Skocz do zawartości

Problemy z RX 590


Recommended Posts

Witam

 

Wczoraj kupiłem używaną RX 590. Wszystko pięknie u typa działało, sprawdzone furmarkiem (Ok, nie wywaliło sterowników itp.) ogólnie wszystko pomyślnie przeszło. Wróciłem do domu i podłączyłem od razu u mnie żeby zobaczyć jak się sprawuję w grach i od razu zonk. Karta zaczęła piszczeć aż się przestraszyłem i wyłączyłem pc. Dałem drugą szansę i znowu odpaliłem i tylko włączyłem grę i to samo. Druga sprawa mówię załącze freesync więc podłączyłem kablem Displayport mój monitor SAMSUNG C24FG70 i patrzę a karta krzyczy że Nieobsługiwane, więc wchodzę w OSD Monitora i jest na szaro Freesync (ale pisze, że już automatycznie wykrywa kartę z freesynciem). Dobra daję drugą szansę po HDMI i sukces załączył się ale tylko wejdę w grę wywala obraz co chwilę. Co o tym myślicie? Karta do zwrotu czy jakieś inne pomysły? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Już podaję specyfikację panie

 

CPU: Intel Core i5 4690

MOBO: GIGABYTE B85M-D3H-A
RAM: GOODRAM 2x4GB 1600 MHz 9CL
PSU: XFX XT 500

GPU: XFX RX 590 FATBOY

 

Sprawdzałem u niego tylko furmarkiem żeby zobaczyć czy się nie wykrzaczy. A te dźwięki no nie wiem może i cewki bo wentyle ogólnie inny dźwięk wydają jak ustawiłem sztucznie na 100%. No myślę że to nie wina zasiłki, bo wcześniej zasilała HD 7870 i nie było nigdy z nią problemu (stabilność jak i nie wydawała dziwnych dźwięków)

Link to post
Share on other sites

miałem strzelać w ciemno że Fatboy :)

 

To wersja 600:

https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_xfx_xt_600w_pozornie_swietny_a_jednak?page=0,11

 

Wersja 500 ma tak naprawde nax. 460W do tego sam 590 Fatboy tez potrafi skokowo łyknąć ponad 220W.

Jak zbliżanie się to tego pułapu może się skończyć masz wyżej.

 

Proponuję zakończyć fazę testów zanim coś nie pójdzie z dymem. :D

Skołuj jakiś zasilacz na podmiankę.


Wtedy upewnisz się na 100%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Taki mały offtop. Od zasilacza mogą pojawiać się artefakty? RX570 + 400w Chieftec
 

 

:) przypominam sobie ten temat Panie @@levusek1992:->

 

Co do przyczyny można dywagować - jedno jest pewne jeśli karta sypie już artefaktami to lipa, masz gwarancje? jeśli tak to nie masz na co czekać i zmień przy okazji już ten zasilacz, bo przyheblowany jest równo.  :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...