Skocz do zawartości

Dobór komponentów do ryzen 9 3900x


Recommended Posts

Witajcie

Przyszło mi po rodzinie złożyć komputer.

przez pół dnia służyć będzie do pracy przy tworzeniu wizualizacji mieszkań/ biur, bardzo duże powierzchnie oraz montaż filmów promocyjnych i reklamowych. a popołudniami jako komputer dla wszystkich, wszelakie gry.

Części jakie są w pełni sprawne, 

zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 1000 SSR-1000FX

chłodzenie wodne na cpu i gpu wraz z blokami wodnymi etc

procesor ryzen 9 3900x kupiony za 480euro w Niemczech
gtx 1080ti evga
dyski będą przeniesione z obecnego komputera 4xhdd w raidzie i dwa m.2  250gb i 512gb
mam problem z doborem płyty nie wiem czy na b450 nie będzie za gorąco na sekcji zasilania na plus brak turbiny na chipsecie  :rotfl:

obudowa mała ale dwie chłodnice wejdą
ramu 32 gb  w 2 kościach jak będzie nadal mało.



Monitor samsung lc49hg90dmuxen 144hz 3840x1080

 Programy typu archicad, autocad, premiere pro, nie pamiętam czego jeszcze brat używa

 Gry: simsy, wiedźmin 3, Dying Light 2, metro, wot, gta V i wszystko co się pojawi

budżet: do 4000zł płyta+ram+obudowa

 

Link to post
Share on other sites

 

 

przez pół dnia służyć będzie do pracy przy tworzeniu wizualizacji mieszkań/ biur, bardzo duże powierzchnie oraz montaż filmów promocyjnych i reklamowych. a popołudniami jako komputer dla wszystkich, wszelakie gry.

w a niedziele i święta stoi u sołtysa? i po nim klawiatura się lepi? :P

 

 

 

mam problem z doborem płyty nie wiem czy na b450 nie będzie za gorąco na sekcji zasilania na plus brak turbiny na chipsecie   
 

 

Polecieć poleci, ale nie szedłbym chyba tą drogą, X570 z porządną sekcją zasilania imo będzie lepszym wyborem.

Już nawet Aorus Elite.

 

Ta akurat obudowa do konfiguracji którą podałeś jakoś do mnie nie przemawia,  brałbym jednak coś większego i przewiewniejszego, żeby potem nie bluzgać przy składaniu tych gratów a temperatury suma sumarum nie były rozczarowujące.

Link to post
Share on other sites

:rotfl:  :rotfl: 


to zostanie przy  aorus ultra

wciskałem jakiś miesiąc temu i7 i rtx 2080 do tej obudowy całość chłodzona przez 2 chłodnice przód i góra i temperatury były spoko, wcisnąć to spokojnie zawsze da radę. Myślałem jeszcze nad Phanteks Enthoo Luxe 2 lub fractal r6

Link to post
Share on other sites

Zamiast Aorus Ultra lepiej wziąć Asus Prime X570-P, temperaturowo na sekcji VRM będzie podobnie a te 500 PLN zostanie w kieszeni.

 

Pod Ryzena 9 i 1080 Ti potrzebujesz minimum dwóch chłodnic 360mm (zestaw 240+360 też da radę, ale by utrzymać ok temperatury będziesz głośniej musiał kręcić wentyle). U siebie mam w tej chwili w budzie NZXT H440W właśnie 240+360 (mniejszy rad na froncie) i niestety jest ciepło :( Prawdopodobne poleci wymiana na Thermaltake 20 xt i wtedy chłodnice poleca na sufit.

 

Ramu nie ma sensu brać szybszego niż 3000/15 (szczególnie w konfiguracji 2x16GB) bo i tak jest spora szansa, że wykręcisz go na Rysiu 3000 na 3600/16

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...