Skocz do zawartości

Yamaha RV X 485 dobór głośników


Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu amplitunera jak w temacie. Zastosowanie to współpraca ze smart TV, muzyka, filmy, PS4. Co do niego dobrać by był najlepszy stosunek jakości do ceny? Mój budżet to max 3k PLN cały zestaw i pytanie czy przy takim budżecie warto iść w zestaw kina domowego czy raczej pozostać przy stereo?

Ciekawa opcja to też głośniki MusicCast Yamahy ale nie wiem jak to gra i starczyłoby mi kasy tylko na jeden taki a chyba taka konfiguracja mija się z celem. 

Zastanawia mnie też taka sprawa: Czy głośnik bezprzewodowe np. Edifier współpracowałyby bezprzewodowo z tym amlitunerem? Czy muszą to być głośniki MusicCast Yamahy? Wiem, że głośniki Edifier mają dobre opinie w sieci ale nie wiem czy dotyczy to odsłuchu muzyki czy np. zastosowania do grania??

Z góry dziękuję za pomoc i opinie w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Kup lepsze stereo, które sobie rozbudujesz kiedyś zgodnie z potrzebą. A kto wie może to będzie wszystko co potrzebujesz. Ja po pewnym czasie przymierzam się do rozbudowy mojego stereo o subwoofer. Kolumny graja ładnie i nisko schodzą z basem ale średnicy nie oszukasz i duży głośnik zawsze będzie miał pewną przewagę.

Z nagłośnieniem "bezprzewodowym" nie miałem styczności tak jak i bajerami yamahy bo mam onkyo.

Link to post
Share on other sites

Kolega janko1 ma rację. Lepsze stereo lepszej jakości, niż kino domowe słabszej jakości. Szczególnie, że za 3k to świata nie zawojujesz. (uwierz mi). Yamaha ma specyficzne, dosyć jasne i dynamiczne brzmienie, które nie każdemu się podoba. Niektórzy wolą przydymione i spokojniejsze wzmacniacze. Najlepiej pójść do sklepu i zrobić odsłuch, bo trzeba też dopasować kolumny do wzmacniacza. Zestaw kolumn, który pięknie gra na Onkyo będzie gorzej brzmiał przykładowo na Marantzie, czy Yamaszce. Ja obecnie posiadam Yamahę A-S501, ze starymi kolumnami Videoton i tego zestawu przez najbliższe kilka (naście) lat nie zamierzam zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. 

Poleci ktoś jakieś fajne kolumny stereo do ok 1200 zł, żeby grały razem z tym sprzętem? 

Wiadomo, budżet jest taki jaki jest ale to jak ze wszystkim... masz 20 k na auto a polecają Ci te za 25 bo lepsze, młodsze itp;) I tak dalej, i tak dalej... Myślę, że nie każdy ma w domu sprzęt za 3 k...(tak jak ja teraz) i jak na pierwszy kontakt ze sprzętem, powiedzmy polkę wyżej od marketowców, powinno się i tak uświadczyć różnicę a co będzie w przyszłości to zobaczymy. 

Link to post
Share on other sites

Powtórzę jeszcze raz. Nie sugeruj się "dobrymi kolumnami" za 1200 zł. Zakup z polecenia to nie jest dobry wybór, bo:

1) Każdy ma inny gust, co do brzmienia (inne ucho). Jeden lubi niskie doły (bardziej, lub mniej dynamiczne), wycofane środki (jasne, lub przydymione) i mocny sopran (aksamitny, lub ostry), tak zwane V, inny nastomiast lubi charakterystykę zbalansowaną, spłaszczoną, spokojną.

 

2) Nie każdy zestaw kolumn zgra się z wybranym przez Ciebie amplitunerem i może się okazać, że dźwięk kolumn polecanych przez 80% użytkowników akurat w Twoim przypadku będzie monotonny/przejaskrawiony/niezbalansowany itp.

 

3) W każdym mieście są salony muzyczne, gdzie za 50 zł można wybrać kolumny, podłączyć do amplitunera takiego samego, jak Twój i na "własne uszy" wybrać dźwięk, który najbardziej Ci pasuje. Tym bardziej, że można się z salonem dogadać, że jak wybierzesz u nich kolumny, to kasę za odsłuch wliczają Ci w cenę.

 

4) Wybierając kolumny po specyfikacji zamieszczonej przez producenta, czy z polecenia to jest jak brać udział w loterii. Masz szanse, że będziesz zadowolony, ale możesz też puścić kasę w kanał.

