Skocz do zawartości

gtx 1080 na rx 5700


Recommended Posts

Ile będzie Cię kosztował cały interes? Więcej, niż 300 zł jest wg mnie niewarte zachodu patrząc na otrzymywany przyrost mocy; nawet z wygranym BIOSem od modelu XT.

 

PS. Skoro wytrzymałeś chęć zmiany Ryzena 2600 na 3600, wytrzymasz także 1080 na 5700. Nie przeglądaj tylko ofert sklepowych.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu - zabawa ze sprzedażą, wystawianiem na Allegro dla 5% większej wydajności. Do tego jeszcze chcesz podmieniać BIOS w nowej karcie (jaka pewnośc że wszystko zatrybi? Co z gwarancją?). Ale twój hajs - zrobisz jak zechcesz.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Kolega i tak ma rozległą wiedzę, a chęć skonsultowania się z gronem na forum (np aktualnych posiadaczy) powinna być tylko odbierana in plus - nikt nie jest przecież nieomylny.

 

Mocy zapewne Ci nie brakuje, ale czujesz że karta traci na wartości ;) Ja bym wytrzymał do premiery Ampera i przywalił wtedy z grubej rury. Może wtedy już 5800 XT będzie do wzięcia w alternatywie - ale rozumiem potrzebę upgrade'u ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Ej a ty przypadkiem nie jesteś "Ekspert działu: Karty Graficzne"   
 

 

Jest i?

 

Przywarą ludzi z wiedzę jest to, iż  zawsze uważają że ich wiedza nie jest na dostatecznym poziomie. <i słusznie>.

 @, jest tego książkowym przykładem - kto pyta nie błądzi.

 

Co do tematu, ekonomicznie zmiana oczywiście nieuzasadniona. do 10% uśrednionej wydajności.  Natomiast jeśli spojrzymy na temat od strony pogłębiania wiedzy/pasji/hobby...  ;)

Link to post
Share on other sites

Ja w tym tygodniu zmieniłem msi gtx 970 na rx 580 nitro+ dopłacając 100zł. Zastanawiałem się nad tym od jakiegoś czasu i o ile ekonomicznie i wydajnościowo to taki "upgrade" też może się wydawać bez sensu to wygrała zwykła ludzka ciekawość. Mój ostatni radeon to był HD 4670 i chciałem sprawdzić co słychać po czerwonej stronie mocy. Jaki jest potencjał OC (a ten jest prawie żaden  :D ), jakie możliwości modowania biosu, jakie nowości w sterownikach itp. Także zysk będzie spory ale w sensie powiększenia wiedzy i umiejętności które mogą się przydać w życiu zawodowym. Poza tym sporo dobrego czytałem o szafirach m.in. tu na forum i muszę przyznać że jestem pod dużym wrażeniem jakości wykonania. Zresztą już po samym wyglądzie pierwsze moje skojarzenie to było EVGA  ;) MSI Gaming wygląda przy tym biednie wręcz.

Link to post
Share on other sites

 

 

15 procent przyrostu wydajności

Z czego większość mogłem nadgonić poprzez OC. W tabelkach podają przeważnie stockowe taktowania referentów chyba że jest napisane inaczej

 

 

kwestia 3,5gb vram na gtx 970

To też jest dość kontrowersyjne bo karta dobijała mi do 4gb zużycia bez wyraźnego spadku wydajności

 

Mimo wszystko różnica jest delikatnie widoczna na plus, zwłaszcza w grach na DX12, a takich będzie coraz więcej. I to jest największa przewaga AMD w tym momencie.

Link to post
Share on other sites

 

 

muszę przyznać że jestem pod dużym wrażeniem jakości wykonania.
miałem to samo wrażenie, także nie jesteś sam  :P

 

 

 

Mimo wszystko różnica jest delikatnie widoczna na plus, zwłaszcza w grach na DX12, a takich będzie coraz więcej. I to jest największa przewaga AMD w tym momencie.

 

Dobrze Panie Żbiku, a powiedz Ty mnie i milionom słuchaczy trzy słowa o kolorach - miałem RX580 8gb Pulse ale kiedy przesiadałem się to niestety razem z monitorem TN>IPS i nie mam porównania.

Co z tymi kolorami? Wiesiek 3 rzeczywiście wydawał się lepiej "ubarwiony" pod GPU od czerwonych, ale tak jak piszę zmieniałem też monitor - wiec się nie liczy.

Link to post
Share on other sites

@Pendzel Zbyt wiele nie grałem w tym tygodniu z braku czasu ale wydaje mi się że różnica jest. Na pewno nie taka jak TN -> IPS ale kolory jakby bardziej nasycone. Za to zauważyłem też że tekstury z bliska (z dużego bliska, np zaraz obok postaci) są brzydsze, takie jakby bardziej rozmazane i mniej szegółowe. Może to kwestia ustawień w grze bo ustawiałem automatycznie na jednej i na drugiej. A może po prostu efekty teraz są trochę lepsze i dlatego zwróciłem uwagę na te tekstury, ciężko ocenić.

 

@Artok Tak jak pisałem w nowszych grach różnice w fps są spore, w starszych już nie tak bardzo

Link to post
Share on other sites

Nie masz racji, 15 procent przyrostu wydajności. Według mnie spora różnica :) Do tego dochodzi jeszcze kwestia 3,5gb vram na gtx 970.

Zauważyłeś, że to porównanie referencyjnego GTX970 do niereferencyjnego RX 580? ;) 

Co z tymi kolorami? Wiesiek 3 rzeczywiście wydawał się lepiej "ubarwiony" pod GPU od czerwonych, ale tak jak piszę zmieniałem też monitor - wiec się nie liczy.

 

Kolory są kwestią domyślnych ustawień sterownika. We wcześniejszych wersjach sterownika nV używała domyślnie nie pełnego zakresu tonalnego RGB  stąd różnica w kolorach. 

Obecnie jest już pełny zakres RGB więc różnic nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...