Skocz do zawartości

Czarny Piątek 29.11. - które sklepy


Recommended Posts

Pisząc ten temat w zamyśle miałem iż podacie sprawdzone sklepy internetowe gdzie można "polować" na swoje przewidywane zakupy.

 

a szkoda... że tak w sumie nie wyszło.

 

No ale kto i co ma Ci podać? Ty nie masz swoich ulubionych sklepów? We wszystkich sklepach będą jakieś promocje, tylko u nas BF nie wygląda tak jak na zachodzie. Przeceny jakieś są, ale raczej takie same jak w innych dniach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chce się Tobie machać rękami to możesz zaglądać na pepper.pl 

 

W Polsce nie ma czarnego piątku bo nasi specjaliści od marketingu mają całe morze nieogarów do dojenia i nie muszą się wysilać. Czarny piątek opłaca sie polować tylko za zachodnią granicą, amazon.de i inne tam sklepy. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Generalnie dobrze polować na odpowiednikach pepperów w krajach, w których jest Amazon i możemy tam kupować z dostawą do Polski jak:

  • Amazon.it
  • Amazon.fr
  • Amazon.es
  • Amazon.co.uk

Nie tylko ograniczać się do Amazon.de :) W końcu to samo konto działa na wszystkich tych rynkach. Ja ostatnio tak się obkupiłem na BF z UK i FR.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Większość sklepów z elektroniką będzie budzić się na dobre za X czasu. Obecnie to dopiero towar zamawiają, a zazwyczaj parę dni przez wielkim piątkiem ludzie się ogarniają. Także jeszcze troszkę ;)

 

Pisząc ten temat w zamyśle miałem iż podacie sprawdzone sklepy internetowe gdzie można "polować" na swoje przewidywane zakupy.

 

a szkoda... że tak w sumie nie wyszło.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Żeby ktoś nie myślał, że taka manipulacja cenami to tylko w PL. Na zachodzie jest cała masa sklepów, gdzie bierze się cenę z kosmosu, skreśla... i wieka promocja - nic tylko brać. Sklep kilka ulic dalej - nie ma promocji, a cena i tak niższa.

 

Inna częsta manipulacja: premiera danego urządzenia. Producent podaje cenę premierową, a sklep daje cenę z kosmosu, skreśla ją i łaskawie podaje cenę wyższą od ceny premierowej. Takie rzeczy na zachodzie, to wcale nie jest rzadkość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Prymitywne rozumowanie zakładające, że ludzie są głupi, a tylko garstka zna bieżące ceny produktów. Od dziesięcioleci ludzie znają przekręty promocyjne. Podzespoły komputerowe, to nie skarpetki, gdzie ciężko porównać ceny w innych sklepach, bo co napiszesz? Ceneo i "czerwone skarpetki"?

Link to post
Share on other sites

@up

Alle osso chozi?? Gdzie napisałem, że uważam ludzi za głupich? Napisałem tylko, że najlepiej na promocjach wychodzą ludzie, którzy są świadomi, że cena produktu na promocji jest realnie niższa od standardowej, a nie spekulowana. Znam przypadki takich "promocji" gdzie ludzie byli szczęśliwi z zakupu, dopóki nie zobaczyli ceny w innym sklepie. That;s all.

Poza tym nie piszę tylko o sprzęcie komputerowym.

Edytowane przez DcX82
Link to post
Share on other sites

@DcX82, pisałem o sprzęcie komputerowym, bo tego dotyczy forum. Sprawdzenie ceny takiego sprzętu w dzisiejszych czasach jest dziecinnie proste i znaczek "black friday" nie zadziała. Wcześniej pisałeś tak jak by ludzie w PL rzucali się na napis "promocja", bo są "nieogarami do dojenia" (cokolwiek to znaczy) - uważasz więc ich za głupich, naiwnych.

Link to post
Share on other sites

 

@DcX82, Wcześniej pisałeś tak jak by ludzie w PL rzucali się na napis "promocja", bo są "nieogarami do dojenia" (cokolwiek to znaczy) - uważasz więc ich za głupich, naiwnych.
Na tym właśnie polega czarny piątek (i inne wyprzedaże) w Polsce. Uwierz, że chodzi właśnie o złapanie tych głupich. Mądry poszuka, porówna i znajdzie taniej przez cały rok.
Link to post
Share on other sites

 

 

Na tym właśnie polega czarny piątek (i inne wyprzedaże) w Polsce.

Taak... Polska najgorsza, bo na zachodzie black friday to naprawdę jest. Pierwszy z brzegu przykład:

Monitor Acer CB241HY:

 

- PL 688zł - bez żadnej promocji

- UK 746zł - z ogromną promocją, bo obniżka na BF (tydzień) aż 450zł! Nic tylko brać, bo poza BF zapłacisz 1200zł.

 

No ale to jak piszecie tylko w PL są przekręty promocyjne...

 

https://www.ceneo.pl/44674385

https://www.currys.co.uk/gbuk/computing/pc-monitors/pc-monitors/acer-cb241hy-full-hd-24-ips-lcd-monitor-10194234-pdt.html

 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...