Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop za ok. 3000 zł

laptop studia lenovo apple acer asus notebook ultrabook netoobk 3000 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 koza32199

koza32199
  • Amator

• 73 postów

Napisano 22 wrzesień 2019 - 18:52

1) Budżet: Ok. 3000 zł

2) Stan: Nowy

3) Matryca: Skłaniam się ku 15,6 cala, zależy mi na dobrej jakości obrazu aby dobrze się oglądało filmy/seriale.

4) Zastosowanie:  Nie gry (nie zależy mi na mocnych układach dedykowanych). Praca biurowa, przeglądanie internetu, zadania multimedialne.

5) Miejsce użytkowania: Głównie dom/uczelnia raczej wewnątrz, rzadko w plenerze.

6) Wymagania specjalne: fajnie jakby był dobrze wykonany, matryca dobrej jakości.

7) Osobiste preferencję: Chyba najbardziej zależy mi na mocy obliczeniowej, żeby laptop działał szybko bez zwalniania. Żeby był po prostu szybki z "zapasem mocy możliwie na lata".

8) System operacyjny: Jestem otwarty

Ps. Czy w 2019 roku dalej warto rozważać zakup Macbooka air 13' poprzedniej generacji.

• 0

#2 hanson

hanson
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 14:16

macbook air 13" poprzedniej generacji to nienajlepszy wybór ze względu na matrycę, ogólnie w kwocie 4000 PLN można kupić w promocji nowy Macbook Air 2018 (promocje były ostatnio w Media Markt i x-kom). Używka - nie wiem jak teraz stoi. 

Za ok. 3000 zł możesz dostać 13" Macbook Pro z 2015 roku - podobnie jak w nowym Macbook Air, jest w nim matryca Retina. 

Jeśli chcesz coś 15" na lata, polecam spojrzeć teraz na:

Acer Aspire 5

- dobra matryca 

- 4 rdzeniowy procesor 

- aluminiowe wykończenie laptopa 

- podświetlana klawiatura 

- moim zdaniem fajny sprzęt 

oraz Acer Swift 3

- to w sumie jego mniejszy odpowiednik mający 14.1" :) 

• 0

#3 koza32199

koza32199
  • Autor tematu
  • Amator

• 73 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 21:56

Dzięki za opinię, a co uważasz na temat tego Aspire i czy warto za niego tyle zapłacić (czyli 2 stówki więcej od tej starszej wersji). I czy wiesz może jak ten laptop się ma w stosunku do Acera Swifta 3. Najbardziej interesuję mnie jakość wyświetlanego obrazu oraz czas pracy na baterii, bo wydaję mi się że reszta aspektów będzie raczej bardzo zbliżona.

• 0

#4 DcX82

DcX82
  • Gaduła

• 325 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 07:27

@up

Czas pracy na baterii zależy oczywiście od pojemności baterii i jej konstrukcji, ale również od podzespołów urządzenia. Im bardziej wydajny procesor/grafa, tym mniejszy czas pracy na baterii.

• 0

#5 hanson

hanson
  • Gaduła

• 444 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 10:05

nie warto dopłacać do 10 generacji - tu masz porównanie: 

https://www.x-kom.pl...8,517350,496080

- matryca będzie wszędzie identyczna (to jest IPS - czyli nasycenie kolorów, kąty widzenia) 

- w Acer Aspire 5 i5-8265U masz łatwiejszą rozbudowę pamięci (wolne gniazdo RAM) - ale nie wiem, czy będziesz potrzebować 

- Swift 3 ma po prostu 14" i może trochę bardziej się nagrzewać ze względu na wielkość obudowy 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, studia, lenovo, apple, acer, asus, notebook, ultrabook, netoobk, 3000 zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych