Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zwiększenie wydajności laptopa pod kątem Photoshopa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Bambam

Bambam
  • Amator

• 73 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 21:08

Witam, niedawno zakupiłem laptopa Lenovo Legion y530 z 16 GB RAM, i7 8750H, GTX 1050 dwoma dyskami (SSD 256 i HDD 1TB). Używam go głównie do malowania ilustracji na tablecie graficznym w porgramie Photoshop. Zastanawiam się czy mogę jakoś zwiększyć wydajność laptopa we wspomnianym programie? Działa dobrze ale chciałbym, że tak powiem, wycisnąć z niego wszystko tak by zminimalizować do minimum drobne opóźnienia gdy stosuję bardziej skomplikowany pędzel na większym formacie. Czy mogę zrobić coś więcej poza ustawieniem by program korzystał z dedykowanej karty zamiast zintegrowanej i w preferencjach programu ustawić maksymalne możliwe wykorzystanie RAMu? Jakoś ustawić wykorzystanie procesora? Oczywiście chodzi mi o podstawowe metody bez ryzyka awarii sprzętu. Nie chcę się bawić w podkręcanie itp. gdyż się na tym nie znam.

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10388 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 październik 2019 - 16:22

Można ustawić w opcjach systemu wysoką wydajność i myślę, że to wszystko...

No i jednak trochę cierpliwości :)

Użytkownik jarrino edytował ten post 10 październik 2019 - 16:23

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych