Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, jako że od kilku lat kompletnie nie interesowałem się rynkiem IT, proszę o pomoc w Ulepszeniu Sprzętu:

 
Obecnie Posiadam:
- Procesor Intel i5 4460 3,2GHz
- Płyta Główna MSI B85-G43 Gaming
- Karta Graficzna: MSI Nvidia Geforce GTX 970
- Pamięć Ram 2X 4GB Crucial 1600MHZ
 
Noi niestety w ostatnich dniach sprzęt już powoli kuleje w bardziej wymagających grach.
Chciałbym Wymienić 4 nowe komponenty, Budżet jaki mam do wydania to 2000-2800zł
Z tym że Zastanawiam się czy, wymiana samego procesora i Dokupienie RAMU, bez wymiany grafiki zrobi zadowalający efekt? bo chyba tutaj grafika jest ok ale w tym wszystkim problemem jest procesor?
Dodatkowo myślę o zakupie nowego monitora z lepszym odświeżaniem, stąd myślę też o oszczędności. Mam nadzieje że zrozumiale wszystko opisałem i znajdą się chętne osoby do pomocy jak to ugryźć i co warto zrobić wesoly.gif więc dwie opcje, Dłubanie i w zamian za to lepszy komp z Monitorem, czy bez monitora i dużo lepszy sprzęt od obecnego.
Niestety od 3 tygodni próbuję sprzedać ww komponenty ale niestety zero chętnych więc ciężko powiedzieć czy mógłbym dołożyć coś więcej $$ do nowego sprzętu. I mimo wszystko skłaniał bym się minimum ku Procesorowi jednak od Intela I7
Dziękuję za porady i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Intel nie opłacalny na tle AMD na dzień dzisiejszy. Nie wiem jaki masz zasilacz - więc na wszelki wypadek "przyszłościowo" dodałem do koszyka. 

Jeżeli pytasz czy zmiana da wymierne korzyści - to tak, będzie dużo lepiej względem aktualnego zestawu. 

Na nowszą grafikę możesz pomału odkładać pieniądze. 
A co do monitora - to powiedz co mniej więcej Cię interesuje a coś doradzimy. Z Twojego funduszu parę złotych zostało. 

Na ten zestaw bonusowy za 200 zł nie patrz - po dodaniu do koszyka jest za grosz. Aktualna kwota podzespołów w koszyku wynosi 2175 zł.

https://www.x-kom.pl/lista/xs33umgd5
 

Link to post
Share on other sites

Hej, dziękuję za odpowiedź, myślisz że ta moja obecna karta graficzna jeszcze wystarczy? Zasilacz mam XFX 600W więc nie trzeba go dokładać, tak samo z SSD oraz obudowę mam Silentium PC. 

Troszkę zmienił się budżet, jednak okazuje się że mogę wydać 3800zł max, ale co warte zaznaczenia do zestawu dorzucam monitor 144Hz bo jednak mam już starya do gier to dziś podstawa. Może w takim razie teraz uda Ci się coś lepszego skleić :) będę wdzięczny :)

 

ten zestaw wyglądą tak: https://www.x-kom.pl/lista/myq22li65

 

więc teraz, czy dołożyć jakąś grafikę za około 1tyś czy zamiast Ryzena 5, wrzucić Ryzena 7 a grafikę zostawić swoją? jakie twoje zdanie?

 

aha i jeszcze jedno podobno te ryzerny mają jakieś problemy z kompatybilnością z płytami głównymi i jakieś biosy trzeba aktualizować? o co w tym chodzi?

Edytowane przez warson
Link to post
Share on other sites

Przy składaniu zamówienia bodajże trzeba dodać opcje aktualizowania biosu. Na x-komie czy proline z tego co się orientuje jest taka możliwość. Monitorem lepszy będzie ten co zaproponowałem poniżej - o ile 80% Twojego czasu w grach to nie FPS'y. 
 

https://www.x-kom.pl/lista/xl6zy1hnc

Procesor zostaje Ryzen 5 - spokojnie sobie poradzi z każdym zadaniem jakie mu wyznaczysz - o ile nie chcesz streamować. 

Grafika teraz zależnie od budżetu bo widzę elastyczny. 

W budżecie +- 50 zł

https://www.x-kom.pl/p/480513-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6gb-gddr6.html

Jeżeli sprzedaż swoje aktualne podzespoły - co myślę będzie rozsądne i zwiększysz delikatnie budżet to celowałbym w:
 

RTX 2060 Super:

https://www.x-kom.pl/p/504446-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-8gb-gddr6.html
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o monitor to z czystym sumieniem polecam BenQ ZOWIE XL2411P. Jest tani i robi robotę pod strzelanie. Wkleję tutaj moją opinię ze strony:

Stosunek ceny do jakości jak dla mnie bomba i niecały miesiąc temu kupiłem drugi taki monitor dla brata.

Cztery i pół gwiazdki za wady wypisane poniżej - spędziłem prawie trzy godziny ustawiając kolory żeby dało się na to patrzeć. Co do kątów to zależy czego oczekujemy od monitora. Kupiłem go do strzelania, nie do oglądania filmów, czy tworzenia grafiki.

ZALETY:

+ Cena/jakość

WADY:

- Trzeba własnoręcznie dostroić kolory

- Kąty widzenia

A co do streamowania to jeśli kupisz RTX to one posiadają nowy, ulepszony encoder, którym powinieneś być w stanie bez problemu streamować 720p60 w zadowalającej jakości z minimalnym (może nawet niezauważalnym) spadkiem wydajności.

Edytowane przez jedenzet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...