Edytowane przez DcX82
Link to post
Share on other sites

Ok rozumiem. Dzięki za naświetlenie tematu, szczerze mówiąc podchodziłem do tego jak do zakupu hmm pralki;) Zrobię tak jak mówisz, ewentualnie popytam wśród znajomych czy mają coś podobnego żeby posłuchać. 

Co do mojego ucha to zawsze we wbudowanych equalizerach (np. winamp) ustawiałem Rock ewentualnie Soft, który był takim jakby spłaszczonym rockiem;) Wykres liniowy tego ustawienia wyglądał jak cosinusoida - zaczynał się na górze, środek dół i koniec znów góra. Wiem, że brzmi to jak gadka przedszkolaka ale może coś pomoże w naprowadzeniu mnie na dobry trop a jak się okazuje jestem kompletnie zielony w temacie. 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Czyli, tak jak ja, jesteś zwolennikiem tzw. V-ki (bass i wiolinowe w górę, środek dół). ;)

Jak kupisz wzmacniacz odpowiedniej klasy, to nie będziesz musiał używać elektronicznego equalizera, bo to straszny syf i niesamowicie zniekształca dźwięk. Dobrym pomysłem jest właśnie przejść się ze wzmacniaczem do znajomych, podpiąć i posłuchać. Wtedy sam usłyszysz na własne uszy jaka jest różnica między poszczególnymi zestawami kolumn. Powodzenia! :)

Link to post
Share on other sites

Tańsze konstrukcje klipsch'a są opisywane jako konstrukcje z takim brzmieniem. Jak się nie boisz to może coś w używkach na olx poszukaj... Na pocieszenie Ci powiem, że co byś nie kupił markowego to i tak będzie grało lepiej niż zestaw z głośnikami efektowymi. Ile masz metrów w pokoju?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja po pewnym czasie przymierzam się do rozbudowy mojego stereo o subwoofer. Kolumny graja ładnie i nisko schodzą z basem ale średnicy nie oszukasz i duży głośnik zawsze będzie miał pewną przewagę.

Sub do Stereo to pomyłka.Widocznie nie znalazłeś dobrych głośników/kolumn które satysfakcjonują w brzmieniu i nadrabianie czymś takim jest błędem w porządnym zestawie Stereo.Ja wiem kto co lubi to i kwadrofonie może stworzyć ale jest to nie poprawne.

Stereo/głośniki(front) podłogowe,podstawkowe+źródło,odpowiednie dobranie tych elementów daje 100% satysfakcję z dobrego brzmienia,tylko należy przed tym odsłuchać różne konfiguracje.

Link to post
Share on other sites

Posiadam amplituner kina domowego, który przez wielu już z założenia nie nadaje się do słuchania muzyki... Tylko, że ja buduję zestaw uniwersalny do muzyki, filmów i konsoli. 

Mam odmienne zdanie co do słuchania muzyki z subwooferem bo już to słyszałem i dobrze wspominam. Słuchanie tak muzyki pozwala na nowo ją odkrywać i przyznam, że to mnie do tego zachęca. Być może to będzie tylko chwilowe zauroczenie (bo ze swojego stereo jestem w sumie zadowolony) ale jako kolejny argument mam to, że filmy z subem to przepaść jeśli chodzi o dźwięk. Miałeś jakiś kontakt z takim zestawem?

Link to post
Share on other sites

Miałeś jakiś kontakt z takim zestawem?

 

Kolego lata wcześniej w tej branży to ja zęby zdarłem  a ty się mnie pytasz o styczność z takim zestawem.

-już odpowiadam:

 

 

Posiadam amplituner kina domowego, który przez wielu już z założenia nie nadaje się do słuchania muzyki... Tylko, że ja buduję zestaw uniwersalny do muzyki, filmów i konsoli.

 

Możesz zbudować uniwersalny zestaw Stereo do różnego gatunku muzyki ale nigdy do wszystkiego w tym filmy i konsola a może i soundbar dołączysz.

Chyba,że dysponujesz wielkim budżetem i zakupisz amplituner naprawdę wysokiej klasy + pozostałe elementy tej składanki,żeby to wszystko pogodzić w co wątpię bo mało który sobie pozwoli na taki sprzęt.Zestawy budżetowe stereo vs amplituner będąc priorytetem muzyka to jak 3000zł vs 9000zł - tak jestem w stanie takie stereo skonfrontować z amplitunerem.Większość właśnie decyduje się na stereo bo amplituner tj napisałeś jest chwilowym zauroczeniem i wyrzuceniem pieniędzy w błoto gdy ktoś myśli o budżetowym kinie domowym.

