Skocz do zawartości

Budżetowy upgrade mobo + procek


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vemorion,

Recommended Posts

Witam!

Ładnych parę lat nie odwiedzałem forum, ale do rzeczy. Mam problem ze swoją leciwą już maszyną. Przez 8 lat kilka rzeczy zdążyłem już wymienić. Chciałbym zaznaczyć że gracz ze mnie trochę taki niedzielny, więc mój staruszek dawał jak najbardziej radę. Problem pojawił się gdy chciałem sobie pograć w Far Cry 5 5, które otrzymałem w prezencie. Niestety mam za stary procesor nie obsługujący nowszych instrukcji SSE4.1 i wyżej. Poprzednie części tego nie wymagały. No i jestem chyba zmuszony wrzucić trochę pieniędzy w nową płytę i procesor. Prosiłbym o poradę co mógłbym kupić używanego i nie drogiego. Obecny procesor radził sobie w tytułach takich jak Wiedźmin 3, GTA V, CS:GO, Mafia 3, Dying Light. Wszystko ogrywane na ustawieniach Wysokich. Więc jeśli już muszę wymienić to na coś nie dużo lepszego oby obsługiwało te nieszczęsne SSE4.1. Niestety patch na Phenoma II nie wyjdzie do Far Cry 5 jak to miało miejsce z Mafia III.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

np Xeon 1230 v2 lub 1240 v2 ( tak samo wydajne jak i7 3770, a tańsze )

https://www.olx.pl/oferta/intel-xeon-e3-1230-v2-8m-cache-3-30-ghz-socket-1155-CID99-IDB2tKj.html#00e9f1605d

https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-b75a-g43-CID99-IDBICFA.html#b9214038a0

można poprosić sprzedawców o wystawienie na allegro żeby było bezpieczniej

płyta trochę droższa bo musisz mieć 4 sloty na RAM

lepiej kupić procesor 4/8 niż 4/4 bo 4/4 znowu będziesz po chwili wymieniał

upewnij się czy jest możliwość zamocowania tego Fortisa pod Intela

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Owszem cała platformę będę zmieniał może za rok lub 2 więc już nie będę ładował w starszego Ryśka. Mały upgrade na ten czas. Całkowicie zmienię na coś z nowym Ryzenem i RTX2060 SUPER. Narazie dam szanse staruszkowi. Ale dziękuję za podpowiedź temat do zamknięcia :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...