Skocz do zawartości

Jaki trwały HOTAS ze skrętnym drążkiem do PC do 1200zł?


Recommended Posts

Witam, chcę kupić nowy i porządny sprzęt do 1200zł do Elite Dangerous, War Thunder, Star Citizen które posiadam i gram, oraz do nowego MS Flight Simulator który zadebiutuje na wiosnę i który na pewno kupię, mam stare MS Flight Sim. 2004 oraz X i świetnie się przy nich bawiłem.

Wymagania:
1. Skrętny drążek i oddzielna przepustnica.
2. Porządne wykonanie i dobra trwałość.
3. Wysoka precyzja przepustnicy i wolantu.
4. Duża ilość programowalnych przycisków.

Czytałem dużo na temat produktów Saitek i ogromna większość ludzi na różnych forach pisze, że jakość Saiteka skończyła się wiele lat temu, a ich ostatnie produkty to głównie fatalnej trwałości buble, których jedyną zaletą jest to, że są ładne. Na forum Elite Dangerous piszą, że jedynie 1 egzemplarz na 10 sztuk modelu X52 Pro nie posiada wad fabrycznych. Thrustmaster Hotas Warthog to porządny sprzęt ale nie ma skrętnego drążka. W Thrustmaster T.16000M brak wyśrodkowanej pozycji zerowej w przepustnicy. HORI Ace Combat 7 HOTAS jest tylko na konsole PS3, PS 4 i Xbox ONE i nie jestem w stanie znaleźne żadnej informacji aby pasował do PC. Zainteresował mnie Saitek X56 Rhino, jednak jego dostępność jest niska i kiedyś kosztował 800-900zł a teraz 1300zł. Kupiłbym flagowego Saiteka gdyby trwałość była dobra, wielu ludzi w internecie narzeka, że to szybko psujący się bubel nie wart połowy swojej ceny.

Z tego co widzę to w 2018 r. pojawiła się rebrandowana wersja Saitek X56 H.O.T.A.S. Rhino o nazwie Logitech X56 H.O.T.A.S. RGB w kolorze szarym (starsza wersja jest niebieska). W dodatku jest tańsza od starsze wersji o 150zł. Czy wie ktoś czy to jest dobry sprzęt czy to ten sam badziew co wcześniej?

Czy znacie ciekawe propozycje warte uwagi? Bardzo proszę o pomoc!


Edit po kilku dniach: Nikt nic? Kontrolery gier inne niż gamepad, mysz i klawiatura są aż tak mało popularne?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Z kierownic to mam starą G27. Spisuje się znakomicie po dziś dzień. Boli mnie to, że ogromna większość nowych gier samochodowych to arcade robione pod pada, ewentualnie klawiaturę a na szarym końcu pod kierownicę. Ludzi dziś grają głownie w takie gry jak Fortnite i LoL a nie w symulatory.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

 

 

Edit po kilku dniach: Nikt nic? Kontrolery gier inne niż gamepad, mysz i klawiatura są aż tak mało popularne?

no niestety tak trochę jest, ja się zatrzymałem na HotasX od Thrustmastera na potencjometrach do FSX ale to jak wiesz nie ta liga.

Z tego co pamiętam to własnie T.16000M na halla zbierał pochwały za dobrą relacje ceny do jakości, ale to pewnie dla Ciebie wciąż nie ta liga. Także suma sumarum wielkie G pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...