 

 

Mam odmienne zdanie co do słuchania muzyki z subwooferem bo już to słyszałem i dobrze wspominam. Słuchanie tak muzyki pozwala na nowo ją odkrywać i przyznam, że to mnie do tego zachęca. Być może to będzie tylko chwilowe zauroczenie

 

Nie przeczę,że może ci się podobać i wielu innym ale śmiem stwierdzić że takie osoby z dobrym sprzętem nie miały do czynienia i nie słyszały dobrego brzmienia,to jest klucz do świata audio.

Odkrywanie muzyki w takim połączeniu jak ty to nazywasz nie ma nic wspólnego z eksperymentowaniem  w harmonijnym połączeniu prawidło połączonych elementów systemu audio.

Co innego gdy mówimy o filmach i tylko filmach,tu sprawa jest prosta Amplituner ale amplituner i głośniki z prawdziwego zdarzenia a nie budżetówki z wystawek Niemiec czy Norwegi tak je nazywam.

 

Zestawienia audio stanowi w większym lub mniejszym stopniu o charakterze uzyskanego dźwięku,kto i w jaki sposób stworzy sobie walory soniczne ,na tym będzie słuchał.Również ważnym aspektem jest tu pomieszczenie w którym dochodzi do odsłuchu i tej części najmniej poświęca się czas,która odgrywa b.dużą rolę.Doszukujecie się według własnej percepcji tej niby lepszej jakości eksperymentując ze sprzętem a może tak poświęcić więcej czasu na pomieszczenie w którym mamy odsłuchiwać ulubione utwory.

Na koniec pieniądze,rzecz oczywista kupujesz na co cię stać ale w tym temacie można kupić taniej i lepiej zamiast w tej samej cenie bubla.

Link to post
Share on other sites

Przecież takie połączenia nie są niczym dziwnym... czy to na forum czy jakieś artykuły branżowe bez problemu można znaleźć w tej tematyce.

 

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/jak-stworzyc-system-2-1-z-subwooferem

 

To, że Tobie się to nie podoba nie oznacza, że to jest błąd chociaż nie wiem jak błędem można nazwać słuchanie muzyki tak jak Ci się podoba albo takiej muzyki jak Ci się podoba (bo przecież gatunków jest od groma). Skoro tyle lat siedziałeś w branży powinno to być dla Ciebie oczywistością bo to ma się podobać przede wszystkim Tobie jako słuchaczowi. Poprawność takiego zestawu to też kwestia dyskusyjna bo człowiek mający sprzęt za grube tysiące powie, że Twoje 3k wyda na sam gramofon bo tańszy zniekształca czy cokolwiek innego przyjdzie mu do głowy....

Takie uogólnienie i wrzucanie wszystkich do jednego wora jest nieporozumieniem i w żaden sposób nie pomaga początkującemu jak autor tematu w doborze komponentów. 

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites

Idź kolego do salonu audio,odsłuchaj kilka sprzętów Stereo w różnym przedziale cenowym to zrozumiesz o czym piszę bo inaczej nie dojdziemy do porozumienia.Jestem ciekawy czy nadal będziesz uważał sub do stereo dobrym pomysłem.

 

 

Na boomboxie też można słuchać muzyki.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Swój aktualny sprzęt kupiłem po odsłuchach właśnie w takim salonie. Z czasem zacząłem wymagać od sprzętu nieco więcej i zauważać niedoskonałości swojego audio więc zakupiłem ampli onkyo 686 + kolumny klipsch rp6000. To jest mój bodajże 5 komplet nagłośnienia na przestrzeni całego mojego około 20-letniego amatorskiego doświadczenia. Stosunkowo najdroższy i najlepszy jakościowo jaki miałem. Wytypowałem sobie kolumny, które wpadły mi w oko, poczytałem o nich, znalazłem miejsce w wawie gdzie mogłem posłuchać i wybrałem to co mam. Celowo nie kupowałem całego kompletu żeby zbadać czy w ogóle coś będzie mi brakować. Jakie doświadczenie jeszcze mi potrzebne abym mógł rozmawiać o audio?

Link to post
Share on other sites

Jakie doświadczenie jeszcze mi potrzebne abym mógł rozmawiać o audio?

 

Spore.

