Skocz do zawartości

Monitor 27 cali QHD VA/IPS


Recommended Posts

Dzień dobry. Planuję zmienić obecne 2 monitory 24 calowe na coś większego z większą rozdzielczością. Zależy mi na:

- Przekątna: 27 cali

- Rozdzielczość QHD (może być w formacie 16:10)

- Matryca VA lub IPS (preferowane VA)

- minimum 100Hz (może być jeden, jeżeli jest opcja drugiego z 60Hz)

- współpraca z gsync (nie musi być oficjalna, ale żeby działała)

- Hub USB (preferowane, lecz nie koniecznie)

- DP out (preferowane, lecz nie konieczne)

- zakrzywiony (preferowane, lecz nie konieczne)

- regulacja wysokości

 

Ogólnie to szukam po prostu 2 monitorów 27 cali, z czego jeden będzie głównym monitorem do grania, a drugi będzie do przeglądania neta itp, dlatego jeżeli dany monitor ma wersję 60Hz, która jest tańsza to chętnie się nią również zainteresuję. Układ 2 monitorowy, więc fajnie byłoby, gdyby boczne ramki były dość cienkie. Budżet? Fajnie byłoby zmieścić się w 3 tysiącach za oba monitory, ale rozważam dopłatę do tego budżetu. Chętnie zobaczę propozycje jak najbliższe temu budżetowi oraz takie, które przekraczają go do max 4 tysięcy za 2 sztuki.

Edytowane przez Xantis
Link to post
Share on other sites

A może 21:9 z rozdzielczością 3440x1400?

Np taki: https://www.morele.net/monitor-philips-349x7fjew-00-1329096/

 

Swego czasu polowałem na niego, ale ostatecznie zdecydowałem się na ten który mam w sygnaturce (AOC AGON AG273QCX). Fajna sprawa, bo matryca VA (naprawdę dobra czerń!) i spełnia wszystkie podane wymagania. 

 

Ewentualnie zamiast 2 monitorów to pomyśleć o Samsungu 49" CHG90 z tymże on będzie z rozdzielczością 3840x1080.

Link to post
Share on other sites

Właśnie 21:9 to za mało. Od paru lat korzystam z 2 osobnych ekranów i jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Myślałem ewentualnie o tym Samsungu, ale w wersji 2x QHD. Jednak cena 6k to trochę za dużo. Ten AOC wydaje się być fajną opcją, szkoda tylko że w tym górnym budżecie. No ale może uda się dorwać oba na jakiejś promce, też byłoby fajnie. Widzę, że jedynie nie ma DP out, ale nie jest to jakoś bardzo wymagane. Jak wygląda kwestia stabilności podstawy? Monitor lubi sobie poskakać, czy raczej jest bardzo stabilny? Jakieś jeszcze propozycje? :)

Edytowane przez Xantis
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...