Skocz do zawartości

Stacja robocza z perspektywą gier 5K


Recommended Posts

Cześć przymierzam się do zakupienia nowego zestawu, obecnie będzie mi służył wyłącznie do pracy, a w dalszej perspektywie (zapewne przy wyjściu kolejnej generacji grafik) również i do gier.
 

  • Zastosowanie komputera : programowanie, internet, gry
  • Maksymalna kwota : około 5000 pln, mniej - lepiej, chyba że warto
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Miesiąc - góra dwa
  • Których części potrzebuję : Sama skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Może kiedyś
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FullHD, w planach 3440x1440 75Hz
  • Specjalne wymagania : Cisza, zestaw z perspektywami
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : https://www.x-kom.pl/lista/9bbhav2lc
     

Kwestie które mnie interesują:

- opłacalność podlinkowanego zestawu

- ewntualne zmiany w częściach

- opłacalność 3800X vs 3700X (również w dłuższej perspektywie)

- jakość mobo X570 (potrzebne mi wifi, stąd ten wybór), zwłaszcza wentylator i temperatury (przykładowo piękne budżetowe MSI które potrafiło uderzyć do 120 stopni celsjusza w testach)
- czy zestaw zmieści się do podanej budy
- Fractal Define S vs C vs be quiet Pure Base 600

- orientacyjny pobór mocy - czy 850W to overkill ( zwracając uwagę na pół-pasywność do pewnego progu)

Link to post
Share on other sites

Dopłata do 3800X całkowicie zbędna.

Jak nawet tutaj dasz RTX 2080 Ti, to na spokojnie markowe 650-750 będą z ogromnym zapasem. 

Pod 3700X w zasadzie nie wiem czy nie zostawałbym przy B450.

Dobór obudowy niech też będzie pod GPU. Jeżeli będzie to coś z górnej półki, to nie wiem czy nie szukałbym czegoś z lepszym przepływem powietrza jak Meshify C, P400A, Enthoo Pro M. 

 

Ogólnie w takim przypadku masz oszczędność prawie 1400 zł. 

 

https://proline.pl/koszyk/26f5e5fb

 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

 

A co z GPU na teraz? 

Link to post
Share on other sites

1. Czemu dopłata do 3800X zbędna? Pomijając stockowo wyższe zegary, nie ma (lepszych) możliwości oc?

 

2. Jakość tego Seasonica jest wyższa? Bo wentylatory startują od 30% obciążenia, vs 40% Corsaira. Przy 850W cena praktycznie taka sama, dla 750W Seasonic wygrywa.

 

3. Czemu RAM 3000?

 

4. Potrzebuję mobo z wifi i bt. Dodatkowo zastanawiałem się nad ssd corsair 510, a na pcie 3 z B450 stracę sporo prędkości. Rozwiązaniem byłoby B550, ale tych brak

 

5. Bardziej przewiewne obudowy fajne, ale miałem Zalmana Z9 i taka siatka to dla mnie pomyłka, zero tłumienia tego co dzieje się w środku.

 

6. Wiem że Ryzen nie ma gpu, obecnie będzie to używka 950/960/970 albo jakaś proteza typu 710/1030

Edytowane przez nescprod
Link to post
Share on other sites

Potencjał OC i tak kończy się w okolicach 4,3 GHz. Nie warto dopłacać mimo wszystko. 

W przypadku Focusa 550 wentylatory w trybie hybrydowym startują od 50% obciążenia. 

W trybie ciągłym wentylator i tak jest praktycznie niesłyszalny, bo przy 100% obciążenia mowa tutaj o RPM lekko ponad 700. 

Dobra cena na pamięci. Pamięci z dobrym potencjałem OC. Najczęściej od strzała lecą na 3600 MHz.

Co Ci da pcie 4 jak dajesz dysk typu MP510 itp? Nic tutaj nie stracisz przy wyborze takich dysków. WiFi i BT można dokupić osobno za 100 zł. Jak chcesz cichy zestaw, to inwestuj w dobre chłodzenia a nie w obudowę. Porządne wyciszenie obudowy to praktycznie kosmetyka. 

Link to post
Share on other sites

Jak ta płyta w porównaniu do tego Aorusa? https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x470-gaming-plus-max-5939695/

 

W kwestii radiatorów wygląda trochę biedniej, ale ma więcej portów. W Aorusie na start zostaje mi 1 wolne usb i obsługa wielu klawiszy spada z NKRO do 6.

 

A odnośnie karty sieciowej - AC mi zbędne,ale na wszelki wypadek https://www.x-kom.pl/p/483731-karta-sieciowa-tp-link-archer-t2u-nano-600mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html

 

Wifi jest mi potrzebne do podłączenia się okazjonalnie do hotspota z komórki, żeby przebić się przez zablokowane porty w LAN.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...