Skocz do zawartości

Grafika do i5 6600k @4,2GHz


Recommended Posts

Hej.

Gdy składałem komputerek miałem i5 6600k + gtx 1070 referend. Zasilane to było corsairem cx550m.

Z racji, że na studiach miałem spooro roboty, sprzedałem 1070 i kupiłem używkę 970.

Niestety mam wrażenie, że 970 nie daje rady. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem nowego GPU.

Co polecicie pod i5 6600k @4,2GHz, żeby nie było overkillem?

O budżecie nie rozmawiajmy - jednakże szukam czegoś optymalnego. Im taniej tym lepiej (jak zawsze).

Rozdziałka, której używam w grach to 2560×1080p.

Miejsca w budzie mam tyle, że słoń się zmieści.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Czym wyższa rozdzielczość tym mniejsze znaczenie procesora.

 

Kup coś pokroju 2070 Super jeżeli zależy Ci na RT i będzie dobrze. 

https://www.x-kom.pl/p/504444-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html

Ewentualnie trochę taniej 2060 Super:

https://www.x-kom.pl/p/504446-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html
Link to post
Share on other sites

Jest u mnie coś nie tak z prockiem, bo wyżej niż 3,3 nie chce wejść niezależnie od napięcia jakie podam. Po prostu crashuje zanim cokolwiek zrobię na kompie. Generalnie 4,2 też mam na sporym napięciu, bo niżej wywala w testach...

Już nie pamiętam jakie mam aktualne napięcie, sprawdzę jak będę korzystać z kompa.

Czyli w 2070 super się pchać czy nie ma sensu? Generalnie r tracing mi do życia nie potrzebny, ale z tego co widzę to 1070 jest droższa niż w dniu premiery jakimś cudem... xd

Link to post
Share on other sites

1070 optymalne max ? Nie powiedziałbym. O ile do Full HD 1070/2060 byłoby lepszym wyborem tak w 1440p ten procesor sobie poradzi z tą kartą. A po drugie jest to zakup na 3-4 lata zależnie od chęci/możliwości finansowych a w tym czasie stanieją procesory AMD i tanim kosztem zmieni procesor z płytą na takiego 3600 np. Chociaż nawet bez tego będzie ok zwłaszcza z takim monitorem - bo jak mniemam jest to 60 Hz ? 

Link to post
Share on other sites

Ale to nie jest 1440p. Monitor to takie pośrodku pomiędzy 1080p a 1440p. 

Zobacz co się dzieje z 6600k co prawda z wolniejszymi pamiątkami ale sparowanym z gtx1070 w rozdzielczości 1080p:

 

 

Ja wiem, że to gry lubiące mocne procesory ale dla mnie optimum jest wtedy kiedy nawet w takich sprzęt będzie sobie radził bez większych zadławień.

2060super to zupełny max żeby sprzęt się nie "marnował".

 

 

 

Jest u mnie coś nie tak z prockiem, bo wyżej niż 3,3 nie chce wejść niezależnie od napięcia jakie podam. Po prostu crashuje zanim cokolwiek zrobię na kompie. Generalnie 4,2 też mam na sporym napięciu, bo niżej wywala w testach...
 

 

Spróbuj zrobić OC procesora z pamięciami na stocku i zobacz czy to coś zmieni.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie widzę zbytnio sensu, bo wszystko śmiga na tym setupie w fhd.

Może jednak nie wymieniać grafy i w przeciągu roku, może dwóch złożyć po prostu całą stację...

@ps jedyne co kusi, to wymiana na rtxa ze względu na darmowe nowe call of duty, ktore3i tak kupię. Można mimo wszystko te 200-250 odliczyć z ceny karty (tak jak by)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...