 

onkyo 686 cena 2000zł

klipsch rp6000 4800zł

 

 

To teraz,jak ktoś tu przyjdzie będzie chciał kupić fajny sprzęt do muzyki a przy okazji zrównać twój zestaw z subem do poziomu magnetofonów "jamnik" ;) polecam z rynku wtórnego Kolumny podłogowe Bowers Wilkins B&W 6xx i Rotel RA-06 lub do tysiaka Topowca Sony ES.

Zrobiłeś kolejny błąd kupując taki sprzęt w salonie nie mnożąc ceny x3 za Amplituner,natomiast kolumny przepłacone,ostatecznie mogą zostać.Ale,skoro wybrałeś droższe głośniki od bidnego amplitunera to jak myślisz dlaczego potrzebujesz subwoofer ? poczytaj czym różni się wzmacniacz od amplitunera,jego budową itd to będziesz miał odpowiedz,nawet podrzucę:

 

https://youtu.be/LsGKYYwgNCI?t=1

 

 

-nie wiesz,że sprzęt audio jego klasę i cenę z salonu mnożymy x2/3 w stosunku do klasy sprzętu z rynku wtórnego.Dlatego moja propozycje wzmacniaczy (analog i analogowo-cyfrowy) nie dość,że lepsza to w cenie 3200zł i nie potrzebny subwoofer a twój bez suba to koszt prawie 7000zł.

 

Naprawdę zakończmy temat,grunt że jesteś zadowolony ale nie wkręcaj subwoofer do systemów stereo bo lepiej kupić porządne front kolumny niż dodatkową pufe do siedzenia i buczadło na które też trzeba wydać.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

były popatrz na swoje propozycje a sprzęt, który ja mam i zastanów się czego tam brakuje. Nawet do konsoli bym tego nie podpiął przez brak złącz. Jeszcze raz Ci powtarzam, że tworzę zestaw uniwersalny do filmów, muzyki i gier na konsoli. A Ty polecasz mi coś takiego -nie dość, że starego i bardzo prawdopodobne, że np kondensatory będą do wymiany, bez nowoczesnych złącz i przeznaczone głównie do słuchania muzyki w stereo... 

 

Czyli w skrócie według Ciebie mam za słaby bas bo ampli powinien być droższy lub najlepiej wzmak. Tylko gdzie ja napisałem, że mam za słaby bas? 

 

 

 

Kolumny graja ładnie i nisko schodzą z basem ale średnicy nie oszukasz i duży głośnik zawsze będzie miał pewną przewagę

 

 

i wracając do tematu tylko muzyki- nie ma kolumn, które dobrze zagrają w każdym gatunku muzycznym. Gdzie muzyka poważna, gdzie rockowa a gdzie elektroniczna... Sub w stereo może to poprawić bo nie każdy ma miejsce na wielkie kolumny kiedy wymaga od nich nieco więcej. Duży głośnik słyszysz ale i odczuwasz.

Powtarzasz jak mantrę, że sub w stereo to błąd a ja mam wrażenie, że to takie same gadanie jak "gaz to tylko do zapalniczek a nie do samochodów". to taka niepoprawność "polityczna"? Co on zepsuje kiedy dolne pasmo będzie bogatsze a sam sub będzie z dedykowanego zestawu? Czytam i do monitorów, które mają obcięte pasmo wręcz jest to polecane rozwiązanie. Przecież nawet same wzmaki grają różnie i ludzie wybierają te, których brzmienie bardziej im się podoba.

 

Ja zdaję sobie doskonale sprawę, że moje wybory to kompromisy ale tak jak wspomniałem jak nie sprawdzi się w muzyce to będzie używany w filmach ale z dotychczasowych doświadczeń jestem zdania, że będę go używał częściej.

 

Ps. znam reduktor'a szumu. Konkretny gość i świetnie tłumaczy podstawy audio/akustyki a najciekawsze odcinki to te z audiovoodoo.

 

a tu taka ciekawostka w odniesieniu do wszystkiego o czym pisaliśmy:

 

 

i napisz gościowi, że ma za tanie klocki więc dlatego nie ma basu i potrzebuje suba  :P wiem to już skrajność...

 

odsłuchaj końcówkę gdzie sam prowadzący przyznaje się do posiadania takiego zestawu

 

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites

Ale ty naciągasz temat.

 

 

 

były popatrz na swoje propozycje a sprzęt, który ja mam i zastanów się czego tam brakuje. Nawet do konsoli bym tego nie podpiął przez brak złącz. Jeszcze raz Ci powtarzam, że tworzę zestaw uniwersalny do filmów, muzyki i gier na konsoli. A Ty polecasz mi coś takiego -nie dość, że starego i bardzo prawdopodobne, że np kondensatory będą do wymiany, bez nowoczesnych złącz i przeznaczone głównie do słuchania muzyki w stereo...

