Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, obecnie kończy mi się umowa na LTE (bez limitu), dwa lata temu miałem Netię (dropss), a jeszcze wcześniej Neostradę. Była ona wtedy bardzo droga i powolna. Kosztowała bodajże 88zł za 10/1Mb. Obecnie widzę, że Orange zrobiło pewną modernizację i na osiedlu nie działają na technologii ADSL2, a na VDSL w praktyce coś to zmienia? Wg. ich www mam dostępną tylko opcję 80/8Mb/s, ale do centrali mam około kilometra. W robocie mamy Neostradę w podobnej odległości i tą samą opcję i wyciąga ona 26Mb/s w porywach. Ale jednak jest to inny kierunek od centrali, okablowanie może być inne, dotąd było 10Mb/s max po adsl2. Neostrada przewiduje zamknięcie umowy jeśli prędkość była by zbyt wolna (pomijając widełki). W ofertach LTE były okresy testowe kiedy można było wypowiedzieć umowę bez kary (do nawet miesiąca), a w Neostradzie trzeba chyba brać ofertę w ślepo i wiązać się na 2 lata. Neostrada dotąd kojarzy mi się z czymś bardzo wolnym i drogim. Upload w tej opcji 80Mb/s też pozostawia wiele do życzenia.

 

Na ten moment myślę zostać przy tej LTE licząc, że T-mobile nie zmieni umowy, gdy ona przejdzie (chyba powinna przejść) na czas nieokreślony, bo przedłużyć się już nie da (brak oferty dla przedłużeń i nowych klientów). Z obecnego LTE pod względem braku limitu, ceny, jakości połączenia (mieszkam w Warszawie problem braku zasięgu i obciążonego BTS w zasadzie nie istnieje). VDSL jest w miare stabilne czy to tak ma działać że qw ofercie do 80Mb/s ma wyciągać 20Mb z groszami?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...