Skocz do zawartości

dysk ssd i pamięć ram 16gb a plik wymiany


Recommended Posts

"Przy tej ilości RAMu możesz spokojnie wyłączyć Plik Stronicowania."... Możesz podać kompetentne źródło?

Przykro, lecz do dziś bardzo wiele programów i aplikacji odwołuje się do swap file i bez korzystania z niego dane aplikacje się nie uruchomią lub będą powodować błędy.

Plik wymiany umieszcza się na najszybszym dostępnym nośniku ustalając stałą wartość Min i Max, choćby tylko z wartością 4096MB, wyłączając sterowanie przez system.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz w miarę nowy SSD i używasz go w normalny sposób to spokojnie powinien pociągnąć 5-10 lat, nie ma sensu się spuszczać nad jego zużyciem tak jak było w starszych modelach. Co do pliku wymiany to osobiście zawsze mam włączony i zawsze ustawiam na sztywno. Obecnie przy 16gb ramu mam 8gb swapa i mi styka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Od wielu lat nie używam już pliku stronicowania na HDD, ani na SDD. Mam utworzony w RAMie dysk wirtualny 4 GB, na którym jest SWAP o wielkości do 1 GB, oraz miejsce na pliki tymczasowe. Całkiem nieźle przyśpiesza to codzienną obsługę internetu i niektórych programów.

Link to post
Share on other sites

Używam Primo, którego kiedyś trafiłem w promocji, teraz jego cena jest dość kuriozalna 30$, wobec 5$ kiedyś na wyprzedaży, korzystam z niego chyba już bardziej z przyzwyczajenia.

Jeżeli wystarczy Ci 4 GB, to dobrze sprawdzi się AMD Radeon RAMDisk.

Fajny jest darmowy ImDisk Toolkit, bo dynamicznie przydziela pamięć, dobrze mi się sprawdza na HTPC, w którym jest tylko 4 GB RAMu.

Bardzo podobny do Primo jest SoftPerfect RAM Disk, ale niestety nowsze wersje nie są darmowe, można jednak znaleźć starsze wersje (darmowe do wersji 3.4.8 włącznie), które całkiem dobrze działają.

https://pl.ateasyday.com/articles/windows/kak-sozdat-ram-disk-v-windows-10-8-i-windows-7.html

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Od wielu lat nie używam już pliku stronicowania na HDD, ani na SDD. Mam utworzony w RAMie dysk wirtualny 4 GB, na którym jest SWAP o wielkości do 1 GB, oraz miejsce na pliki tymczasowe. Całkiem nieźle przyśpiesza to codzienną obsługę internetu i niektórych programów.

Od jakiegoś czasu z tym walczę i nie chce utworzyć w pamięci RAM.

Dlaczego?

Nie wiem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...