Skocz do zawartości

Burczenie mikrofonu pod obciążeniem


Recommended Posts

Witam. Burczy mi mikrofon, kiedy komputer jest mocniej obciążony np. podczas grania. Przy normalnym przeglądaniu internetu jest wszystko w porządku. Najgorsze jest to, że jest to słyszalne na streamie. Miałem już tak raz, dawno temu, ale nie pamiętam jak to rozwiązałem i czy w ogóle próbowałem. Po prostu jakoś się ogarnęło. Później znów było dobrze przez pół roku aż do teraz. Mikrofon, komputer i sterowniki do tej pory są te same. Odsuwałem już wszystkie głośniki, zmieniałem kable, gniazda USB, gniazdka (wszystkie są uziemione), przedłużacze. Podpiąłem mikrofon do laptopa i jest okej. Bawiąc się tym ustrojstwem doszedłem do tego, że przestaje albo mniej burczy kiedy odłączę klawiaturę i ledy od komputera. Ostatnio spróbowałem zmniejszyć core clock o 400 w MSI i burczenie trochę się ściszyło, ale nie ustało.

Karta dźwiękowa Xonar DS (sterowniki z 2015, nowszych nie ma)
Uefi najnowsze 2.60
I7 4770k
Gtx 1080
Z97 Pro 4
Thermaltake Smart SE 530W
Win 10
Macie jakieś pomysły poza uziemieniem? Tylko o tym wszędzie piszą w necie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/kwasny.gif
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Filmik obrazujący problem


Odłączyłem kartę i po odpaleniu gry nie ma burczenia. Gwarancji na kartę już nie mam. Karta była podkręcona o +70/500. Max temp jaką miałem to jakieś 72 stopnie. W benchmarku jak karta jest obciążona to nie burczy, ale w grach już tak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...