Skocz do zawartości

Serwer VPS pod specyficzne wymagania


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy to dobry dział na takie zapytanie. Poszukuje nastepującej usługi:

 

Na maszynie wirtualnej (Windows Virtual PC) mam zainstalowany system Windows 7 z kilkoma aplikacjami na Javie + Office + Firefox. Dodatkowo jest to zaszyfrowane (Veracrypt z hasłem przy bootowaniu). Uruchamiam sobie tę virtualke na kompie z system Windows 7.

 

Teraz chciałbym przenieść plik z tą virtulką na jakiś serwer chyba VPS i mieć dostęp do niej z każdego miejsca poprzez przeglądarke lub inną aplikacje i na niej jakby zdalnie pracować. Potrzebuje więc niejako wynająć tylko troche miejsca na 1 plik i troche zasobów do połączenia się i pracy na nim. Wymagania nie sa wygórowane:

 - objętość pliku virtualki - 5GB

 - wymagany RAM - 2GB

 - miesięczny transfer danych 5GB

 - aplikacje nie są wymagające, czyli procesor nie musi być silny

 

Czy jest w ogóle taka usługa na rynku, że ktoś po prostu oddaje mi troche zasobów i nie wnika co ja tam mam i instaluje? Jak wyglądało by odpalanie takie virtualki - bo na tym serwerze tez trzeba by chyba najpierw zaisntalować jakiś system hosta, który odpali najpierw Windows Virtual PC? Jeśli to problem to moge stworzyć tę virtualke od nowa innym programie, typu VirtualBox.

Link to post
Share on other sites

Tak, są firmy, które udostępniają zasoby na swoich serwerach.  W skrócie wygląda to tak: w data center jest pierdylion rackowych serwerów na których jest zainstalowany hypervisor typu 1 (najczęściej Vmware ESXi lub Microsoft Hyper-V). Wszystkie są podpięte do jakiejś konsoli do centralnego zarządzania np vCenter. Ty jako klient wykupujesz sobie jakieś zasoby  i robisz sobie co ci się podoba. Możesz wykupić albo usługę VPS (rdzenie, RAM, przestrzeń dyskową, czyli cząstkę zasobów z jakiegoś ogromnego serwera) lub serwer dedykowany (cały serwer, który należy tylko do ciebie z tą różnicą, że stoi u kogoś w klimatyzowanej serwerowni, kto się nim opiekuje a nie u ciebie w firmie czy domu).

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Czyli dobrze to zrozumiałem, ze wystarczy wykupić usługę VPS (cząstkę zasobów) na serwerze (zasobie) z zainstalowanym Microsoft Hyper-V, przegrać tam swój plik z wirtualką i już? Potem mogę ją po prostu zdalnie uruchomić?

Znasz może jakieś konkretne firmy, które mają taką ofertę?

Link to post
Share on other sites

home.pl. Kiedyś ktoś do mnie dzwonił handlowiec z tego typu ofertami z firmy www.directstore.pl. Nie wiem jakie mają ceny. Musisz podzwonić i popytać. Co do maszyny, to musi się  dać wyeksportować to co masz i przenieść na ich maszyny. Inaczej tego typu outsorcingowe usługi nie miałyby racji bytu. Nikt kto ma jakąś mniejszą czy większą infrastrukturę nie będzie się bawił w instalowanie całego środowiska od zera.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...