Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Neostrada 80Mb

Neostrada 80Mb lte

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Hammond

Hammond
  • Bywalec

• 102 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 07:25

Witam, obecnie kończy mi się umowa na LTE (bez limitu), dwa lata temu miałem Netię (dropss), a jeszcze wcześniej Neostradę. Była ona wtedy bardzo droga i powolna. Kosztowała bodajże 88zł za 10/1Mb. Obecnie widzę, że Orange zrobiło pewną modernizację i na osiedlu nie działają na technologii ADSL2, a na VDSL w praktyce coś to zmienia? Wg. ich www mam dostępną tylko opcję 80/8Mb/s, ale do centrali mam około kilometra. W robocie mamy Neostradę w podobnej odległości i tą samą opcję i wyciąga ona 26Mb/s w porywach. Ale jednak jest to inny kierunek od centrali, okablowanie może być inne, dotąd było 10Mb/s max po adsl2. Neostrada przewiduje zamknięcie umowy jeśli prędkość była by zbyt wolna (pomijając widełki). W ofertach LTE były okresy testowe kiedy można było wypowiedzieć umowę bez kary (do nawet miesiąca), a w Neostradzie trzeba chyba brać ofertę w ślepo i wiązać się na 2 lata. Neostrada dotąd kojarzy mi się z czymś bardzo wolnym i drogim. Upload w tej opcji 80Mb/s też pozostawia wiele do życzenia.

Na ten moment myślę zostać przy tej LTE licząc, że T-mobile nie zmieni umowy, gdy ona przejdzie (chyba powinna przejść) na czas nieokreślony, bo przedłużyć się już nie da (brak oferty dla przedłużeń i nowych klientów). Z obecnego LTE pod względem braku limitu, ceny, jakości połączenia (mieszkam w Warszawie problem braku zasięgu i obciążonego BTS w zasadzie nie istnieje). VDSL jest w miare stabilne czy to tak ma działać że qw ofercie do 80Mb/s ma wyciągać 20Mb z groszami?

• 0

#2 kakarotosongo

kakarotosongo
  • Bywalec

• 142 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 08:46

Nikt ci nie odpowie czy wycisniesz max na swojej linii. Ja mam tyle szczęścia że mam centrale blisko (w linii prostej 100m) i mam prędkości jak w umowie. e46997f1aec908a4e74d25b12dd1b725.jpg Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych