600 na B450 A-pro MAX poszło bez problemów + oc pamięci(tych samych co Ty) na 3600cl16-prawdopodobnie wyżej polecą, są jakieś myki z opóźnieniami, tzn samo podbicie napięcia i taktowania słabo idzie, trzeba podwyższyć też niektóre opóźnienia-ja skorzystałem z wartości podanych przez thaiphoon+ryzen dram calculator. VRMy większości B450 są ok dla 8c. 

 

Wybrałbym MSI MAX  z uwagi na najlepsze vrmy jak i dobre możliwości OC pamięci-topologia Daisy Chain.

Jak nie wykluczasz opcji gdzie dokładasz do pc następne 16gb ramu bierz Gigabyte - mają t-topologię pamięci i wbijesz wyższe taktowanie wówczas, poza tym częstsze aktualizacje biosów.

 

Spróbuj złożyć pc np. w proline. Procek tam jest za 1499zł a i b450 a-pro max za 409zł.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co przeczytałem b450 ma średnie możliwości OC

A co tu chcesz niby podkręcać, 3700X z wysokim taktowaniem w Turbo? ten CPU ma symboliczne możliwośći podkręcania, nawet zbytnio nie ma to sensu bo będzie znacznie cieplej, a samej wydajności zbytnio nie poprawisz.

 

 

 

Spróbuj złożyć pc np. w proline. Procek tam jest za 1499zł a i b450 a-pro max za 409zł.

X-kom coraz bardziej wyróżnia się... ceną, Mehsify C TG ponad 400zł. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi! Chyba faktycznie wybiorę płytę z B450. Tylko teraz - którą będzie najlepiej wziąć? Podałem B450 Aorus Pro, ponieważ ma lepszą zintegrowaną kartę dźwiękową. Będzie OK, czy tak jak kolega wspomniał lepiej wziąć B450  a pro max lub tomahawk max. W obu przypadkach niestety zintegrowane dźwiękówki są tam słabiutkie, więc zapewne trzeba będzie dokupić oddzielną kartę. Rozumiem, że trzeba poprosić sklep o aktualizację biosu.

 

A jakie zmiany wprowadzilibyście w reszcie zestawu?

- Ryzen 7 3700x

- Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15

- Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 650

- Fractal Design Meshify C Blackout (+ dodatkowy 

Fractal Design Dynamic X2 GP-12 120mm Biały)

- Scythe Scythe Mugen 5 120mm

- PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

- Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6

 

Z tego co widzę paru z tych części nie ma w proline, więc składałbym w xkomie (do proline jakoś nie mam zaufania swoją drogą).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...