Skocz do zawartości

DAC/ zewnętrzna karta dźwiękowa


Recommended Posts

Witam, zakupiłem sobie Cloudy Alpha no i niby wszystko okej, ale zastanawiam się czy jest sens kupowania karty dźwiękowej/DACa w celu poprawienia jakości dźwięku. Korzystam z laptopa więc dźwiękówka to zwykła pierdziawka. Stąd też moje pytanie, do laptopa lepiej zewn. kartę dźwiękową czy DAC bo się kompletnie nie znam na tym? Lepszy jakiś wolno stający czy Dragonflaje i inne gadżety?

 

Budżet: 400zł może być mniej, nic na siłę.

Przeznaczenie: Głównie muzyka i gierki

Źródło: laptop Legion Y520


Jest ktoś w ogóle kompetentny w tym dziale na tym forum?

 

Lepiej kartę dźwiękową na USB czy tylko DAC kupić i dlaczego?

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

 

 

Cloudy Alpha

Lipa. Są lepsze słuchawki w tej cenie. Serio. Wystarczy trochę poczytać forum. Alphy są cienkie, naprawdę cienkie w swojej cenie.

 

Korzystam z laptopa więc dźwiękówka to zwykła pierdziawka.

Jeśli zależy Ci na dźwięku to właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Warto.
Kwestia czy do muzyki, czy do grania - choć ja się skłaniam do DAC'a jednak. W sumie to zewnętrzna karta dźwiękowa, tylko inaczej się nazywa - ot, "markieting".
Ale większość DAC'y gra muzycznie lepiej niż dźwiękówki w podobnej cenie. Dragonfly jest świetny jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

 

Jest ktoś w ogóle kompetentny w tym dziale na tym forum?

:]
No nie, tu same młotki polecające szajs za mnustwo piniędzy. :rotfl:


...i tak na serio - nie sprecyzowałeś, czego chcesz. Napisałeś "muzyka i gierki" - to na czym bardziej Ci zależy? Bo dźwięk wyda każda karta dźwiękowa, o ile nie jest uszkodzona.  :D

Bardziej gry? Czy bardziej muzyka? Pozycjonowanie? Tylko pod słuchawki? Czy pod głośniki też? Lubisz bas, czy żywe i jasne brzmienie?

Pytanie w stylu - "weźcie i powiedzcie bo ja sam nie wiem"...

 

Link to post
Share on other sites

Alphy kupiłem za 200zł więc się opłacało a miałem Creative Aurvana Live! i według mnie Alpha jest o klasę bądź dwie lepsza, a że korzystam z integry to basów jak nie było tak nie ma, więc naczytałem się że to z racji ma dość spore 65 Ohm przetworniki.

 

Na kompach się znam, a na dźwiękowych urządzeniach już tak wybitnie nie jest.. Dlatego pytam co lepsze DAC czy dźwiękowa bo aktulanie moje sterowniki został cudownie okrojone przez Lenovo i nawet już nie mam po formacie equalizera od Dolby.

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia.

 

Koleżka oddał mi creative BlasterX, słuchawki pięknie masują małżowinki soczystymi basami, ogóle wrażenia również na plus. ;)

 

Dziękuję za wszelką pomoc. Dla tych który również szukają odpowiedzi na to pytanie, zdecydowanie warto dokupić DAc/Blasterka aby dźwięk bym zadowalający. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...