Skocz do zawartości

G.SKILL 2X8GB DDR4 3000MHZ CL16 - dobre? złe?


Recommended Posts

Dobry. Powoli składam sobie nowy komputer prawdopodobnie w oparciu o procesor Ryzen 3700x (głównie do gier) i trafiła mi się okazja dorwania nowych G.SKILL AEGIS 2X8GB DDR4 3000MHZ CL16 w bardzo dobrej cenie. W związku z tym 2 pytania:

- jaki mają potencjał oc? czy w ogóle jakiś mają?

- czy w związku z tym warto je zostawić czy może odsprzedać i kupić coś lepszego?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Crave
Link to post
Share on other sites

 

 

aegis prawie wcale się nie kręcą i brak radiatora. Możliwe, że nawet nie pójdą na 3200 cl 16.
 

 

nie zgodzę się, u mnie na b450 i R7 1700 wykręciłem stabilne 3400, fakt że żeby je ustabilizować było trochę zabawy.

 

3200 powinny wyciągać na prawie wszystkich AM4. 

 

Obecnie najczęściej polecane są kostki od Cruciala Balistix LT Sport,dobrze się kręcą.

 

tak, Ltki będę lepsze jeśli chcesz bawić się w OC.

 

 

Jeśli się nie kręcą to odsprzedaj bo Twój procesor ma zintegrowany kontroler 3200MHz więc nie celuj niżej niż w 3200cl16.

:roll: uhm - no nie!. To że 3gen ma oficjalne wsparcie do 3200 nie znaczy że szybsze pamięci nie zadziałają.

 

jak wyżej u mnie 1gen robi 3400 na "nędznych" Aegisach.

Link to post
Share on other sites

 

 

 uhm - no nie!. To że 3gen ma oficjalne wsparcie do 3200 nie znaczy że szybsze pamięci nie zadziałają.   jak wyżej u mnie 1gen robi 3400 na "nędznych" Aegisach.
 

 

A czy ja napisałem inaczej? 

 

 

 

Twój procesor ma zintegrowany kontroler 3200MHz więc nie celuj niżej niż w 3200cl16
 

 

nie celuj niżej to znaczy nie brać gorszych/wolniejszych...

 

Z tego co wiem to ściana dla ryzenów to 3600MHz i powyżej tej prędkości wydajność platformy nie wzrasta lub wzrasta jakoś nieznacznie. Jak się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu bo sam nie wiem gdzie to wyczytałem/usłyszałem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak je już masz to kręć i zobacz gdzie jest limit. Z ryzenami tyle nawet nie chodzi o samo taktowanie tylko o opóźnienia i wymianę danych pomiędzy rdzeniami(niskie opóźnienia @3000Mhz+fclk 1900 na procku). Ogólnie spoko są 3000cl15 cruciala z "AES" dobrze się kręcą, a są za ~340zł-wg buildzoida powinny wejść na 3600-3800 bez problemu na bezpiecznym napięciu ~1.4V.

Link to post
Share on other sites

Na overclockers.co.uk jest promocja na pamięci b-die 3600MHz CL16 (seria 8pack edition).

 

https://www.overclockers.co.uk/team-group-8pack-edition-16gb-2x8gb-ddr4-pc4-28800c16-3600mhz-dual-channel-kit-black-my-08q-tg.html

 

Sam kupiłem niedawno te kości i moje się kręcą bez problemów na 4000mhz z zaciesnionymi timingami cl17 (sparowane z Intel i7 8086K 5,2GHz). Te kości są dedykowane pod nowe ryzeny. Cena jest bardzo dobra (120 funtów w promocji), nie wiem tylko jak z przesyłką do Polski i ile ona kosztuje jako, że sam mieszkam w Irlandii.

 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...