 

 

Nie interesuje mnie co ty chcesz dodatkowo łączyć bo w Stereo też grają na konsoli i oglądają filmy.

Przypominam tobie,że temat dotyczy subwoofera do zestawów stereo a później poszedłeś o krok dalej i słuchaniu muzyki przez amplituner,która mija się z jakością dobrego brzmienia w takim połączeniu,zrozumiesz to w końcu.

 

Co do kondensatorów - te przeżyją jeszcze twój nowy amplituner i mowa o topowych wzmacniaczach ze średniej i górnej półki.Żeby kupić podobnej klasy wzmacniacz nowy,musiał byś wydać 2/3x więcej.

 

 

Czyli w skrócie według Ciebie mam za słaby bas bo ampli powinien być droższy lub najlepiej wzmak. Tylko gdzie ja napisałem, że mam za słaby bas?

 

 

Jeżeli masz subwoofer lub planujesz go zakupić to jaki może być powód ? masz go za dużo ?

Kolejna sprawa,pisałem tobie,zainteresuj się budową i różnicami między amplitunerem i wzmacniaczem.Podłącz obecne kolumny na przemian do urządzeń to szybko zweryfikujesz,że amplituner nie ma dynamiki i mocnego uderzenia na kolumnach frontowych bo jest upakowany w więcej końcówek słabej jakości i niskiej mocy.Mogłeś przy okazji kupna amplitunera sprawdzić jak zachowa się ten za 6000zł,nie sprawdzałeś sprzętu,wiem na pewno bo kierowałeś się własnym budżetem,tylko po co dyskutujesz jak nie masz punkt odniesienia.

 

 

i wracając do tematu tylko muzyki- nie ma kolumn, które dobrze zagrają w każdym gatunku muzycznym. Gdzie muzyka poważna, gdzie rockowa a gdzie elektroniczna... Sub w stereo może to poprawić bo nie każdy ma miejsce na wielkie kolumny kiedy wymaga od nich nieco więcej.

 

 

Kolejna bzdura.

Są kolumny uniwersalne które nie zagrają jak te pod jeden gatunek ale są rozwiązaniem znacznie lepszym niż słuchanie muzyki z amplitunera.Takimi np kolumnami są Missiony.

 

 

Przecież nawet same wzmaki grają różnie i ludzie wybierają te, których brzmienie bardziej im się podoba.

 

 

Większy wpływ ma źródło i głośniki,na końcu wzmacniacz.A skoro mowa o wzmacniaczach.

Najwięcej wnoszą i przekazują różnorodność na głośniki wzmacniacze współczesne,prze te swoje przetworniki cyfrowe i masę innych elementów mające zadanie wprowadzać zmiany aby te różniły się między producentami.Wzmacniacze te bardzo łatwo reagują na różnej maści okablowanie stąd biznes przy okazji robią producenci okablowania i sięga często Audio VooDoo.

Przy starych analogach wpływ ma,nie z czego kabel jest zrobiony a o jakim przekroju jest,czym grubszy tym lepszy.Tutaj prócz miniaturyzacji jest przemyślany inaczej i przede wszystkim  solidniej niż obecne sprzęty i to każdy tobie powie,że sprzęt tamtych lat to solidność i jakość dobrego analoga gdzie naciskasz Source Direct pokonując krótszą drogę i słuchasz muzyki.Tym się delektujesz a nie szukać odp. kabli.

 

 

a tu taka ciekawostka w odniesieniu do wszystkiego o czym pisaliśmy: i napisz gościowi, że ma za tanie klocki więc dlatego nie ma basu i potrzebuje suba :P wiem to już skrajność...

 

 

Ależ skąd,gościu masz mega fajny sprzęt i jesteś PRO tyle,że to wszystko nie idzie w parze z twoim słuchem,tak bym mu napisał :P

Nie wiem po co wstawiasz takie przykłady.Ktoś coś ma bo go stać,a ty nie masz i ma być jakimś wyznacznikiem jakości ? połączeń,że tak się da ? czy coś innego.

Moim zdaniem brakuje tam jeszcze kolumn estradowych ;)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Nie interesuje mnie co ty chcesz dodatkowo łączyć bo w Stereo też grają na konsoli i oglądają filmy.

 

 

To po co się udzielasz dając porady? Może dlatego są bez większego sensu...

 

 

 

Przypominam tobie,że temat dotyczy subwoofera do zestawów stereo a później poszedłeś o krok dalej i słuchaniu muzyki przez amplituner,która mija się z jakością dobrego brzmienia w takim połączeniu,zrozumiesz to w końcu.

 

 

A czy amplituner nie potrafi grać w stereo? To, że nie zagra jak wzmacniacz za tyle kasy to oczywiste ale to nie oznacza, że tego nie potrafi... prawda?

 

 

 

Co do kondensatorów - te przeżyją jeszcze twój nowy amplituner i mowa o topowych wzmacniaczach ze średniej i górnej półki.Żeby kupić podobnej klasy wzmacniacz nowy,musiał byś wydać 2/3x więcej.

 

Yhy taki sprzęt się nie starzeje i każdy go odkurza co 3 m-ce żeby się nie przegrzewał i elektronika nie cierpiała. Nie dawaj takich rad amatorom bo kupno używanego sprzętu to zawsze ryzyko. W moim przypadku nie odniosłeś się (może zapomniałeś), że nie będę miał jak go podłączyć do źródeł  :D

 

 

 

Jeżeli masz subwoofer lub planujesz go zakupić to jaki może być powód ? masz go za dużo ?

 

 

Oj wybierasz sobie części mojej wypowiedzi wyrwane z kontekstu i się do nich odnosisz a to już bezczelna manipulacja więc nawet nie komentuje.

 

 

 

Kolejna sprawa,pisałem tobie,zainteresuj się budową i różnicami między amplitunerem i wzmacniaczem.

 

ależ ja je doskonale znam tylko widać wnioski wyciągam inne tzn. moja kieszeń i moje miejsce w pokoju dziennym :)

 

 

 

Podłącz obecne kolumny na przemian do urządzeń to szybko zweryfikujesz,że amplituner nie ma dynamiki i mocnego uderzenia na kolumnach frontowych bo jest upakowany w więcej końcówek słabej jakości i niskiej mocy.Mogłeś przy okazji kupna amplitunera sprawdzić jak zachowa się ten za 6000zł,nie sprawdzałeś sprzętu,wiem na pewno bo kierowałeś się własnym budżetem,tylko po co dyskutujesz jak nie masz punkt odniesienia.

 

 

Faktycznie takiego za 6k nie podłączałem bo podłączony był taki za około 4-5k, którego i tak bym nie kupił... :) Za to podłączałem u siebie w domu starsze ampli marantza sr 4600 i wzmacniacz uwaga! stereo denona pma-720. Wiem szału nie ma. Za tani sprzęt żeby grał dlatego pewnie Cię nie dziwi, że mimo wszystko budżetowy onkyo wygrał tą batalię (mowa o samym dźwięku stereo bo cała reszta to oczywistość).

 

 

 

Kolejna bzdura. Są kolumny uniwersalne które nie zagrają jak te pod jeden gatunek ale są rozwiązaniem znacznie lepszym niż słuchanie muzyki z amplitunera.Takimi np kolumnami są Missiony.

 

 

Nie słuchałem więc się nie odniosę bo porównywałem tylko z Dali zensor 7 (to był mój pierwszy wybór) i jeszcze jakieś KEF'y z salonu co dali mi do odsłuchu. Natomiast strasznie naciąganie to brzmi z tą uniwersalnością także wybacz ale na słowo Ci nie uwierzę szczególnie, że trochę się w życiu nasłuchałem i naczytałem opinii użytkowników... także ten tego... :)

 

 

 

Większy wpływ ma źródło i głośniki,na końcu wzmacniacz.A skoro mowa o wzmacniaczach. Najwięcej wnoszą i przekazują różnorodność na głośniki wzmacniacze współczesne,prze te swoje przetworniki cyfrowe i masę innych elementów mające zadanie wprowadzać zmiany aby te różniły się między producentami.Wzmacniacze te bardzo łatwo reagują na różnej maści okablowanie stąd biznes przy okazji robią producenci okablowania i sięga często Audio VooDoo. Przy starych analogach wpływ ma,nie z czego kabel jest zrobiony a o jakim przekroju jest,czym grubszy tym lepszy.Tutaj prócz miniaturyzacji jest przemyślany inaczej i przede wszystkim  solidniej niż obecne sprzęty i to każdy tobie powie,że sprzęt tamtych lat to solidność i jakość dobrego analoga gdzie naciskasz Source Direct pokonując krótszą drogę i słuchasz muzyki.Tym się delektujesz a nie szukać odp. kabli.

 

 

No teraz to dałeś popis... Obejrzyj sobie odcinki z audio voodoo z kanału, który sam przytoczyłeś i naukowo nie da się w żaden sposób potwierdzić wpływu kabli na system audio. Ja mam u siebie podłączone zwykłe z miedzi beztlenowej o odpowiednim przekroju. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba ani wzmacniaczom ani amplitunerom. Nic producenci nie są nawet w stanie wymyślić z tym kablami ale to byś wiedział gdybyś znał zagadnienie od strony technicznej jak ja  :) Nie powielaj bzdurnych mitów.

 

 

 

Ależ skąd,gościu masz mega fajny sprzęt i jesteś PRO tyle,że to wszystko nie idzie w parze z twoim słuchem,tak bym mu napisał Nie wiem po co wstawiasz takie przykłady.Ktoś coś ma bo go stać,a ty nie masz i ma być jakimś wyznacznikiem jakości ? połączeń,że tak się da ? czy coś innego. Moim zdaniem brakuje tam jeszcze kolumn estradowych

 

 

Jego sprawa jak mu się tak podoba ale oglądałem inne i ciągle tam coś zmienia. Ma zajawkę :) Wstawiłem bo twierdziłeś, że ludzie dokładają suby bo wybierają słabej jakości wzmaki lub co gorsza amplitunery. Jak widzisz ten gość ma wszystko z górnej półki a i tak dodał subwoofer i żeby było śmieszniej do pokoju wielkości mojej łazienki... Przykład karykatura wyolbrzymiający zagadnienie ale według mnie trafna riposta dla kogoś kto twierdzi, że jesli jest sub to masz g...... złe stereo. Bez obrazy ale pff

 

 

 

Naprawdę zakończmy temat,grunt że jesteś zadowolony ale nie wkręcaj subwoofer do systemów stereo bo lepiej kupić porządne front kolumny niż dodatkową pufe do siedzenia i buczadło na które też trzeba wydać.

 

 

Nie odniosłeś się do tego gdzie przytoczyłem Ci omówienie problemu przez bądź co bądź człowieka, którego wiedza jest na prawdę spora i zna się na rzeczy bez dwóch zdań. On sam przyznaje, że jego stereo ma dołożony subwoofer! Czy tam buczadło jak twierdzisz :P

Myślę, że prawidłowe podłączenie dedykowanego suba do ampli jest jeszcze łatwiejsze ale nie najtańsze ze względu na cenę całego systemu. Moje kolumny grają póki co w stereo więc wracając do tematu, od którego zacząłeś swój wywód wytłumacz mi dlaczego uważasz, że sub w stereo to pomyłka bo przecież od tego komentarza:

 

 

 

Sub do Stereo to pomyłka.Widocznie nie znalazłeś dobrych głośników/kolumn które satysfakcjonują w brzmieniu i nadrabianie czymś takim jest błędem w porządnym zestawie Stereo.Ja wiem kto co lubi to i kwadrofonie może stworzyć ale jest to nie poprawne. Stereo/głośniki(front) podłogowe,podstawkowe+źródło,odpowiednie dobranie tych elementów daje 100% satysfakcję z dobrego brzmienia,tylko należy przed tym odsłuchać różne konfiguracje.

 

Wytłumacz mi i może Panu redaktorowi, którego film sam przytoczyłeś dlaczego uważasz, że dźwięk stereo nie może być wzbogacony o subwoofer? Co się stanie, że straci on swe poprawne brzmienie?

Jeśli chodzi o moje plany... chciałbym suba z głośnikiem 30cm ale wydaję mi się, że może być to za wiele i wizualnie i dźwiękowo a bardziej pasujący będzie ten mniejszy 25cm: 

https://www.klipsch.com/products/spl-100-subwoofer

Z drugiej strony słuchałem większego i wiem, że wielkość membrany odgrywa niebagatelną rolę ale to jako specjalista audio na pewno wiesz, że wielkość ma znaczenie

 

Ja wiem to trochę trudniejsze do ogarnięcia ale to nadal poprawne. Przyznasz czy dalej będziesz brnął w tym bagnie? I nie zbaczaj na inne aspekty jak pomieszczenie i budowa urządzeń bo zanim dokonałem zakupu i przez te parę lat doświadczenia z audio zapoznałem się z tematem ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. To był świadomy wybór w celu budowy zestawu uniwersalnego i powtarzam Ci to już któryś raz a Ty to ignorujesz bo mam póki co tylko stereo i w dodatku źle dobrane... 

Edytowane przez janko1
Link to post
Share on other sites

System audio będzie wchodzi w interakcje z tobą poprzez dźwięk jeszcze bardzo długo.Przyjdzie czas,że kiedyś usłyszysz różnice i zrozumiesz o czym pisałem.Mądrujesz i robisz się znawcą któremu jeszcze sporo brakuje i musisz dojrzeć do tego etapu,pod względem odsłuchu jak i wiedzy na temat samych urządzeń audio.

 

Proponuję kolumny estradowe albo wybrać się na zlot Tap Out - zapewniam cię,że tam nie zabraknie ci basu.

 

Link to post
Share on other sites

Panowie, ale żeście połynęli... :rotfl: A temat był taki prosty. Sprzęt Audio, to temat rzeka i każdy będzie miał własne zdanie. Prawda jest taka, że nawet sprzęt za 30k, włączony w mieszkaniu o gołych ścianach, niewyciszonym, będzie brzmiał kiepsko. Do sprzętu, żeby mógł "rozwinąć skrzydła" potrzebne jest też odpowiednio przygotowane pomieszczenie, o niezbędnych gabarytach i bez mebli, które mogłyby odbijać dźwięk, a także konkretne ustawienie tego sprzętu. Osobiście oprócz salonów odsłuchu nie znam nikogo, kto na taki luksus mógłby sobie pozwolić.

Link to post
Share on other sites

@były69 poczytaj może jednak zdołasz poszerzyć swoje horyzonty

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0408/kef.html

 

a jak nie masz nic merytorycznego więcej do powiedzenia to skończ swoje pouczanie bo prześmiewanie tylko pokazuje jak zamknięty jesteś na coś czego nie rozumiesz

 

 

 

Sprzęt Audio, to temat rzeka i każdy będzie miał własne zdanie.
 

 

Dyskusja była na temat dobrze brzmiącego stereo, które nawet audiofile potrafią wzbogacić o subwoofer... ale zakończmy ten temat już... naprodukowałem się tyle, że myślę iż jasno przedstawiłem swoje stanowisko. Jak kupię suba to nie omieszkam poinformować jak się spisuje też w muzyce. Na razie czytam, oglądam, czytam i oglądam różne materiały na ten temat. Później przyjdzie pora na odsłuchy i porównania.

 

 

 

Osobiście oprócz salonów odsłuchu nie znam nikogo, kto na taki luksus mógłby sobie pozwolić.
 

 

Dziś napomknąłem żonie o przestawianiu mebli i innej aranżacji w pokoju ale niezbyt jej się to podoba z praktycznych powodów a ja chcę poeksperymentować właśnie pod kątem audio :)

Link to post
Share on other sites
Dziś napomknąłem żonie o przestawianiu mebli i innej aranżacji w pokoju ale niezbyt jej się to podoba z praktycznych powodów a ja chcę poeksperymentować właśnie pod kątem audio

 

Bez kupna płyty ulubionego wykonawcy żony i zapewnienia, że w końcu będzie dużo lepiej brzmiała, ale najważniejsze, że pokój stanie się przestronniejszy, łatwiejszy do posprzątania i wizualnie piękniejszy i wygodniejszy, raczej się nie obejdzie. :P

 

A... i zapomniałem - nie mów byłemu69 - też mam suba do filmów (a teraz zmykam, bo nie zniese krytyki) :rotfl:

Edytowane przez DcX82
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Panie i Panowie pozwólcie, że odkopię temat ale stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem amplitunera jak w temacie a więc przyszedł czas by teorię zastąpić praktyką i wybrać jakiś głośniki by dobrze zagrały z tym sprzętem. Z jednej strony  myślę o zestawie opartym o Musiccast; conajmniej 2x głośnik Musiccast 20 w układzie stereo jednak nie miałem okazji posłuchać tych głośników i nie wiem na ile można je poważnie traktować jako nagłośnienie do salonu ok 30m2. 

Zacząłem szukać kolumn stereo do ok 2000zł jednak jest tyle opinii i produktów w tej cenie, że ciężko jest coś wybrać.

Pomóżcie coś w temacie. Zależy mi na niezłej jakości dźwięku w odtwarzaniu muzyki  z radia internetowego, youtube, tv i konsoli. Nic nadzwyczajnego, żadnego audiofilstwa bo i tak tego nie ułyszę;P. Można powiedzieć, że wymagania zwykłego Kowalskiego;D

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...