Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam problem dotyczący instalacji sterowników od karty zintegrowanej na moim laptopie HP Pavilion 15. Dodam że wcześniej owy sterownik od intel graphics 620 był zainstalowany prawidłowo, teraz po formacie wywala mi komunikat: "ten pakiet instalacyjny nie jest obsługiwany przez ten typ procesora". Próbowałem starszymi, najnowszymi - zawsze taki sam. W czym jest problem? Bo już rozkładam ręce, dodam że dedykowana karta graficzna zostaje zainstalowana prawidłowo.

https://downloadcenter.intel.com/download/29074/Intel-Graphics-Windows-10-DCH-Drivers?product=149088

Specyfikacja: 
Intel Graphics 620, Nvidia Geforce MX150
Intel® Core™ i5-8265U CPU @ 1.60GHz Whiskey Lake-U
Microsoft Windows 10 Pro (64-bitowy)
8 GB RAM

 

Dodam jeszcze że miałem problem przy instalacji systemu Windows (nie wykrywał mi dysku) prawdopodobnie z przyczyn UEFI itd. ale za którymś razem wykrył wszystkie. 

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

 

201909271_qsaanqr.jpg

Edytowane przez wronik93
Link to post
Share on other sites

Bo to jest jeszcze kwestia sterownika PCIe w Menedżerze urządzeń/Urządzenia systemowe - zobacz, czy tam też nie ma błędu.

Spróbuj odinstalować urządzenie - obie karty w menedżerze urządzeń, zrestartować i zainstalować najpierw sterowniki do procka (wszystkie sterowniki do procka), jak się uda to później do karty dedykowanej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak na tą chwilę prowadzę aktualizację systemu do najnowszej wersji. Odinstalowałem obydwie karty, z czego dedykowana została odinstalowana a ta druga powraca jak bumerang (nie uruchomiałem jeszcze ponownie komputer - aktualizacja). Poniżej wysyłam zdjęcie z Urządzeń systemowych (wygląda ze jest wszystko ok). Nie bardzo wiem jakie te sterowniki do procka jak prawdopodobnie jest tylko jeden.

 

Instalowałem już sterowniki Intela wersja 100.7212 i 100.6444 na tych dwóch ten sam komunikat.

 

Adres do sterowników spersonalizowanych pod laptop: https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-pavilion-15-cs1000-laptop-pc/23238464/model/26947512?sku=6BJ66EA

 

201909271_qsaanar.jpg

 

 

Parę zrzutów z Driver Easy, może się przydadzą. Nie mogę lub nie potrafię bardzo ich zainstalować bo to wszystko jest manualne.

 

201909271_qsaanqe.jpg

 

201909271_qsaanqw.jpg

 

201909271_qsaanqs.jpg

 

201909271_qsaanqa.jpg

Link to post
Share on other sites

W urządzeniach systemowych jest ok. co jest dziwne, bo jak odinstalowujesz integrę, to powinno też wywalić PCIe... Jak wyżej. Jak zrobisz aktualizację i dalej będzie błąd, to najpierw zainstaluj sterowniki procka. (najpewniej te z płyty do lapka, bo wcześniej działały).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym problem ze system był zainstalowany, a płyty nie były dołączone do laptopa. Wszystko pobierałem z internetu lub przez dołączony program HP (mniej więcej te sterowniki co na stronie która podałem wyżej). Czym może być spowodowany ten błąd "ten pakiet instalacyjny nie jest obsługiwany przez ten typ procesora" który wyświetla się po kliknięciu na instalację... Chodź pliki dobrane specjalnie są pod ten procesor 

 

Może coś w biosie?

 

Aktulizacja trwa.. pytanie mam kolejne mówiąc sterowniki procka masz na myśli Intel Graphics ? 

Edytowane przez wronik93
Link to post
Share on other sites

Jak w Biosie nic nie ruszałeś, to samo się nie przestawiło :) Wpisz w google: hp pavilion 15 i numer laptopa. Pokaże się strona internetowa ze sterownikami dla danego laptopa. Zainstaluj je. Jeśli to nie pomoże, to zawsze można przywrócić system, jeśli na dysku nie masz żadnych danych, na których Ci zależy.

Edytowane przez DcX82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc sprawa wygląda tak, aktualizacja systemu przycięła sie przy 99% i tak trwała 6 godzin. Postanowiłem spróbować od nowa formata i aktualizację sterownikami z strony Intela... ten sam komunikat. Spróbuje jeszcze sterownikami z strony producenta... "Sterownik karty graficznej Intel High-Definition (HD) — Kaby Lake (Windows 10 w wersji 1803 i 1809)" ale to już chyba było instalowane wcześnie. Nie mam pomysłów dlaczego nie chce się to poddać zainstalowaniu. 

Link to post
Share on other sites

Okej. A spróbuj zrobić tak -

Uruchom instalator tej grafiki zintegrowanej. Zobacz gdzie się wypakuje. Wejd w menadżer urządzeń i kliknij prawym, aktualizuj i wybierz ręcznie ten folder który jest wypakowany.

 

Wybrałem folder, puściłem ręcznie - komunikat "Dla urządzenia jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie sterownika" - wraca Podstawa karta graficzna Microsoft. Pobieram stare sterownika Intela zobaczymy.. 

 

Znalazłem coś takiego https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-this-installation-package-is-not-supported-by-this-processor-type/

 

Co myślicie ?

Edytowane przez wronik93
Link to post
Share on other sites

W ustawianiach Driver easy możesz odnaleźć informacja jakiej wersji sterownika masz szukać. I szukaj tu https://www.station-drivers.com/index.php?lang=en

 

Właśnie pobieram, ten sterownik o którego prosi Drver Easy.

 

Przepraszam, z telefonu klepałem. Tu masz 64 bit.

https://www.nvidia.pl/object/optimus_win7_x64_notebook_189.42_pl.html

 

A inaczej, próbowałeś zainstalować najpierw Intela, a później Nvidie?

 

Chciałem zainstalować i ten co kazałeś wywala błąd że nie pod ta wersje systemu.

 

Swoją drogą brakujące lub nieaktualne sterowniki, które rozpoznał program Driver easy też powinieneś zainstalować. Poprawi to stabilność i wydajność sprzętu. Najwyżej większe rozmiarowo pakiety pobierz z innego źródła. 

 

Miałem fulla w aktualizacjach i dalej to samo.

 

Ogólnie zaciekawiło mnie to... https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-this-installation-package-is-not-supported-by-this-processor-type/ i metoda jaka opisuje autor: "Jeśli numer kompilacji systemu Windows nie wynosi 14393 i nowszych, nie można zainstalować tego sterownika grafiki na komputerze." a akurat własnie mam windows *14393 a pliki instalacji są własnie z ten kompilacji. A wgl autora systemu windows powinna byc większa aby poszła instalacja. Teraz pytanie jak zwiększyć komplikacje ? poprzez aktualizację?

Link to post
Share on other sites

A jakby nie chciało zaktualizować systemu z poziomu Windows Update, to ściągnij Media Creation Tool i tam masz opcje uaktualnienia systemu.

 

Na moim laptopie mimo posiadania wszystkich łatek i najnowszej wersji nie chciało zaktualizować do kolejnej przez WU. Mimo iż odczekalem 1.5 miesiąca od wydania by nie było problemów. Cały czas przy zamknięciu systemu chciał zamknąć i zaktualizować

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc dla potomnych Laptop Naprawiony:

 

Rozwiązanie było banalne, powołując się na informację z tej skupiłem się na aktualizacji. Kolejny format Windowsa, aktualizacja automatyczna następnie przez osobną aplikacje Microsoftu https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=3509 (miałem build 14393 po aktualizacji ponad 17000) i komputer uruchamia się i w końcu daje możliwość zainstalowania sterów Intela. Dziękuje wszystkim za pomoc - temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...