Skocz do zawartości

Smartband na siłownię


Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam Smartband'a, który nada się idealnie na siłownię dobrze by było aby mierzył dobrze spalone kalorię i tętno pod tego typ treningu).

 

Zastanawaim się nad:

SAMSUNG Galaxy Fit (nowy model)

Xiaomi Mi Band 4
Huawei Band 3 Pro

 

lub coś innego ?

 

Dzięki 

 

Link to post
Share on other sites

Mam mi banda 3ke bo w sumie w 4ce za duzo nie zmienili i spisuje się dobrze, ja głównie używam do sprawdzania tętna w trakcie całego treningu, za ta kaske to spoko opcja  :D

chce mierzyć jaki mam puls podczas ćwiczeń na siłowni oraz ile spalam kcal. Xiaomi kusi ceną, samsung marką

 

Posiadam miband 4, na razie tylko spacery i rower . Jest ok . Posiada różne opcje aktywności w tym trening siłowy. Ja jak dotąd jestem zadowolony z niego.

 

pomiary według Ciebie są poprawne ?

 

poniżej filmik jakie znalazłem na yt

https://www.youtube.com/watch?v=2Bb0-Iq04uE&fbclid=IwAR1UDRV66ssT-7-TwIALSQq-O-SYJGKc_-WcSzEC8bp3Wu75fuQAz1-s_xE

Edytowane przez One20
Link to post
Share on other sites

Wydają się poprawne, zwłaszcza jak na rowerze czy szybkim spacerze włączysz gps. Wcześniej miałem opaskę Media tech to tam się cuda wianki działy. W miband 4 jak włączysz jedna z aktywności to cały czas podczas treningu monitoruje ci tętno, i na bieżąco możesz je sprawdzić, jest czas treningu, przebyty dystans i ilość spalonych kalorii. Do tego bateria trzyma naprawdę długo , od ładowania minęło 19 dni i jeszcze 33% zostało baterii, dobra widoczność w słońcu to też plus.

Link to post
Share on other sites
Powiem Wam Panocki, że nie wiem jak te najnowsze opaski się sprawują ale jak kupowałem swój pulsometr: zegarek +  pas na BT to dokładność pomiaru była nieporównywalnie lepsza na takim dedykowanym sprzęcie niż te wszystkie opaski.

 

Używam go głownie na bieżni kiedy cisnę interwały - dokładność rewelacyjna - można go również sparować z telefonem ale jak to działa nie sprawdzałem bo zegarek z zestawu robi robotę i ma wszystkie funkcje jakie mnie interesują.

Co do minusów jedynie taki, że pas trzeba za każdym razem zakładać na  siebie przed treningiem, no ale coś za coś.

Link to post
Share on other sites

@up

Ja go posiadam i nie jest zły, chociaż uważam, że zawyża delikatnie osiągi (w stosunku do Mi Band 2, który również posiadam) i wydaje mi się, że Mi Band 2 jest nieco bliżej prawdy. Jeśli chodzi o pomiar tętna, to zdecydowanie czwórka. Jak pisałem wyżej - orbitreka nie liczy. Wycieczki i jazda rowerem jest ok. Zabawne jest to, że nawet jak się w telefonie wyłączy GPS, to w Mi Fit ciągle działa. Jeśli ktoś chce pozostać anonimowy to musi odmówić dostępu aplikacji do różnych uprawnień.

Link to post
Share on other sites

 

 

A to jak się to urządzenie ma na siłowni, to się więcej wyciska, czy co ?

 

ja pulsometru do interwałów na bieżni i bardzo pomaga pilnować zakresów - wiem kiedy jeszcze przycisnąć a kiedy muszę już odpuścić,  wtedy taki trening jest bardziej efektywny, natomiast to musi być w miarę wiarygodny odczyt, ten z wbudowanego pulsometru w bieżnię mija się przeważnie znacząco z rzeczywistością.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
@up - ja doskonale rozumiem postęp technologiczny, wspomagający, pomagający itp. Ale jak napisałeś, to musi być dobry i wiarygodny sprzęt, a wydaje mi się, że taki sporo kosztuje...

 

No to teraz mogę się wypowiedzieć znacznie szerzej gdyż w międzyczasie miałem styczność z kilkoma modelami pulsometrów.

 

Kupiłem MI band 4 - zapomnijcie Panowie i Panie, że da wam wiarygodny odczyt podczas treningu, niby posiada opcję "odczytu ciągłego" pulsu, ale żeby z tego skorzystać trzeba wykupić appkę Mi band tools, a i tak się okazuje że te odczyty na bieżni znacząco rozmijają się z prawdą. I to skaczą raz w jedną raz w drugą. Nie polecam tej opaski jako źródło wskazań tętna!. Ot taki gadżet z zegarkiem w którym bateria trzyma 3 tygodnie.

 

W międzyczasie miałem też w rekach pas kardio Polarisa - daje dokładnie te same odczyty co ten z Decathlonu a jest od niego 2x droższy... na plus dla Polarisa to wodoszczelność, ale szczerze to jakoś nie widzę jak można bym z tego korzystać podczas pływania - no chyba tylko po to żeby potem zrzucić to na telefon celem przeanalizowania treningu dla kogoś kto zajmuje się tym zawodowo.

 

Także mogę polecić ten z decathlonu. Problem w tym że Żona mi go "zajumała" jak zobaczyła ile da się więcej zrobić na bieżni dzięki utrzymaniu odpowiednich zakresów pulsu. :( Chyba mikołaj musi do mnie przyjść z nowym.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Czy posiada ktoś miband 5 i testował pomiar tętna podczas treningu na orbitreku? U mnie kilka razy się zdarzyło, że opaska nie rejestrowała tętna poprawnie w sensie powinna pokazywać poziom tętna na poziomie intensywny na pokazywała na zrelaksowany. Jestem ciekaw czy to tylko mój egzemplarz czy więcej osób ma takie problemy...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...